Politerno > Статті > Україна і світ > Війна всіх проти одного. Кому вигідно “завалити” Єрмака

Війна всіх проти одного. Кому вигідно “завалити” Єрмака

  • 30 Березня, 2020
  • 1295 Переглядів
  • 0

Атака на голову Офісу Президента Андрія Єрмака, яка почалася давно і з майже безобідних вкидань типу “Єрмака помітили у гей-клубі”, наростає пропорційно з ростом впливовості самого Єрмака.

Виносимо за дужки самі відео, які злили через Гео Лероса. Питання достовірності/недостовірності вивчатимуть правоохоронці. Про що, власне, заявив і сам Єрмак – поки що це його єдина реакція.

Поговоримо про ситуацію в цілому, про саму інформаційну кампанію: кому вигідно і хто може стояти за торпедуванням “сірого кардинала” Банкової.

Єрмак, очоливши ОП, сконцентрував на собі величезний вплив. Успішні перемовини з Джуліані в Іспанії, кейси по газу та обміну полоненими – стали прологом до цього і його зростання до глави президентської канцелярії на певному етапі стало передбачуваним.

І зараз Єрмак потрапив в свій “ідеальний шторм” – модний нині термін. Він одночасно – найбільш близька до президента довірена особа і ворог для всіх груп впливу в українській політиці, які протистоять Зеленському або хочуть впливати на нього.

Інструментом для боротьби з Єрмаком обраний вже екс-радник президента і поки ще нардеп від “Слуги народу” Гео Лерос. Схема роботи проста – він розміщує матеріали у Facebook, на основі його постів робляться новини і пости в Telegram-каналах. Пул ЗМІ побачити легко – відкрийте пошуковик. Причому ворогів у Єрмака настільки багато, що складно сказати хто конкретно і куди розміщує джинсу.

Ми вивчили інформаційний слід кампанії і виходить, що проти глави ОП працюють відразу 4 або навіть 5 угрупувань:

Андрій Богдан. Зараз всі постять фото Богдана і Лероса в обнімку, зроблене в серпні 2019.

Ну і всі пам’ятають переписку Рябошапки, яку сфотографували в Раді. І яка дала зрозуміти, що Гончарук, Рябошапка та Богдан можуть координувати свої дії і виступати заодно. Про слід Богдана говорять окремі журналісти. ЗМІ, які належать до різних полюсів опозиції, “ЄС” і ОПЗЖ, також з особливим акцентом про це пишуть. Це вкладається в їх дискурс про внутрішній розпад “Зе команди”.

Арсен Аваков. Ось тут дуже цікаво. Як відомо, протистояння Авакова і Єрмака є і воно затяжне. Сьогодні в Telegram проти Єрмака працює і зливний Telegram-канал Авакова з накрученими ботами (там “намальовано” більше 80 тис передплатників), і ломи міністра. Також, швидше за все, саме Авакову належить Telegram-канал проти Єрмака, створений буквально на днях – 27 березня. Підтверджує це, серед іншого, банальний контент-аналіз. Згадки про Єрмака в каналі йдуть виключно негативні, згадки про главу МВС – з точністю до навпаки. Через Telegram-канал одного з ЛОМів Авакова, його “вивели у світ”.

Петро Порошенко. Тут все просто. Гончаренко, Березовець і Ко (“Прямий”, “5-ий”) працюють в системі координат свого шефа “чим гірше – тим краще”.

І ми просто нагадаємо, що порошенківська “через рік, так через рік!” про повернення в президенти, яке він виголосив у квітні 2019, нікуди не поділося.

“Соросята”. Хоч деякі зараз і плюсують цю групу з Андрієм Богданом – це було б помилкою. Це угрупування значно масштабніше, зі своїми стратегічними і довгостроковими планами. Кампанію по Єрмаку вони відпрацьовують через свої ЗМІ та мережу ЛОМів різного колібру.

Ну і, нарешті, одна з “башень Кремля”. Та, в якій засідає Владислав Сурков. ЛОМи і Telegram-канали, близькі до нього, сьогодні також приєдналися до роботи по Єрмаку, наклавши кейс зі зливами Лероса на їхню вже традиційну тезу про неефективну роботу зв’язки “Козак-Єрмак”.

Який висновок з поточних розкладів?

Існує поняття “війна всіх проти всіх”, а ми з вами у даному випадку маємо “війну всіх проти одного”. Всім вигідно “завалити Єрмака”. Представникам груп у владі – щоб змінити главу ОП і поставити на пост свою людину. Опозиції – в рамках плану зміщення Зеленського з поста президента в цілому.

Ситуація передбачувана, ця кампанія повинна була початися. І тут одне з двох – або Зеленський залишить Єрмака в своєму оточенні не дивлячись на цю кампанію, або відсуне його від себе. У другому випадку до глави ОП відразу пропаде інтерес. Але “гравці” одразу ж переключаться, наприклад, на Баканова – який, більш ніж вірогідно, очолить офіс Зеленського після відставки Єрмака. Щоб видавлювати людей президента з його оточення і далі…

Кінцева мета будь-якої з цих груп – всюди поставити контрольованих людей і з’їсти самого Зеленського. Або звести його впливовість в кріслі президента до мінімуму – Ющенко №2 – або взагалі прибрати його з поста президента.

Читайте також: Нова конструкція влади в Україні: створення та перспективи

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE