Politerno > Статті > Україна і світ > Військова техніка на Хрещатику: Що покажуть цьогоріч

Військова техніка на Хрещатику: Що покажуть цьогоріч

  • 21 Серпня, 2017
  • 1501 Переглядів
  • 0

Як відомо, нинішнього року військова техніка вперше не братиме участі в механізованому проходженні під час військового параду на День незалежності. Її буде представлено статичною експозицією на Хрещатику, яка відкриється для відвідувачів з 22 по 27 серпня.

Напередодні прес-служба штабу Сухопутних військ надала 112.ua повний список зразків, які покажуть на Хрещатику. Всього буде 67 зразків техніки, 50 з яких – техніка Збройних сил України, 16 – Держприкордонслужби та 1 автомобіль Нацгвардії. Серед представлених зразків можна буде побачити розроблені українськими конструкторами унікальні машини. Деякі з них широкій публіці буде показано вперше

Танки

На експозиції буде представлено модернізовані танки: Т-80, Т-64БВ, Т-64БМ “Булат”, Танк Т-72, але головне – новітній танк БМ “Оплот”, розроблений Харківським конструкторським бюро з машинобудування ім. Морозова.

“Оплот” – бойова машина ХХІ століття. Машина влучає в цілі на відстані до 5 км і вдень, і вночі за будь-яких погодних умов. Танк також обладнали приладами нічного бачення із сучасними електронно-оптичними перетворювачами третього покоління.

У машини є нічний приціл з можливістю ведення вогню керованою ракетою “Комбат” (оснащена системою напівавтоматичного наведення за допомогою лазерного променя і здатна на відстані 5 км пробити не менш ніж 750 мм броні).

“Оплот” вміло маскується: заривається у землю і створює навколо себе димову завісу. Бойова машина може подолати брід глибиною до 2 м. З додатковим обладнанням пірнає на глибину до 5 м, зберігає боєздатність при температурах від мінус 40 до плюс 55 градусів за Цельсієм. Оснащена новітньою системою бронювання, яка захищає танк від сучасних кумулятивних снарядів. Для модифікації Т-72АМТ передбачено нові цифрові радіостанції та сучасні супутникові засоби навігації.

За замовленням Таїланду в Україні виготовлено і поставлено 49 танків “Оплот”.

Також на експозиції буде представлено український танк “Булат”, у програмі модернізації якого було задіяно майже 25 підприємств військово-промислового комплексу України. У нової машини істотно поліпшено основні характеристики, в тому числі вогнева міць, рухливість і захист.

Бронетранспортери

На експозиції буде представлено БТР-4 – сучасний український бронетранспортер, призначений для транспортування особового складу мотострілецьких підрозділів і вогневої підтримки їх у бою. Машина може бути базовою машиною для оснащення спеціальних сил швидкого реагування і морської піхоти. Здатна вести бойові дії в умовах застосування противником зброї масового ураження. Може виконувати поставлені завдання як вдень, так і вночі, в різних кліматичних умовах, на дорогах з різним покриттям і в умовах повного бездоріжжя. Діапазон робочих температур навколишнього повітря від -40 до +55 °C.

Розробку бронетранспортера вели з 2002 року Харківським конструкторським бюро з машинобудування. Демонстраційний прототип було вперше показано на виставці “Аеросвіт-XXI” у 2006 році. Серійне виробництво розпочато в Україні в 2008 році. БТР-4 може бути озброєний бойовими модулями “Грім”, КБА-105 “Шквал”, БАК 23×2 (дві 23-мм автоматичні гармати і один 7,62-мм кулемет). Також бойовими модулями БМ-7 “Парус”. З 2014 року на бронетранспортери БТР-4 Національної гвардії та Збройних сил України встановлюються комплекти ґратчастих протикумулятивних екранів.

На експозиції можна буде побачити БТР-3, який здатний вплав форсувати водні перешкоди. Крім того, буде БТР-80 – базову модель якого було розроблено в Радянському Союзі.

Бронемашини

В експозиції буде представлено новітні бронемашини, розроблені українськими конструкторами, зокрема “Дозор-Б”, п’ять зразків якого вже демонстрували на Михайлівській площі в 2015 році, бронеавтомобіль “Козак-2М”, кузов якого витримує пряме влучання калібру 7.62 і захищає від осколків. Рівень протимінного захисту “Козака” – 6 кг в тротиловому еквіваленті. Його розроблено українським НВО “Практика”.

Крім того, буде представлено українську колісну бронемашину з посиленим протимінним захистом “Варта”, розроблену українським конструкторсько-виробничим підприємством “Українська бронетехніка”. Демонстраційний зразок бронемашини було вперше представлено в Києві 7 грудня 2015 року.

Також “Фіон” – бронемашина з V-подібним днищем, розроблена компанією “АвтоКрАЗ” спільно з канадською компанією Streit Group на базі КрАЗ-6322. Її демонстраційний зразок було представлено на збройовій виставці IDEX-2015 22 лютого 2015 року. Буде і бронемашина “Шрек”, яка також, як “Фіон”, має підвищену прохідність в умовах бездоріжжя.

Також на експозиції будуть новітні розробки: “КрАЗ-Халк”, “КрАЗ-Спартан”, “КрАЗ-Кугуар”, “Барс”, “Тритон”, БРДМ модерн., БМП-2 піхоти, БМД десанту -2, МАЗ з мультиліфтом-6317, МАЗ-53-16-05 “Богдан 5316”, “Богдан 2351” ком., “КрАЗ-6322”, “КрАЗ-5233ВЕ”.

Реактивні системи залпового вогню

На Хрещатик прибуде БМ-21 “Верба”. Її розроблено українськими конструкторами, і за своїми характеристиками вона значно перевершує РСЗВ “Град”, що є на озброєнні армії РФ. “Вербу” розроблено на Державному підприємстві “Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. Морозова”. В українському варіанті реактивної системи залпового вогню час на підготовку залпу скорочено в 5 разів. Бойову машину встановлено на базове шасі українського автомобіля КрАЗ-6322. Перш за все це дало перевагу у позашляхових можливостях, запасі ходу і швидкості, що є дуже важливими факторами в умовах ведення сучасного бою. На “Вербу” встановлено кабіну, де одночасно можуть розміститися всі п’ятеро членів екіпажу.

Роботу всіх вузлів, агрегатів і самої пускової установки “Верби” повністю автоматизовано. Навіть процес перезарядки боєкомплекту відбувається без фізичного втручання людини за допомогою транспортно-заряджувальної машини, яка має самостійний механізм стикування. Завдяки цьому у “Верби” суттєво, порівняно з “Градом”, скорочено час на перезарядку. До речі, на російських “Градах” процес перезарядки боєкомплекту досить трудомісткий і здійснюється вручну кількома військовослужбовцями. Враховуючи, що вага одного снаряда в середньому понад 60 кг, на це витрачається певний час.

Для маскування “Верби” конструктори застосували новітні засоби, завдяки яким машина захищена від оптичного виявлення противником і виявлення засобами зв’язку бойової машини. Цього вдалося досягти завдяки кодуванню сигналів з БМ-21У. На відміну від “Граду”, місцеперебування “Верби” майже неможливо обчислити спецзасобами противника.

РСЗВ і ЗРК

На Хрещатику буде представлено реактивну систему залпового вогню калібру 300 мм 9А52 “Смерч” і 9П140 “Ураган”. Крім того, зенітно-ракетні системи ЗРС “С-300”, ЗРК “Бук” М1.

Буде представлено зенітні ракетні комплекси ЗРК “ОСА-АКМ”, ЗРК “ТОР”, ЗРК “Стріла-10” зенітний гарматно-ракетний комплекс ЗГРК “Тунгуска”, тактичний ракетний комплекс дивізійної ланки, а також самохідна артилерійська установка (203 мм), призначена для знищення окремих особливо важливих об’єктів і руйнування фортифікаційних споруд 2С7 “Піон”, великокаліберна буксирувана гармата 2А36 “Гіацинт” і армійська самохідна гармата 2С5 “Гіацинт”. Будуть гаубиці 2А65 “Мста-Б”, 2С3 “Акація”, Д-30, 2С1 “Гвоздика”. Крім того, буде 100-мм протитанкова гармата МТ-12 “Рапіра”.

В експозиції братимуть участь не тільки бойові машини, але й, зокрема, автомобіль ПЗМ-3(землерийна машина), який було розроблено Крюківським вагонобудівним заводом для українських інженерних військ, і санітарні машини “Богдан” 2251 і МТ-ЛБ.

На Хрещатику можна буде побачити і такі унікальні автомобілі, як Hummer V-1125, броньований Land Rover пікап з мінометом, Land Rover Скиту, Fiat Dukato прикордонний контроль, VW Т5 броньований, VW Crafter MARK, VW Amarok броньований, Ford Transit броньований, Ford Ranger, Ford Ranger, Ford Ranger поліцейський, Land Cruiser 200 броньований, Тритон-0103, квадроцикл СММ з гусеницями, квадроцикл Outlander, 2 мотоцикла AJP Enduro і снігохід Polaris.

Олена Голубєва

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE