Politerno > Статті > Вузол Гройсмана – Небоженко

Вузол Гройсмана – Небоженко

 • 4 Квітня, 2017
 • 1376 Переглядів
 • 0

Несподівано у президента Порошенко дозрів потужний комплекс кадрових проблем, який зав’язується в міцний вузол – рішення однієї проблеми одночасно передбачає вирішення всіх інших.

Тут дві причини.

Перша причина – схильність Порошенко працювати тільки з лояльними або залежними політиками і чиновниками. Але тих й інших стає все менше, у міру зменшення корупційних прибутків і збільшення ризиків – інтерес західних фінансових розвідок до тіньових схем і бізнес-авантюр президента, і його оточення. В кінцевому рахунку, Порошенко зі своїми мільярдами якось відіб’ється від справедливих претензій України, – укладе угоду з американським правосуддям, якщо опиниться в США або укладе угоду з Кремлем, якщо опиниться в Росії. А що доведеться робити іншим?

Друга причина гострої кадрової кризи президента Порошенко – це звичний для нього тіньовий спосіб вирішення проблем, – не через демократичну дискусію, аналіз діяльності, відриту політичну конкуренцію особистостей і програм, а через тіньові оборудки, обміни, інтриги, “договірняки і кидки”.

Ось в такій нелегкій ситуації президенту Порошенкові треба вирішити проблеми прем’єра-міністра Гройсман. Це складне, заплутана завдання з багатьма невідомими і дефіцитом часу. Бо, перш ніж вирішити проблему Гройсмана, треба, щось зробити з Гонтаревою і Насіровим. Їх посади мають величезний привабливий корупційний потенціал і низькі професійні вимоги до роботи. Ці два солодкі місця можуть замінити “половину Гройсмана”. Депутати вже з готові торгуватися з президентом з цього приводу. Але саме зняття Гройсмана не так важливо для Порошенка, як успішна спроба “видавлювання” з Кабміну міністра МВС Авакова. Тому, коли в ЗМІ активно говорять про прем’єрські амбіції Генпрокурора Луценко то, насправді, мова йде всього лише про торг: Порошенко-Луценко відмовляються від посади Гройсмана, а народні депутати погоджуються поміняти Авакова на Луценка. Без свого міністра МВС ніяких виборів Порошенкові не світять. Адмінресурс без лояльних МВС і Нацгвардії, а також контролю за п’ятьма обласними виборчкомами Східної України – це просто політичні ілюзії.

А є ще і легендарний Ляшко, якого треба підготувати як спаринг-партнера на президентських виборах. Цей не буде сидіти склавши руки і чекати біля моря погоди. Він уже зараз потребують посад для себе і інших, і доступу до ЗМІ, особливо до “Інтеру”, без дозволу Льовочкіна.

Таким чином, в повному пакеті, президенту Порошенкові треба вирішувати долю відразу п’яти людей – Гройсмана, Насірова, Гонтаревої, Авакова і Ляшко. Зміни в статусі будь-кого з них тісно пов’язані з їхніми долями і майбутнім Порошенка. При цьому, існує небезпека, що вони можуть спілкуватися і обмінюватися планами за спиною Порошенка. Ото ж квітень буде гарячим. І політикам буде не до проблем і бід України.

Зараз зіткнулись два підходи до вирішення цього клубка гострих кадрових і корупційних проблем, котрі можуть привести до політичної кризи.

Поки президент Порошенко пропонує вирішувати цей вузол проблем крок за кроком, у міру віддалення Гройсмана від поста прем’єра-міністра України. Інші політики пропонують вирішувати все комплексно. Сам Порошенко ще не вирішив, що йому вибрати – грати з усім відразу і виграти все, або ж кожного “розводити” поодинці і зменшити ризик ураження.

У будь-якому випадку Україною тут і не пахне.

Віктор Небоженко

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь