Politerno > Статті > Тернопільщина > Вилучення військового ПДФО. Фартушняк звинуватив активістів у тому, що Рада “обікрала” Надала

Вилучення військового ПДФО. Фартушняк звинуватив активістів у тому, що Рада “обікрала” Надала

  • 12 Листопада, 2023
  • 3452 Переглядів
  • 0

Інтернет-видання «Файне місто», яке належить багатолітньому політтехнологу міського голови Тернополя Сергія Надала та депутату ТМР від «Свободи» Юрію Фартушняку, звинувачує активістів у тому, що народні депутати «обікрали» бюджети українських міст на 30%.

Вчергове штатний пропагандист Сергія Віталійовича підтвердив відповідність своєму прізвиську серед активістів Тернополя «Психотроп». Що називається, закріпив кваліфікацію.

Йдеться про підтриманий народними депутатами у другому читанні законопроєкт №10037, яким військовий ПДФО перерозподіляється з місцевих до державного бюджету. Цим же законом з нового року акциз на дорожній збір буди йти не в місцеві, а в загальний бюджет.

Так, з 1 жовтня по 31 грудня 2023 року 50 % перерозподілених надходжень спрямують Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на здійснення заходів із закупівлі спеціальної техніки та обладнання. Ще 50% буде скеровано Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості України на виконання державних цільових програм реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу, розроблення, освоєння і впровадження нових технологій, нарощування наявних виробничих потужностей для виготовлення продукції оборонного призначення.

Отже, видання Юрія Фартушняка робить маніпулятивний та завчасний висновок, який не мав би сподобатися союзникам Сергія Надала від влади:

«Таким чином у 4 кварталі цього року на потреби ЗСУ не піде нічого (амуніція, автомобілі, обігрівачі, буржуйки і тисячі інших потрібних предметів побуту для військових!). Лише почнеться тривалий, який буде йти не один місяць, процес закупівлі дронів».

Голова Тернопільської ОВА Володимир Труш мав би напружитися.

Далі «гебельси» мера Тернополя констатують, що у 2024 році 45% військового ПДФО спрямують знову ж таки Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації і ще 45% – Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості  для розгортання виробництва боєприпасів та зброї. 10% – розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО.

І знову ж таки маніпуляція: «Тобто лише 10 % військового ПДФО надійдуть безпосередньо у військові частини, 90 % – буде освоювати Держспецзв’язок та Міністерство стратегічних галузей промисловості».

Іншими словами сайт, який фінансує міський голова Тернополя Сергій Надал звинувачує центральну владу у тому, що 90% бюджету Держспецзв’язок та Міністерство стратегічних галузей промисловості використають не в цілях оборони України, а на щось інше.

 

Ну а далі автор матеріалу стверджує, що активістів руху «Гроші на ЗСУ в ПЕРШУ чергу» використала влада і що вони «чітко відпрацювали свою програму».

«Вони створили масову картинку для центральних ЗМІ, що місцеві ради мало допомагають фронту. Вимагали, щоб всі гроші місцевих бюджетів йшли на потреби ЗСУ. І місцеві ради скорочували або згортали витрати по всім статтям і централізовано купували техніку та обладнання для військових частин. Тепер військовий ПДФО забрали з місцевих бюджетів, місцеві ради не можуть централізовано допомагати фронту. Тепер військові залишаться взагалі без допомоги. Без старлінків, автомобілів, обігрівачів, засобів захисту. А самим активістам «Гроші на ЗСУ в ПЕРШУ чергу» залишається одне: пікетувати та вимагати звіти від Кабінету Міністрів України», – йдеться у пропагандистському матеріалі «Файного міста»

І це вже не перша спроба Сергія Надала кинути тінь на громадськість Тернополя, яка вимагала припинити витрачати гроші на бруківку, підозрілі ремонти доріг, які не здійснювалися роками, та інші недоречні під час війни витрати.

Раніше ми писали, що після перших акцій «ЗСУ в першу чергу»  влада Тернополя заявила, що виділила 15,5 мільйонів гривень на потреби ЗСУ, але пафосно відзвітувала, що змушена була «перерозподілити» ці кошти, зменшивши видатки на будівництво дитсадка.

І це нахабна маніпуляція і ницість з боку Сергія Надала.

Адже станом на червень 2023 року до бюджету Тернополя надійшло військового ПДФО на суму 493 млн грн, а допомога ЗСУ орієнтовно склала 95 млн грн (19,2%). Але й ця сума досягнута саме завдяки акціям «ЗСУ в ПЕРШУ чергу», так як до мітингів допомога Тернополя військовим складала 55 млн грн (11,2%).

Але ж сайт «Файне місто» і особисто Юрія Фартушняка зрозуміти можна. І ФОП Юрій Фартушняк і його ПП «Файне місто» – багатолітні «рибки причепи» Тернопільської міської ради. Усій медіаспільноті Тернополя добре відомо, що десятки комунальних підприємств ТМР роками фінансують «Фартуха», який займається лише одним – піаром Сергія Надала та відбілювання скандалів навколо його підлеглих коштом платників податків.  

На початку цього року Юрій Фартушняк вже отримав свою долю «пирога», який у його господаря тепер «вкрали» нардепи  – міська рада у січні підписала з угоду з ПП «Файне місто» про надання Телевізійні послуги «Виготовлення інформаційних сюжетів про новини громади» на майже мільйон гривень.

Тепер читачам мало б стати зрозумілим виття на Листопадовій, яке Юрій Фартушняк виплеснув в інформаційне поле маніпулятивним пасквілям. «Корито» Сергія Надала зменшилося на 30% і на наступний рік «Файне місто» може залишитися без свого мільйона. А таких нахлібників у Сергія Надала безліч. Усі вони формують систему, яку роками вибудовував Сергій Віталійович. Без звичного фінансового «мастила» ця система швидко заіржавіє й зупиниться. І тоді цілій епосі «краде, але щось робить» настане кінець.

“” Читайте також: Церковно-будівельна афера. Чи скасує Верховний Суд незаконне рішення ТМР щодо ділянки на Чайковського

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE