Politerno > Статті > Україна і світ > Як подання Луценко можуть зіпсувати життя Гройсману

Як подання Луценко можуть зіпсувати життя Гройсману

  • 6 Липня, 2017
  • 1584 Переглядів
  • 0

Розгляд у Верховній Раді щодо зняття імунітету з депутатів здатний спровокувати нову урядову кризу

Генеральна прокуратура (ГПУ) втретє поспіль не може здобути прихильність комітету з питань регламенту і організації роботи Верховної Ради.

Пристрасті під куполом спостерігало видання “Strana.ua”

Чергове подання ГПУ на цей раз проти заступника глави фракції Радикальної партії (РП) Андрія Лозового, що розглядалося на засіданні в середу, 5 липня, було визнано комітетом недостатньо обгрунтованим.

Тим часом, в Раді заговорили, що подання ГПУ можуть спровокувати нову урядову кризу.

Долари в партквиток

Як писала “Strana.ua”, генпрокуратура підозрює народного депутата Андрія Лозового в ухиленні від сплати податків на суму приблизно 1 млн. 700 тисяч грн. Такий висновок ГПУ зробила, проаналізувавши декларацію народного обранця за 2015 рік.

У ній записані, крім іншого, колекції вин, ікон і холодної зброї 19-20 століття, меблі 19 століття, картини, кілька дорогих годинників, а також хрест з мощами і партійний квиток Радикальної партії. Депутат також задекларував 50 тисяч доларів, 150 тисяч євро і 800 тисяч гривень готівкою.

У ГПУ вважають, що офіційні доходи Лозового з 2007-го по 2015 рік, які, по прокурорській оцінці, становили понад 234 тисяч гривень, не дозволили б нинішньому парламентарію придбати зазначені предмети старовини і розкоші та накопичити такі значні суми.

“Встановлено, що Лозовий А.С. занизив суму оподатковуваного доходу на 8 622 647,4 грн, що призвело до несплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб в зазначений період в розмірі 1717 221,4 грн та військового збору в розмірі 129 339 , 71 грн”, – йдеться в поданні ГПУ на надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного обранця.

Ці дані зачитав на засіданні генеральний прокурор Юрій Луценко. “Я не можу пояснити, звідки у людини, яка отримала 230 тисяч гривень доходів за все своє трудове життя, можуть з’явитися у вигляді готівки сотні тисяч доларів, євро, гривень”, – зазначив Луценко.

Сам Лозовий, підтримати якого зібралася добра частина його фракції, і його адвокати наполягають на тому, що оцінка зазначених в декларації цінних речей зроблена невірно, а записані гроші – це сімейні заощадження, в тому числі отримані в спадщину. І справа проти нього взагалі відкрита з метою помститися йому особисто (Лозовий не голосував за призначення Луценко генеральним прокурором), а заодно політично шантажувати всю фракцію Радикальної партії напередодні важливих для влади голосувань.

“Це чергове підтвердження того, що такими діями генеральний прокурор Луценко по команді президента Порошенко хоче зробити всю фракцію Радикальної партії, а не тільки персонально мене, більш поступливою”, – сказав Лозовий.

Борг перед фіскалами народний обранець не визнає і звинувачує Державну фіскальну службу в тому, що та не подбала, щоб податкове повідомлення-рішення (ППР), на яке спирається подання ГПУ, не потрапило до нього в руки, щоб його адвокати могли його оскаржити в суді . У цьому випадку хід подання ГПУ був би припинений.

Комітет не дав в образу депутата

Ствердження Лозового, що він, мовляв, не ознайомився з ППР, в результаті стало причиною для комітету не підтримати клопотання щодо депутата.

“Якщо він (Лозовий – прим.ред.) вважає, що податкове повідомлення рішення (про борг – прим.ред.) необгрунтоване, він його оскаржує в суді. Зараз ми маємо ситуацію, що податковий борг Лозового не узгоджений, він не отримав ППР. Як тільки він його отримає, він його оскаржить”, – заявив в.о. глави регламентного комітету Павло Пинзеник (“Народний фронт”, НФ).

Але не тільки це зіграло на користь соратника Олега Ляшка. За словами Пинзеника, комітет звернув увагу на те, що кримінальне провадження щодо Лозового було відкрито 20 червня, а 21-го в Раду зайшло подання “на його адресу”.

І члени комітету засумнівалися, що слідство встигло за такий короткий час зібрати докази, а до відкриття кримінального провадження це забороняє робити Кримінально-процесуальний кодекс. Питання викликав також термін, за який був нарахований податковий борг мовляв, чи можна взагалі притягти до кримінальної відповідальності Лозового через стільки років та й термін притягнення вже закінчився.

Як і у випадках двох попередніх подань, Луценко залишився незадоволений аргументацією комітету. “ДФС повідомило нас, що вона поправила ППР на місце проживання. І протягом десяти днів фігурант міг його оскаржити, але не зробив цього. Що я міг зробити як генеральний прокурор? Чекати три роки, поки він зможе оскаржити термін, пропущений для судового процесу ? Ні, звичайно. Я бачив, що всі формальні дії ДФС були виконані”, – заявив Луценко журналістам.

Проте, висновок регламентного комітету дозволяє поданням щодо Лозового потрапити до сесійної зали. А там, як сподівається глава ГПУ, проголосують за зняття імунітету з цього подання та інших депутатів-фігурантів.

Удар по Гройсману

Однак не можна не звернути увагу, що регламентний комітет втретє поспіль відмовляється підтримати подання ГПУ. Адже попереду справи ще трьох народних депутатів, причому дві з них – Борислава Розенблата ( “Блок Петра Порошенко”) і Максима Полякова (НФ) досить резонансні.

Народний депутат Вікторія Войцицька (“Самопоміч”), яка спостерігала за розглядом випадку Лозового, сумнівається, що члени профільного комітету підуть назустріч ГПУ.

“Вони підуть по накатаній, так не хочуть брати на себе відповідальність, навіть формально схвалюючи пропозиції Генпрокуратури. Насправді це побоювання виявитися такими, на кого прийде подання ГПУ. Спрацьовує кругова порука”, – спрогнозувала Войцицька.

Співрозмовник видання серед членів комітету такого розвитку подій не виключає, однак він каже, що вся проблема – в слабкій підготовці справ прокуратурою. “Справи просто подаються заради чистого піару Луценка, без будь-якого опрацювання”, – говорить депутат.

У сесійній залі, як вважає Войцицька, подання, які Парубій, на її думку, не посміє не внести, чекає тривала і проблемна процедура голосування з малопередбачуваним підсумком. Виходячи з кількості подань і досвіду їх розгляду парламентом, піде цілий пленарний день – або вівторок, або четвер.

А пленарний тиждень, який закінчується у шостої сесії, хотіли присвятити найважливішим законопроектам, перш за все, питанням змін до державного бюджету (включаючи фінансування субсидій, за якими утворився величезний дефіцит), медичній і пенсійній реформі.

“А якщо з допомогою цих подань хочуть порушити роботу Ради, зірвати плани Кабміну і спровокувати нову урядову кризу?” – задається питанням Войцицька.

Відзначимо, що в коридорах влади ходять наполегливі розмови, що Луценко, який близький до президента, претендує на прем’єрське крісло (хоча йому ходу поки не дають). А відносини нинішнього глави Кабміну Володимира Гройсмана з главою держави зіпсувалися.

Перед засіданням регламентного комітету народний депутат Ігор Мосійчук (РП) написав на своїй сторінці в Фейсбуці, що поданнями щодо депутатів Луценко нібито починає нову виборчу кампанію.

“На осінь Юрій Віталійович внесе ще два десятка слабких подань на народних депутатів від різних фракцій (думаю, і на мене в тому числі), а після того, як йому відмовлять у Верховній Раді подасть у відставку, і як сучасний комісар Катані очолить новий політичний проект”, – стверджує Мосійчук.

Це припущення Луценко спростовує. “Я не маю наміру йти зі своєї посади цієї осені, а тим більше очолювати партію. ​​Я маю намір добитися результативності від Генеральної прокуратури України”, – відповів він на питання “Strana.ua” щодо посади Мосійчука.

Але Генпрокурор також не говорить, чи є у нього план “Б” на той випадок, якщо його клопотання в Раді почнуть провалюватися.

Дивлячись на рішення регламентного комітету, цього не можна виключати.

 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE