Politerno > Статті > Україна і світ > Викрито усю київську мережу Порошенка

Викрито усю київську мережу Порошенка

  • 21 Березня, 2019
  • 2237 Переглядів
  • Comments Off

Як і було обіцяно, громадський проект «Карусель-2019» підготував «лонгрід», присвячений ситуації в Києві – і тому, хто скуповує столичних жителів заради перемоги Петра Порошенка. У цій публікації ви зможете оцінити увесь розмах мережі, яка працює на нині діючого президента в одному конкретному місті. Ця розгалужена вертикаль займається і агітацією, і підкупом виборців водночас. У даному розслідуванні ви зможете дізнатися не лише про діяльність центрального міського штабу, але й про те, хто займається скупкою безпосередньо на місцях.

У попередній публікації «Скупка для Петра: Розподіл округів та імена організаторів» журналісти розповіли про загальну структуру «сітки» чинного президента. Нагадаємо, на відміну від більшості регіонів України, організацію підкупу на користь Порошенка у Києві не було передано ані структурам першого заступника голови АП Віталія Ковальчука, ані вертикалі Сергія Березенка. Київ – «спецпроект» під загальним кураторством Вадима Столара, одного з найбільш одіозних забудовників в Україні, відомого своїм стосунком до афери з «Еліта-Центр» та іншим незаконним будмайданчикам у столиці.

Центр розвитку Столара

Як працює схема роботи скупки в Києві? Гроші на проект акумулюються Вадимом Столаром та залученими ним бізнесменами. Низові структури на рівні округів за допомогою агітаційних наметів, публічних заходів, соцоптиувань тощо  складають списки виборців, яких можна фінансово стимулювати, а також систематизують бази даних соціальних служб. Усі дані ідуть до Київського міського виборчого штабу, який, у свою чергу, в наперед визначених місцях здійснює виплату коштів у різних районах міста і здійснює контроль над роздачею грошей на місцях.

Як саме роздають гроші, можна побачити на відео, знятому в Солом’янському районі Києва, де біля приймальні на вулиці Очаківська люди прямо на вулиці зібралися в чергу, аби забрати кошти.

На пошту «Карусель2019» прийшов повний список керуючої ланки Київського міського виборчого штабу (далі – КМВШ; саме кодують структуру), так і окружних штабів (ОВШ) через які реалізується дана схема. Ми перевірили достовірність даних, проаналізували матеріали і підготували детальну інформацію з прізвищами, даними тих, хто залучений до рекордного за масштабами механізму скупки. Також ми подаємо адреси з фото приміщень, котрі задіяні в роботі штабів. Для кращого ознайомлення зі штабістами та структурою рекомендуємо також уважно вивчати схеми в додатках.

Ядро фахівців Вадима Столара, як у Центрі, так і на районах складають члени та активісти ГО «Центр розвитку міста Київ». Серед засновників організації є депутат Київради, племінниця Столара Людмила Костенко. До речі, цікаво, що керівником цієї ГО є Олексій Лузан – керівник польової структури на окрузі №217, що на Оболоні – рідному окрузі Столара.

Але про окружні штаби згодом. Для початку варто розібратися з міським центральним центром скупки та агітації на користь діючого президента Петра Порошенка. Як стало відомо журналістам, в результаті розслідування, Київський центральний штаб знаходиться за адресою Спортивна площа, 3в, поруч з Палацом спорту, на 6 і 7 поверхах. Там сидить верхівка піраміди. Про яку ми зараз вам і розповімо.

Склад Центрального столичного штабу на Спортивній

Безпосереднім очільником Київського міського виборчого штабу (КМВШ), що по штатному розпису складається з 32-х осіб, є депутат Київради від БПП Андрій Андрєєв. Він зараз має посаду в.о. директора КП «Київблагоустрій» та є відповідальним за демонтажі “неправильних” МАФів. Користується підтримкою одного з найближчих соратників чинного мера Віталія Кличка, нардепа Дмитра Білоцерківця. І найголовніше йому довіряє Вадим Столар.

Секретарем КМВШ є Іванна Сокольнікова – помічниця депутата Київради Андрєєва, яка також є співзасновницею його Фонду. На парламентських виборах 2012р. була спостерігачем кандидата від Партії регіонів Олексія Куща (округ №221, Печерський район). Сокольнікова разом зі своїм шефом займають кабінет на 6 поверсі будівлі за адресою: вул. Спортивна, 3в. Поїхали далі…

ПОЛЬОВА СТРУКТУРА. Наступним у нас є відділ польової структури. Сидить він 7-му поверсі в кабінетах № 702 та 703. Керівником відділу є Олександр Григор’євВін – теж людина Андрєєва. Зокрема, до 2016 року Григор’єв був керівником ГО «Спортивний клуб «Сагайдачний», де співзасновниками є помічники Андрєєва: вже згадана вище Сокольнікова та Антон Опришко – керівник польової «кухні» на 213 окрузі. Також голова польовиків Києва є засновником ТОВ «МГО МАТ Консалтинг», керівником якого є Андрій Горбуленко – начштабу №221 Києва.

Перша заступниця Григор’єва Дар’я Леусенко – теж має значний досвід у виборчих процесах. З публічних даних: була спостерігачем від Партії зелених України на парламентських виборах 2012 року.

Чимало в столичній штабній структурі опинилося людей без особливого досвіду роботи. Яскравий приклад, менеджер по організаційним питанням відділу В’ячеслав Дзюба – випускник Харківського Національного університету ім. Н.В. Казаріна, який до цього марно намагався пристроїтися на державну службу в міністерство соцполітики та Мінюст. Секретар відділу польової структури Анастасія Осика до того працювала економістом в «Укрсіббанку».

А от куратор групи операціоністів (уявіть – цілий відділ систематизує дані для підготовки до підкупу) Вероніка Кащеєва, так би мовити, з «сім’ї». Разом з родичкою Столара Людмилою Костенко вона є засновницею ГО «Центр розвитку міста Києва». Загалом з чотирьох операціоністок – Олени Гришенко (Кулянкової)Вікторії КрижановськоїОльги Танцюри (студентка Академії адвокатури України) та Інни Макан – лише перша не є членом сумнозвісної «гошки» столарівців.

НАВЧАЛЬНИЙ ЦЕНТР. Є в штабі і власний навчальний центр, ним керує Анна Бандурка (Деніс) – дуже цікава особа. Почнемо здалеку – з її діда Олександра Марковича Бандурка – нардепа 1-4 скликань, генерала, екс-ректора Харківської академії внутрішніх справ. Його неодноразово пов’язували з корупційними та бандитськими оборудками.

Його онучка стала помічником-консультантом нині покійної нардепа-«регіоналки» Ірини Бережної у 7 скликанні Верховної Ради. Також встигла попрацювати заступником завідувача кафедри соціології та соціальної роботи МАУП А також вийшла заміж за Олександра Деніса, який зараз є заступником директора департаменту суспільних комунікацій КМДА.

ВІДДІЛ АГІТАЦІЇ. Одним з найбільш цікавим за кадровим складом є відділ агітації  і VIP Агітаторів, який сидить на 7-му поверсі в кабінеті № 705, і який «запалили» журналісти програми «Гроші» (“1+1”) в своєму сюжеті. Журналістка зуміла6 як буцімто агітатор, поговорити з керівником цього відділу Андрієм Фіщуком, який також “в миру” є керівником директора департаменту міського благоустрою КМДА і фактично є колегою по «кришуванню» МАФів разом з головою міськштабу Андрєєвим. Дуже близький до Білоцерківця. На довиборах до ВР 2013р. Фіщук був довіреною особою Білоцерковця. Деякі інтернет-видання стверджують, що крісло директора Департаменту благоустрою Андрій Фіщук пророкували ще до того, як його попередник – Дмитро Білоцерківець став нардепом.

Логістом у київському штабі Порошенка працює Денис Задорожний, земляк Фіщука – з Донецька. Також з Донецьку орговик Валерій Фуйор, який також є досить відомим журналістом. До речі, у своїх матеріалах він неодноразово критикував Порошенка, на перемогу якого тепер працює. «Суди перепідпорядковані й працюють на Банкову. Петро Олексійович в одній особі президент, прем’єр, генпрокурор, голова МЗС. Через широку спину Порошенка нахабно посміхається Леонід Кучма», – писав він. Щоправда, зараз концепція змінилася – тепер він критикує Зеленського.

Ще один представник окупованої частини Донбасу – “орговик” з Горлівки Олексій Косов, який, до речі, є засновником ГО «Молодий рух Донеччини». Керівником цієї «гошки» є ніхто інший як Фіщук. Також Косов є помічником народного депутата Тараса Юрика з БПП, а раніше працював у Олега Барни. Ще один орговик Антон Дудченко (теж, як не дивно, з Донбасу), який колись засновував ГО «Донецька обласна молодіжна організація ВМГО «Батьківщина Молода».

Наступний орговик – Андрій Мостовой. Він – власник ТОВ «Смокінг», яка займається різними івентами. Раніше ж він був головним спеціалістом Департаменту міського благоустрою КМДА і підлеглим Фіщука.

З Фіщуком пов’язаний ще один працівник цього відділу – Дмитро Єрмолович. Разом зі своїм безпосереднім начальником вони були співзасновниками ГО «Інститут розвитку громадянського суспільства». До того ж Єрмолович у 7 скликанні був помічником-консультантом нардепа Володимира Куренного.

Мало інформації про ще одного працівника оргвідділу Олександра Батрака. Відомо, що у 2014 році він був кандидатом у народні депутати від партії «Єдина країна» (№24 у списку), але цей похід в політику був приречений на невдачу.

Системним адміністратором штабу є Костянтин Андрійчук, а спеціалістом з обліку і баз даних є Вадим Січкаренко з Миколаївщини. У 2012 році він був спостерігачем від «Нашої України»  на скандально відомому окрузі №132, де вибори тоді так і не визнали такими, що відбулися. У 2013 році він вже був на перевиборах на цьому окрузі в якості спостерігача від Комітету виборців України.

ЮРИДИЧНИЙ ВІДДІЛ. Численним є юридичний відділ – 7 осіб, який розмістився на 6-му поверсі у кабінетах №601 і  7-му поверсі, кабінеті № 701. Головою відділу є Ірина Швець, достатньо досвідчена персона, яка у 6 скликанні була помічницею нардепа Миколи Мартиненка. У 2007 році вона разом з Оленою Ледовських, яка нині є нардепом від «Народного Фронту» створила  ГО «Кияни за реформи». До речі, вже у 2014 році ця ГО збирала кошти на Майдан, і тоді лунали звинувачення у розкраданні коштів. У 2008 році Швець балотувалась до Київради від  НУНС (36 у списку), але не успішно. Уже в 2014 році вона опинилася в УДАРі, і була членом Київської виборчої комісії від цієї політсили, а вже у 2016 році була кандидатом в члени ЦВК по квоті БПП, але потрапити в комісію їй не вдалося.

Її заступницею по роботі з виборчими комісіями стала Леся Вовк. Була пов’язана з одіозним київським політиком Валерієм Борисовим. У 2012 році була довіреною особою Борисова, який тоді балотувався в народні депутати на окрузі №213 та був керівником штабу Партії регіонів у Києві.

Юристом по роботі з виборчими комісіями є Максим Цимбалюк – помічник депутата Київради від БПП Наталії Приходько, яка у свою чергу була помічницею Столара у ВР 7 скликання, коли той був членом фракції ПР. Цікаво, що у ЗМІ сплив конфлікт між Приходько та Фіщуком: вона звинуватила голову департаменту «Благоустрою» в ігноруванні депутатів. Що ж до Цимбалюка, то У 2010 році був довіреною особою кандидата у Президенти Інни Богословської по  округу №59 на Донеччині.

Заступником голови юрвідділу по дотриманню законодавства в період виборчого процесу є Андрій Жук. Раніше був заступником  начальника юрвідділу Печерської РДА в Києві, до 2018 року був начальником відділу департаменту економіки та інвестицій КМДА. Цікаво, що в передостанній день президентства Януковича та початок трагічних подій на Майдані, 18 лютого 2014 року, Жука було зараховано до президентського  кадрового резерву. Юристом під началом Жука є Леся Кобзаренко У 2006-2007 роках була помічником нардепа ВР від СПУ Сергія Мартиненкова. До грудня 2014 року Кобзаренко була керівником юрвідділу виконавчого апарату політради Соціалістичної партії України. Потім на мерських виборах Києва у 2015 році була довіреною особою Сергія Думчева.

Заступником голови юрвідділу з претензійно-позовної роботи став Ігор Дубій. На цих президентських виборах він є довіреною особою Петра Порошенко по ТВО №217. Був помічником нардепа Євгена Рибчинського, який входив до фракції БПП, але пішов з неї у 2015р. На виборах до Київради у 2015р. Дубій був кандидатом в депутати по 70 округу від «Руху за реформи» Думчева. Окрім того він – директор та співвласник ТОВ «Юрфірма «Дубій і Северін». Також рядовим юристом у міськштабі працює Ольга Литовченко.

ФІНАНСОВА СЛУЖБА. Наступний відділ – фінансова служба і контроль за грошима. Знаходяться він на 6 поверсі у кабінеті №603. Менеджером по фінансах є Тамара Бойко, яка паралельно утримує інтернет-магазин з продажу сантехніки SunTorg. Матеріально-технічним забезпеченням займається Михайло Алексюк.

СЛУЖБА БЕЗПЕКИ. Вдалося нам дізнатися і про те, хто займається в київському штабі Порошенка безпекою. Так, виявилося, що СБ керує Михайло Сулима, який до 2018 року працював у Службі безпеки України. Також його прізвище значиться в урядових справах – у 2016 році він був радником міністра Мінагрополітики Олексія Паленка на громадських засадах. Заступником голови служби безпеки штабу є Борис Балановський, про якого відомо те, що до грудня 2018 він працював завідувачем відділу матеріально-технічного забезпечення Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків. Служба безпеки сидить на 7-му поверсі, в кабінеті № 704.

Групу контролю очолює Ігор Філіпов, якого приставили у штаб від Дмитра Білоцерковця. Саме у нього помічником-консультантом числиться Філіпов.

ВІДДІЛ ІДЕОЛОГІЇ ТА МЕДІЙНОГО СУПРОВОДУ. Керує ним Сергій Влащенко, якого називають «смотрящим» за штабом від Столара. Політичний аналітик, президент ГО «Центр політичного прогнозування» – син відомої ведучої телеканалу ZIK Наталії Влащенко. Він працював у деяких штабах, також був головредом інтернет-журналу «Публічні люди», власником якого була його мати. Також у 5 скликанні ВР був помічником-консультантом Ігоря Рибакова, який на той момент був членом фракції БЮТ. Також з 2014 року фактично працює з Вадимом Столаром. Його помічником є Марина Кудирко, яка у 2006-2015 роки працювала PR-менеджером  медіа-групи «Автоцентр», а потім менеджером прес-служби ПАТ «Київенерго». Її чоловік – Андрій Кудирко – відомий спортивний журналіст, а також член Виконкому Дитячою-юнацької ліги України.

Уся ця велика команда, контролює міські окружні виборчі штаби. Про них далі.

Склад окружних виборчих штабів та їх куратори – “меценати”

Окружні виборчі штаби (ОВШ) мають своїх кураторів. Як правило, це депутати Київради чи Верховної Ради, котрі “вкладаються” у виборчу кампанію Порошенка з прицілом на парламентські вибори. Ми розібрали в деталях та іменах кожний ОВШ. Нагадаємо, що основна діяльність штабів налаштована на формування баз даних виборців для подальшого підкупу.

Окружний виборчий штаб №211

Голосіївський район
Адреси базування: вул. Велика Китаївська, 83, вул. Васильківська, 2, пров. Жуковського, 15, вул. Заболотного, 20А, вул. Касіяна, 8, вул. Вільямса, 6Г, вул. Метрологічна, 14Б, вул. Старовокзальна, 26

Дана територія – вотчина чинного секретаря Київради Володимира Прокопіва, який планує вже восени 2019 року балотуватися тут до Верховної Ради. У зв’язку з цим уся штабна робота, зокрема, і щодо скупки голосів ведеться саме через нього.

Головою штабою є його радник з питань публічної політики і соціальних комунікацій Людмила Тижненко. За нашими даними, разом зі своїм чоловіком, політтехнологом Дмитром Ковалевським брали участь у виборчих кампаніях на території РФ уже після початку війни. Також на місцевих виборах 2015 консультувала партію «Рух за реформи» та одночасно працювала у штабі Володимира Прокопіва.

Керівником польової структури штабу є Федір Губенков – представник команди Блоку Петра Порошенка, вчитель фізкультури у школі №25 і при цьому голова ОСН «Либідський». У 2015 році балотувався у депутати Київради від «БПП-Солідарність», але не зміг перемогти. Водночас його дружина Світлана Губенкова – головний спеціаліст відділу адміністрування нерухомим майном управління з питань об’єктів державної власності Державної судової адміністрації.

Заступницею по юридичному напрямку є Вероніка Куделя (Твердохлібова). Це не заважає їй працювати на державній службі та бути спеціалістом відділу контролю за благоустроєм Голосіївської РДА.

Водночас координатором точок агітації на окрузі є Олексій Заїка, який також є керівником КП «ЖЕО 102» у Голосіївському районі. У 2015 був заступником голови ГО «Центр правової допомоги «ІСКРА» з питань ЖКГ, при цьому це не заважало йому виступати у ЗМІ в якості «експерта», який усіляко «топив» за чинного мера Києва Віталія Кличка.

Окружний виборчий штаб №212

Дарницький район
Адреси базування: (вул. Ахматової, 31, вул. Вербицького, 32, вул. Княжий Затон, 16Д, вул. Вербицького, 16, вул. Дяченка, 20А, вул. Драгоманова, 31Б).

На цьому окрузі давно працює команда Ігоря Баленка – власника мережі магазині «Фуршет». Щоправда, цей бізнесмен так і не зміг перемогти тут – у 2012 році. Попри підтримку з боку владної Партії регіонів, програв Віталію Яремі, а в 2014 році навіть не став висуватися – тоді тут переміг «фронтовик» Віталій Сташук. Тим не менш Ігор Баленко неофіційно контролював даний округ на місцевих виборах – і сам став депутатом Київради від БПП-«Солідарність».

Головою штабу є політтехнолог Михайло Софілканич, який спеціалізується на професійній скупці голосів. Він офіційно є помічником депутата Київради Ігоря Баленка, а також офіційно очолює Дарницьку районну організацію БПП-«Солідарність». Свого часу, у 2012 році, коли Баленко пішов з посади голови Київської міської організації «Фронту Змін», Софілканич залишився у «ФЗ». І хоча Баленко фактично «злився» під Партію регіонів (формально балотувався як самовисуванець), і на окрузі боровся проти об’єднаної опозиції, до складу якої входив і «ФЗ», Софілканич працював у виборчому штабі Баленка. Конфлікту інтересів ніхто чомусь не помітив. Також Софілканич є керівником благодійного фонду Баленка «Древо надії».

Керівником польової структури є Олександр Сахно, який також є футбольним арбітром, і у 2018 році підозрювався у тому, що він разом з колегами робив ставки на поєдинки, які він ж і судив.

Заступником керівника з юридичного напрямку є Дар’я Москаленко. Цікаво, що від неї вуха тягнуться до колишніх «регіоналів». Справа в тому, що Дар’я Станіславівна не лише працює в штабі Петра Порошенка, але також цілком офіційно є довіреною особою на цьому ж окрузі №212 у кандидата в президенти Юрія Бойка – одіозного топ-чиновника часів президентства Віктора Януковича. Про що є відповідний запис на сайті Центральної виборчої комісії. Таким чином виходить, що, як мінімум, у Дарницькому районі робота штабів Порошенка і Бойка фактично є синхронізованою.

Цікаво, що координатором точок агітації є депутат Київради 6 (від Блоку Литвина) і 7 (від БПП) скликань Сергій Костюк, який відомий тим, що спеціалізувався на скупці в цьому районі в 2014-2015 роках для БПП і УДАРу, а також балотувався до Київради від БПП, але не зміг туди потрапити. Цього вкрай одіозного персонажа у ЗМІ пов’язують з відомим столичним «авторитетом» Олександром Ліщенком (відомий також як «Ліча»). Також Костюк має «сірий» бізнес на столичному Лівобережжі – його називають власником мережі МАФів.

Окружний виборчий штаб №213

Деснянський район
Адреси базування: вул. Закревського, 95В, вул. Цвєтаєвої, 13

Округ, на якому нардепом став на той момент завзятий «правосєк» Борислав Береза, насправді давно знаходиться під ковпаком президентської вертикалі. Більш того, навіть Береза, який раніше входив до орбіти «газовиків» і особисто екс-голови АП часів Януковича Сергія Льовочкіна, останнім часом демонструє лояльність Банковій. Утім, йому та його товаришу-політтехнологу Євгену Магді ніхто довіряти таку відповідальну річ як президентські перегони не став. Головним куратором цього округу є нардеп Олександр Супруненко – яскравий представник команди Черновецького.

Окружний штаб очолив Сергій Майзель – колишній голова комунального підприємства «Київпастранс» у мера Віталія Кличка. А до того, у 2010 році був обраний депутатом Снятинського райради Івано-Франківської області від Партії регіонів, і навіть був радником президента Януковича у Асоціації ділового співробітництва з Секретаріатом президента України, Верховною Радою України, Кабінетом міністрів України. Пізніше, упродовж 2011–2012 рр. працював у Деснянській районній РДА Києва в начальником відділу транспорту та інформаційних технологій.

У бутність працівником столичного КП цей персонаж «засвітився» на спортивному автомобілі «Феррарі» вартістю близько $ 400 тисяч. Також регулярно потрапляв у величезну кількість скандалів з тендерами, які проводив «Київпастранс» під його орудою.

Керівником польової структури на цьому окрузі став Антон Опришко – представник «молодої команди» Черновецького, який ще в 2012 році був офіційним спостерігачем від столичної функціонерки Алли Шлапак під час парламентських виборів на окрузі №221. Пізніше він опинився в команді депутата Київради Андрія Андрєєва, який зараз очолює увесь столичний штаб Порошенка. Про те, наскільки близьким є Опришко до Андрєєва можна судити з того, що той є засновником «Благодійного фонду Андрія Андрієва».

Заступником керівника з юридичного напряму є Микола Івашко – керівник секретаріату Деснянського районного осередку БПП. Утім, цікаво, що координатором точок агітації є широко відомий у вузьких колах персонаж – Богдан Ганноха. Наразі він є керівником Деснянського осередку «БПП –Солідарність». Це людина – з «молодої команди» Черновецького. Мати нашого героя – Людмила Ганноха – є пастирем і входить в апостольську раду «Посольства Божого» скандально відомого Сандея Аделаджі. Сам Богдан Ігоревич допомагав одному з найбільш одіозних персоналій в оточенні Черновецького – Олександру Супруненко – стати народним депутатом у 2014 році. Цікаво, що Ганноха встиг у 2014-2015 роках побути депутатом від «УДАР-Солідарність», але після перевиборів мандат втратив. Що не завадило йому стати помічником-консультантом нардепа Дмитра Білоцерковця, який є одним з найближчих соратників Віталія Кличка.

Окружний виборчий штаб №214

Дніпровський район
Адреси базування: вул. Поправки, 14, вул. Ентузіастів, 17, вул. Стальського, 14А, бульв. Бучми, 7А, вул. Райдужна, 11

Враховуючи той факт, що місцевий депутат-мажоритарник Віктор Чумак давно відмовився мати хоч щось спільне з президентською командою, даним округом (як і округом №212) зараз курує Ігор Баленко. За інформацією в середині команди Порошенка, у разі гарного результату цей округ можуть віддати протеже Баленка у Дніпровському районі – депутату Київради Олесю Маляревичу, який має сильні позиції на Русановці.

Власне, головою окружного штабу стала Ольга Муринська – помічниця Маляревича у Київраді, яка до того ж має давні і тісні стосунки з Баленком. Показово, що у 2010 році вона підтримувала Віктора Януковича, будучи членом окружної виборчої комісії на окрузі №217, представляючи нинішнього вигнанця. В результаті за президентські вибори 2010 року вона навіть отримала подяку.

На парламентських виборах 2012 року вона теж працювала на Партію регіонів на окрузі №214, але потім концепція змінилася, і Муринську переправили членом комісії у партію з «чудовою» назвою «Русское Единство» – головою цієї політсили, нагадаємо, тоді був відомий всім самопроголошений «прем’єр-міністр» Криму Сергій Аксьонов. Щоправда там вона теж до виборів не добула – її замінили перед голосуванням.

Керівником польової структури є Світлана Школьна, яка значиться директором ТОВ «НВП Конструкція», а також засновницею 14 різноманітних приватних підприємств. Цікаво, що ще у 2017 році бізнес-вумен працювала у штабі Радикальної партії.

Точками агітації на окрузі керує науковець Євгеній Бондаренко. Він має ступінь кандидата технічних наук та у перервах між скупкою виборців трудиться доцентом Кафедри Факультету управління і технологій Держуніверситету інфраструктури та технологій.

Головним юристом штабу є Сергій Науменко, який у 2015 році засвітився на роботі керівника приймальні «Руху за Реформи» Думчева за адресою вул. Лєбєдєва-Кумача, 5.

Окружний виборчий штаб №215

Деснянський, Дніпровський  райони
Адреса базування: вул. Райдужна, 13А

Округ, на якому у 2014 році переміг «свободівець» Андрій Іллєнко раніше вважався базовим для екс-секретаря Київради Галини Гереги. Утім, зараз сім’я власників «Епіцентрів» сконцентрувала свою роботу на користь Порошенка на Хмельниччині. Реальним куратором даного округу є представник «молодої команди» Черновецького Олесь Довгий, який, до речі, також опікується на цих виборах Кіровоградщиною, де в нього є свій округ.

Якщо ж говорити про окружний штаб, то очолює його депутат Київради від «БПП–Солідарність» Сергій Артеменко, який має чималий досвід фальшування виборчого процесу. Так, на парламентських виборах 2012 року Артеменко очолював окружну виборчу комісію (ОВК) на окрузі №214 за квотою «Народної партії». Тоді кандидат в нардепи від «УДАРу» Віктор Чумак, який балотувався по цьому округу, заявив, що ОВК фальсифікує результати виборів на користь Олеся Довгого. Сергій Лещенко тоді звертав увагу на те, що у Артеменка, як голови комісії, присутній конфлікт інтересів, оскільки батько Олеся Довгого – депутат Станіслав Довгий був членом фракції «Блоку Литвина» у Верховній Раді, базовою політсилою якого й була «Народна партія». Цікаво, але пізніше Артеменко став помічником-консультантом Віктора Чумака: мабуть такі спеціалісти були потрібні й тодішньому «ударівцю».

Також Артеменко встиг попрацювати на Партію регіонів. У 2010 році він був офіційним спостерігачем від кандидата на пост Президента України Віктора Януковича, який на той момент був заступником голови Дніпровської райради у місті Києві, представляючи Блок Леоніда Черновецького. Після Майдану Артеменко став членом ОВК від партії «Собор», яку очолював близький соратник Порошенко Анатолій Матвієнко. Молодіжне «крило» цієї партії, до речі, очолював племінник Матвієнка Сергій Березенко, який зараз фігурує як один з центральних персонажів у розбудові «сітки» скупки під чинного президента.

Керівником польової структури Порошенка на цьому окрузі став Руслан Керімов, якого пов’язують з головою київського центрального штабу Андрієм Андрєєвим. Керімов є провідним інспектором КП «Благоустрій». В.о. директора цього комунального підприємства і є Андрєєв. Судячи з фото Керімов товаришує з Антоном Опришком, керівником польової структури округу №213, який є помічником Андрєєва.

За правове супроводження відповідає Олександра Личман, яка є помічницею голови штабу Артеменка у Київраді. Також вона є членом Громадської ради Дніпровського району, але вибори занесли її на сусідній Деснянський. За мережу агітаторів відповідає ще одна людина Артеменка Віктор Васін, яки є головою керівником ГО «Райдуга міста Київ», засновниками якої є Артеменко та Личман.

Окружний виборчий штаб №216

Дніпровський, Дарницький райони
Адреси базування: вул. Алматинська 103/1, вул. Алматинська 105/2, вул. Ревуцького 13Б, вул. Алматинська 107/2 – склад

Цей округ – той нечастий випадок, коли агітаційно-скупочний штаб Порошенка курує чинний нардеп-мажоритарник. Йдеться про Олександра Супруненка – скандального представника «молодої команди» Леоніда Черновецького, колишнього представника Партії регіонів. Його молодший брат – В’ячеслав – був чоловіком доньки Черновецького Христини. Саме Супруненків називають одними з головних компаньйонів тодішнього мера Києва по дерибану столиці, а також одними з організаторів схеми з підкупу так званих «бабусь Черновецького».

Головою штабу є один з найближчих соратників Супруненка депутат Київради від «Єдності» Павло Тесленко, який відомий своїми перебіжками по партіях. У 2008 році став депутатом Київради від Блоку Катеринчука, але всупереч позиції партії проголосував за обрання Олеся Довгого секретарем Київради. Після цього Тесленко опинився у Блоці Леоніда Черновецького. Як тільки він розвалився, Павло Тесленко, змінивши кілька фракцій, виявився в рядах «Партії регіонів». Має спільні бізнес-інтереси не лише з Супруненком. За даними порталу «Нашi гроші», партнерів Тесленка, зокрема, по ТОВ «Червоний мак», де директором є депутат, Олексія Луганова і Анатолія Цьомик відносять до людей з орбіти інтересів екс-прем’єр-міністра Миколи Азарова і його сина Олексія.

При цьому, був помічником нардепів Станіслава Довгого (батька Олеся), екс-голови ВР за часів Януковича Володимира Рибака та згаданого вище Олександра Супруненка.

Керівником польової структури є Ярослав Федорук, перший заступник директора КП «Інженерний центр», а також – близький соратник Андрєєва. Більше того – він його подільник. У 2012 році проти Андрєєва було відкрито кримінальну справу, за те, що нинішній голова штабу Порошенка з товаришами намагався “віджати” у підлітка планшет вартістю 4 133 грн, щоб знищити відео-свідоцтва підкупу виборців нинішнім депутатом Київради від фракції «УДАР – Солідарність» Аллою Шлапак. За даними МВС, фігурантами спроби віджиму гаджета у підлітка разом з Андрєєвим був саме Ярослав Федорук і чинний депутат Київради Михайло Терентьєв.

Заступником голови штабу з юридичного напрямку є Неля Онищенко. Вона, щоправда, числиться засновницею 7 та керівником 6 фірм. На місцевих виборах 2015 року балотувалася до Гніденської сільради, а її брат Богдан – на голову сільради, але безуспішно.

А от за мережу агітаторів на окрузі відповідає Сергій ХлоповЗгідно з даними Work.UA, ще в грудні 2018 року він, напрацювавшись на багатьох роботах по кілька місяців (навіть на телеканалі СТБ), запропонував свої послуги за 15 тисяч гривень на місяць у якості керівника відділу продажів. Але почалася кампанія і Хлопов пішов до Порошенка. Тим паче, що досвід виборів у нього є. У 2015 році він балотувався до Київради від партії «Соціалісти» по 54 округу. Працюючи на Порошенка він зараз встиг побувати членом комісії ТВО№214 від Андрія Садового допоки той не знявся з виборів. Очевидно, можна говорити про небезкорисливе використання штабом Порошенка квоти Садового у ОВК, як це має місце з іншими кандидатами.

Скільки отримує Хлопов в штабі Порошенка – достеменно невідомо, але за словами джерел в одному зі столичних штабів, суми гуляють там значно більші, аніж 15 тисяч гривень на місяць, які хотів отримати Хлопов на звичайній роботі.

Окружний виборчий штаб №217

Оболонський район
Адреса базування:
 вул. Тимошенка, 21, корп. 9

Попри вольову перемогу на даному окрузі Андрія Білецького, Оболонь була й залишається головною вотчиною куратора Київського міського штабу БПП Вадима Столара. Тоді він не зміг перемогти, зайнявши друге місце, але нікуди звідти не подівся. З огляду на це абсолютно не дивно, що головою окружного штабу є його довірена особа й помічник Владислав Михайленко, депутат Київради. Михайленко значився помічником депутата Київради Віталія Лавриненка, який, у свою чергу, був офіційним спостерігачем Столара під час парламентських виборів 2012 року. Більш того: адреси депутатських приймальнь Михайленка і Столара збігаються. До речі, Михайленко також був помічником нардепа Дмитра Білоцерковця, який певний час був близьким до Столара.

Цілком логічно, що з таким патроном Михайленко не міг не влізти в земельні скандали. Зокрема, до забудови Сонячної Рів’єри, «віджиму» землі під кіностудією імені Довженка, забудови гирла річки Почайної.

Керівником польової структури є ще один «падаван» Столара – Олексій Лузан, який відомий тим, що у 2012 році на виборах до парламенту був офіційним спостерігачем одіозного «регіонала» та зятя Дмитра Табачника Максима Луцького на 222 окрузі. Також він є керівником ГО «Центр розвитку міста Києва» – ручної організації Столара.

За юридичний напрямок на цьому окрузі відповідає Михайло Ігнатьєв, який має чималий досвід у виборчому процесі: у 2004 році він був офіційним спостерігачем Віктора Ющенко під час президентських перегонів. Цікаво, що зараз він є членом Громадської ради  при ДФС від ГО «Спільна справа». Симптоматично, що керівником цієї «гошки» є кандидат в президенти Олександр Данилюк, якого вважають технічним кандидатом Петра Порошенка.

За координацію агітаторів штабу на Оболоні, що логічно відповідає людина з орбіти того ж самого Столара. Станіслав Деньчук – помічник депутата Київради від БПП Ірини Нікорак, чий чоловік Еміль Соловйов був помічником-консультантом тодішнього нардепа від Партії регіонів Столара. До речі, Соловйов свого часу був директором будівельної компанії «КАН Девелопмент», так що з куратором цього округу вони, так би мовити, колеги.

Окружний виборчий штаб №218

Святошинський, Оболонський  райони

Святошинським районом опікується місцевий депутат-мажоритарник Володимир Ар’єв. Він же фактично і курує вибори на цьому окрузі. Водночас працюють у штабі люди, пов’язані з іншим нардепом – Олександром Третьяковим, який переміг на сусідньому 219 окрузі, але який контролює через свого помічника Володимира Каретка весь Святошинський район. Пояснюється це просто: Каретко є головою Святошинської РДА. Також, за інформацією «Каруселі2019» з осені минулого року управлінням підготовки до виборів на цьому окрузі займається депутат Київради Вікторія Муха, яка є давньою помічницею Третьякова.

Координатором агітаційної мережі є Максим Семенець. У Facebook можна знайти його фото разом з депутатом Київради Людмилою Костенко, яка назвала присутніх «моя команда Кличка». Як відомо, Людмилу Костенко називають племінницею та помічницею Вадима Столара.

Окружний виборчий штаб №219

частина Святошинського району
Адреса базування: бульв. Ромена Ролана, 4

На більшій частині Святошинського району одноосібно заправляє Олександр Третьяков – один з «любих друзів» Віктора Ющенка і близький соратник Петра Порошенка. Головою штабу є Анатолій Сульдін – людина з вельми цікавою біографією. Так, він був помічником депутата ВР Олександра Черноволенка з  2002 по 2014 роки, у 2006 році балотувався у депутати Київради від «Нашої України», але безуспішно. У тому ж році був уповноваженим «Нашої України» на окрузі №222 в Києві, а в 2014 – представником партії «ЗАСТУП» у ЦВК.

Але найцікавіше було далі – Сульдін став «професійним» головою ОВК. У чому схема: він «випадково» очолює виборчу комісію, а потім «грає без правил» на конкретну команду. Зокрема, він у 2015 році став головою Київської міської виборчої комісії, представляючи «БПП Солідарність». Тоді ж не обійшлося без скандалів. Виявилося, що дані в протоколі не сходяться з цифрами, зазначеними на сайті ЦВК: кудись пропали чотири тисячі голосів. Крім того, кількість надрукованих бюлетенів менше, ніж отримали дільничні виборчі комісії.

До того, у 2015 році, на довиборах у парламент Сульдін був головою ОВК округу №206 в Чернігові, і «підіграв» Максиму Микитасю – одному з найбільш скандальних забудовників Києва, директору компанії «УКРБУД», відомої своїми незаконними будмайданчиками по всьому Києву. Тоді громадська організація ОПОРА зафіксувала низку протизаконних дій з боку очільника ОВК, зокрема, щодо порушень прав журналістів.

Для розуміння: Микитась є близьким соратником Третьякова. Ось і вся загадка, чому Сульдін опинився на окрузі цього нардепа. Але найбільший цинізм ситуації полягає в тому, що працюючи на Порошенка в штабі, Сульдін залишається головою Київської міської виборчої комісії. І фактично має контролювати сам себе…

Заступником Сульдіна з юридичних питань став Артем Цівінський. Він – голова ОВК №219. Так, це не помилка. У штабі Порошенка на окрузі №219 працює голова виборчої комісії цього ж округу. При чому став він головою ОВК за квотою… Юлії Литвиненко, журналістки провладного “Прямого каналу”, яка є кандидатом в президенти і «технарем» чинного президента. Окрім того, Цівінський – керівник Політичної партії «Ми – Кияни», бенефіціаром якої є ніхто інший як Третьяков. Конфлікт інтересів? Ні, не чули…

А от на мережі агітаторів сидить людина Андрєєва – Олексій Мушта. Він – провідний інспектор КП «Благоустрій», і, до речі, був на курсах разом з Русланом Керімовим, польовиком з 215 округу, який, нагадаємо, теж має відношення до голови Київського міського штабу Порошенка.

Окружний виборчий штаб №220

Подільський район
Адреса базування: вул. Межигірська, 25

За столичний Поділ відповідає керівник Секретаріату партії “БПП-“Солідарність”, нардеп Максим Саврасов, який багато років товаришує з Сергієм Березенком та Олесем Довгим. Керівником же штабу став Євген Форостовський. У 2012 році на парламентських виборах він був офіційним спостерігачем від партії УДАР по столичному 221 округу. Спробував він власні сили на виборах у 2016 році під час виборів у селищну раду Коцюбинського, представляючи команду селищної голови Ольги Матюшиної – подруги нардепа від БПП Ольги Червакової. До 2017 року в селищі був головою ОСББ «Коцюбинка».

Керівником польової структури є Заур Ахмедов – помічник Максима Саврасова. Сам Ахмедов пов’язаний з депутатом Київради Олексієм Окопним, який керував приймальною Сергія Березенка.

За юридичні питання в штабі відповідає директор ТОВ “СТ Безпека” Людмила Турик, яка також є довіреною особою Петра Порошенко по 220 округу. Тут у неї з чоловіком склався сімейний підряд: її чоловік Турик Денис Олександрович є секретарем ОВК №220 від Петра Порошенка. До речі, у 2014 році на парламентських виборах він був членом комісії від Української платформи «Собор», «молодіжну» якої, нагадаємо, багато років очолював Сергій Березенко.

Що ж до відповідальної за агітацію, то нею є Вероніка Кульчицька, яка є довіреною особою кандидата в президенти ще одного “технаря” Банкової Василя Журавльова по цьому ж 220 округу.

Окружний виборчий штаб №221

Печерський, Шевченківський, Солом’янський райони
Адреса базування: вул. Мечникова, 8, вул. Гончара, 22, вул. Ернста, 16В

Центральний столичний округ на Печерських пагорбах курує Михайло Терентьєв – депутат Київради, який орієнтується особисто на Андрєєва, і з яким вони працювали на Аллу Шлапак. Більш того, з 2010 по 2014 рік Терентьєв був керівником громадської приймальні Шлапак.

З огляду на це абсолютно недивно, що головою штабу є помічник Терентьєва у Київраді Андрій Горбуленко. Політична кар’єра Горбуленка вийшла вельми оригінальною – у 2014 він балотувався до Верховної Ради по 221 округу. По цьому округу планувала балотуватись  його патронеса Алла Шлапак, але в останній момент відмовилася від своїх планів. В результаті «технічний» Горбуленко посів останнє місце, набравши 184 голоси.

До цієї команди входить і керівник польової структури штабу Павло Бірюк, який у 2014 році теж балотувався у нардепи по цьому округу. За нього проголосувало більше ніж за Горбуленка – 310 голосів. Потім, до 2017 року, він працював в КП «Благоустрій», де як відомо, зараз заправляє Андрєєв.

Заступницею голови з юридичного напрямку штабу є Ольга Чайко (Савельєва), яка є помічницею Терентьєва у Київраді, а також дружить з ним сім’ями. У 2014 році вона була  офіційним представником від «БПП – Солідарність» у 221 окрузі.

А от за точки агітаторів відповідає Богдан Бондар, який був заступником директора з навчально-виробничої роботи Вищого профільного училища Національного авіаційного університету, але у 2018 році опинився без роботи. Робота знайшлася, хоч і явно не по профілю…

Окружний виборчий штаб №222

Соломянський район
Адреси базування: вул. Металістів, 9, вул. Героїв Севастополя, 14А, бульв. Гавела, 55, вул. Шепелєва, 13, вул. Очаківська, 3/8

Цей округ – давня вотчина нардепа від БПП Дмитра Андрієвського, який перемагав тут і в 2002, і в 2014 році. Він же є куратором окружного штабу. Про відчуття самовпевненості нардепа на своєму рідному окрузі може свідчити той факт, що головою штабу стала його дружина – Катерина Кириченко. Щоправда, це вже вилилося в неприємності. Так, журналіст Олександр Дубинський повідомив про те, що за адресою вул Очаківська 3/8, в приймальні депутата Київради від БПП Конобаса (між іншим, багаторічного помічника Андрієвського) відбувається роздача грошей місцевим жителям. Чергу агітаторів, які прийшли за нагородженням, було зафільмовано.

Загалом Кириченко давно займається так званими виборчими технологіями. Не гребувала вона працювати на «регіоналів». Зокрема, на парламентських виборах 2012 року працюючи, одночасно на Андрієвського, вона встигала відповідати за вибори «регіоналів» Артема Пшонки та Сергія Тулуба, а також тодішнього голову Шевченківської РДА Києва Віктора Пилипишина.

Керівником польової структури є Іван Жеков, який, до речі, у 2014 році був кандидатом у депутати Верховної Ради від БПП, №124 у списку. Щоправда, у 2016 році його хотіли прибрати зі списку за лінощі, але все залишилося на рівні розмов.

Заступником керівника штабу з юридичного напряму стала Людмила Волочай, яка є головним спеціалістом відділу правового забезпечення та супроводження процедур закупівель КП «Житлоінвестбуд-УКБ» – однієї з найбільш брудних київських будівельних компаній, яку досі контролює Вячеслав Непоп, обіймаючи посаду заступника голови КМДА. Варто зазначити, що Андрієвський і Непоп давно товаришують і мали спільні бізнес-проекти. Що ж до пані Волочай, то вона – досвідчена учасниця виборчого процесу – на парламентських виборах 2006 року була уповноваженою особою «Нашої України» від округу №220, у 2007 була членом окружної комісії на тому ж окрузі від НУ, а в 2012 – членом комісії від Християнсько-демократичної партії України.

Ще одним визначним персонажем у виборчій «оборудці» став очільник мережі агітаторів на цьому окрузі Олег Бессараб. Завідувач лабораторії кафедри фізики у Київському національному університеті будівництва і архітектури опинився в центрі скандалу через сюжет програми «Гроші»про скупку у Києві (див. з 13-ї хвилини), коли Андрій Фіщук присвячував журналістку у таємниці схеми і згадував «Олега».

Окружний виборчий штаб №223

Шевченківський район 
Адреси базування: вул. Мельникова, 6, вул. Багговутівська, 30А, вул. Мельникова, 18

Округ, на якому переміг «свободівець» Юрій Левченко, є одним з ключових для команди Петра Порошенка. Курує його депутат Київради від «Єдності» Олександр Бродський, якому, за нашими даними, пообіцяли у разі гарного результату підтримку на парламентських виборах, які відбудуться восени цього року. Олександр Бродський запам’ятався тим, що під час виборів до міськради з його агітаційних наметів потенційним виборцям продавали картоплю по 10 грн за 10 кілограмів.

З огляду на це цілком очікувано, що головою штабу стала помічниця В’ячеслава Бродського в Київраді Юлія Печуляк.  Її брат Печуляк Віталій Петрович станом на 2017 рік був директором Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу КМДА. У жовтні 2016 року імена Віталія Печуляк і його сестри Юлії фігурували в рейдерському скандалі: вони, начебто, захопили підвал столичної багатоповерхівки за адресою бул. Кольцова, 14-У в Святошинському районі площею 798,1 квадратних метрів.

Польову роботу курує Любов Омельяненко, котра уже більше 5-ти років працює в політичній команді Бродського. Відповідальним за мережу агітаторів є Володимир Кибукевич. Про головного юриста штабу Вадима Тарана відомо, що він має адвокатську ліцензію, а у 2015 році безуспішно балотувався у депутати Бориспільської міськради від партії «Самопоміч» по 19 округу, але отримати мандат йому не вдалося.

ПС: дякуємо тим небайдужим, хто допоміг нам зібрати детальну інформацію про осіб, котрі розгорнули масштабну схему підкупу виборців. І закликаємо правоохоронців уважно вивчити надану інформацію, як у текстах, так і в ілюстрованих схемах.

Далі буде…

 

Діліться у соцмережах:

POLITERNO FULL

Приєднуйтесь до нас у Телеграм

ПЕРЕЙТИ
CLOSE