Politerno > Статті > Україна і світ > Він вам не Голобородько. Чому Зеленський полюбив Уляну Супрун, МВФ і “пташенят Сороса”

Він вам не Голобородько. Чому Зеленський полюбив Уляну Супрун, МВФ і “пташенят Сороса”

  • 23 Березня, 2019
  • 1723 Переглядів
  • Comments Off

Володимир Зеленський змінює риторику – принаймні в очах своїх потенційних виборців. Його заяви стають все більш прозахідними. Хоча база електорату у господаря “Кварталу 95” – південний схід і центр України.

Зеленського можна зрозуміти – він хоче сподобатися Штатам і домогтися від них, як мінімум, нейтралітету до своєї персони перед виборами (раніше у Вашингтоні до нього було вкрай насторожене ставлення). У той же час це породжує питання до політики потенційного президента – якою вона буде насправді?

Ще до походу на вибори шоумен – сам або через пародії “Кварталу” – критикував МВФ, прагнення України в НАТО, главу МОЗ Уляну Супрун і багато іншого. Говорив те, що хотів чути глядач.

Сьогодні Зеленський-політик озвучує речі абсолютно зворотні. А команда кандидата являє собою втілення радикально прозахідного курсу.

Чому нинішня риторика Зеленського-кандидата відрізняється від його попередніх заяв і що він буде робити з країною, якщо переможе на виборах.

Зеленський в ж@пу не пошле. Про що говорив Зе на зустрічі з бізнесом  

У понеділок 18 березня “кандидат Зе” зустрівся з представниками бізнес-асоціацій і зробив кілька важливих заяв.

Одна з ключових – це підтримка і. о. голови МОЗ Уляни Супрун.

“Що стосується Супрун, ви знаєте. Я не глибоко в цьому питанні, але я розумію одне, що якщо в нашій країні з усіх реформ це одна з небагатьох, яка хоч якось тримається, то треба за таких людей триматися. Все, що я розумію. Це однозначно треба давати людям карт-бланш. Я розумію, що це гостра тема, медицина пов’язана зі здоров’ям, зі смертністю і так далі, але це той рідкісний випадок, коли треба дати можливість”, – заявив Зеленський.

Друга – це згода працювати за програмою МВФ.

“Ми зустрічалися з представниками Світового банку, МВФ. Всі вони, звичайно, бояться, що, не дай бог, ми посваримося з МВФ. Ми всіх заспокоїли. Ніхто не збирається сваритися. Звичайно ж, ми хочемо продовжувати співпрацювати з МВФ”, – сказав “слуга народу”.

Його команда готова працювати з МВФ “скільки потрібно”, хоча хотіла б скоріше закрити борги, маючи можливості альтернативного боргового фінансування. “Що стосується якихось різких речей щодо західних партнерів, то ми розуміємо, що і так все на волосині”, – констатував Зеленський.

Він також запевнив, що його сценічний образ не ідентичний реальному.

“Там (в серіалі “Слуга народу”. – прим. ред.) Голобородько, правда, МВФ посилав, але так не буде”, – запевнив кандидат.

Третій важливий маркер – це команда Зеленського. На зустрічі з бізнесменами він заявив, що представить першу п’ятірку своїх соратників після першого туру виборів. Однак натякнув, що багато хто з них вже знаходяться на цій зустрічі.

При цьому в залі сиділи екс-глава Мінфіну Олександр Данилюк, колишній міністр економрозвитку Айварас Абромавичус, нардеп Сергій Лещенко і співвласник “Нової пошти” В’ячеслав Клімов.

Як змінювалися заяви Зеленського

Отже, риторика шоумена впевнено рухається в сторону “єврооптимістів” – сил, що мають досить слабку підтримку в українському суспільстві. Що видно хоча б по рейтингах Анатолія Гриценка, який стоїть на схожій платформі.

Примітно, що будучи телезіркою Володимир Зеленський, навпаки, критикував багато речей, які сьогодні хвалить. Мабуть, тому, що це викликало співчуття телеглядачів, які насправді негативно ставляться і до Супрун, і до МВФ.

Першу народ звинувачує у знищенні залишків безкоштовної медицини, а другого – в багаторазовому подорожчанні комунальних послуг.

Зеленський чуйно слухав ці настрої – і в своєму “Кварталі” нещадно критикував ту ж Супрун.

В одному з випусків на сцену вийшла пародія на і. о. голови МОЗ, яка називалася “Всім до ср…ки, де ти вчився”. Артистка, яка представляла Супрун, заспівала такі слова:

Хто на чому не знається – той тим і керує…

Не важливо, де ти вчився, взагалі до сраці.

Головне, щоб був постійно ти у вишиванці.

Хай хвороби я не вчила, а міністром стала,

хоч я тому Гіпократу клятви не давала…

Я піду до президента, стану на колінця,

та попрошу, щоб узяли в “Укрзалізницю”.

Бізнесмен Арсен Аваков, Клімкін навіть фізик,

та чому ж від мене більше для країни ризик?”

Що ж стосується МВФ, то раніше, ще до “камінг -аута” з президентством, Зеленський говорив, що договори з Фондом будуть переглянуті, щоб зменшити відсотки по кредитах. А ті, хто ці договори укладав, повинні будуть “повернути різницю”.

Тепер ця риторика у “кандидата Зе” зникла – він клянеться у вірності міжнародним партнерам.

Час змінив і інші тези Зеленського. До Нового року він говорив, що нам не потрібно прагнути в ЄС і НАТО – ніхто Україну туди не запрошує. На останніх же зустрічах із західними дипломатами “слуга народу” чітко артикулював євроатлантичну інтеграцію України. При тому, що електорат в його “ядерних” областях далеко не завжди її розділяє.

І вже зовсім скандальними (з точки зору південно-східного виборця) звучать заяви політтехнолога Зеленського Дмитра Разумкова, що російськомовних в Україні захищати не треба, поки йде війна.

Остання теза двозначна ще й тому, що сам шоумен роками заробляв в Росії і продовжував це робити, навіть коли йшла війна. Його продюсерські компанії отримували гроші за прокат фільмів, які випускались в Росії студією Зеленського.

Та й сам він російськомовна людина (як і велика частина політичної тусовки України).

Паралельно з риторики Зеленського зникли його плани про прямі переговори з Володимиром Путіним для закінчення війни і повернення Донбасу. Також більше шоумен не повторює своїх грудневих слів про референдум, на якому українці вирішать самі способи реінтеграції регіону.

Мабуть, і тут шоумен намагається “не злякати” США: адже українці, за опитуваннями, згодні на надання автономії регіону (а це, по суті, виконання Мінських угод).

Тобто, з одного боку, велика небезпека того, що Зеленський обдурить очікування значної частини своїх виборців (особливо з південного сходу), як це свого часу сталося і з Порошенком. З іншого – “кандидат Зе” поки є чистим аркушем, на якому після виборів може бути написано все що завгодно.

Питання тільки в тому, хто буде писати.

Хто буде визначати політику Зеленського

Спільним місцем стало згадування Ігоря Коломойського як одного зі спонсорів Зеленського. Останнім часом цю тему почали піднімати навіть західні ЗМІ.

Хоча строгих фактів такого спонсорства немає, але зв’язок між коміком і олігархом є багаторічним. Шоумен навіть про свій похід в президенти оголосив на телеканалі Коломойського, потіснивши новорічне привітання самого Порошенка.

Вже після офіційного походу у владу Зеленський кілька разів заперечував вплив Коломойського на свою персону. Більш того, він оточив себе людьми, яких ніяк не пов’язати з дніпропетровським олігархом.

Якщо подивитися на тих, хто останнім часом входить в команду “Зе”, ми побачимо цілу когорту політиків, яких прийнято вважати “єврооптимістами”. Через грантові структури їх пов’язують з американським мільярдером Джорджем Соросом, який активно веде свою політику на пострадянському просторі і пов’язаний з Демпартією США.

Навряд чи інтереси нового оточення Зеленського можуть збігтися з амбіціями Ігоря Коломойського.

Крім того, така команда мало що обіцяє виборцю, адже з цими ж людьми починав свої реформи і Порошенко. Не дивно, що після цього “варяги” Абромавічус і Супрун стали аутсайдерами симпатій населення. Позитивного результату для мільйонів українців своєю роботою вони не принесли.

Таким чином виникає парадокс. Поки Зеленський намагається дистанціюватися від Коломойського, це може зіграти йому в серйозний мінус. Тому що на тлі тих, хто зібрався останнім часом навколо “кандидата Зе”, дніпропетровський олігарх виглядає в очах електорату куди меншим злом.

До слова, за деякими даними, вплив Коломойського на Зеленського значно поступається впливу на нього ж Ігоря Палиці – близького соратника дніпропетровського олігарха і екс-губернатора Одеської області, який останнім часом веде все більш самостійну політику.

Але зрозуміло, що з “пташенятами Сороса”, якщо в їх обойму потрапить Зеленський, і Палиці буде складно впоратися.

Що кажуть в Мережі про команду Зеленського

“Загравання Зеленського з Супрун і Лещенком зрозумілі і з’ясовні.

Коломойський, який стоїть за Зеленським – у будь-якому випадку не дурна людина і розуміє, що голосування голосуванням, а президентом України стане та людина, яку призначить посольство США.

Ось і намагаються налагодити взаємини.

Лише бізнес, нічого особистого”, – робить висновок журналіст Юрій Ткачов.

“Зеленський вирішив, що у нього непристойно високий рейтинг, і вирішив підтримати Уляну Супрун”, – іронізує блогер Денис Гороховський.

“Що відбувається із Зеленським? За останні два дні “кандидат від народу” встиг відважити компліментів Супрун і з’явитися на зустрічі в компанії Айвараса Абромавичуса і Сергія Лещенка. Що ніяк не надихнуло його (досить таки “ватного”) виборця.

Можна, звичайно, сказати, що піарники Зе зійшли з розуму. А можна – що Зеленський вже виграв вибори “на папері” і вирішує таку задачу – отримує благословення від Посольства. Без якого не можна виграти вибори по-справжньому.

А що “вата”? А “вата” нікуди не дінеться – не за Порошенка ж їй у другому турі голосувати…

Чи таки дінеться? ” – міркує журналіст В’ячеслав Чечило.

Джерело

Читайте також: Шоумени, знавці, “укропи” і люди БПП. Хто буде в регіонах робити вибори для Зеленського

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE