Politerno > Україна і світ > Депутатам від БПП пропонують заступитися за Насірова

Депутатам від БПП пропонують заступитися за Насірова

 • 4 Березня, 2017
 • 1221 Переглядів
 • 0

Депутатам фракції БПП пропонують прийняти звернення до президента, прем’єра та генерального прокурора із закликом негайно втрутитися в ситуацією з “тиском” на главу ДФС Романа Насірова.

Як повідомляє УП, в розпорядженні якої опинився проект документу, його надіслали депутатам фракції та пропонують бажаючим під ним підписатися.

“У нашій країні на конституційному рівні визнається і діє принцип верховенства права. Але про яке верховенство права можна говорити, коли подекуди виникають явно спровоковані політично заангажовані ситуації. Однією з таких ситуацій стало намагання через звинувачення у нібито корупційних діяннях та нанесенні збитків державі тиснути на керівника Державної фіскальної служби України Романа Насірова”, – йдеться у проекті звернення.

У документі зазначається, що висвітлені у ЗМІ обставини цієї справи засвідчили “цинічне знущання з боку співробітників НАБУ над конституційними та процесуальними правами людини при так званому сенсаційному оголошенні Насірову підозри в час, коли він знаходився у непритомному стані, та ще й у день його народження”.

“Не може залишатися без Вашого відповідного реагування і поведінка та тиск представників НАБУ на адвокатів та персонал лікарні “Феофанія” у нічній час в приміщенні цього медичного закладу”, – підкреслюється в зврненні до найвищого керівництва країни.

“Жодним чином не заперечуємо необхідність притягнення до відповідальності людини, якщо вона дійсно винна у правопорушенні. Але будь-які дії правоохоронців у правовій країні повинні теж ґрунтуватися на дотриманні правових норм і гарантій, етиці та гідності”, – йдеться в проекті.

Там зазначається, що за весь час перебування на посаді голови Державної фіскальної служби Насіров “відкрито та обґрунтовано коментує будь-які прояви корупції, формує прозору та ефективну структуру фіскальних органів, що, насамперед, підтверджують показники їх діяльності”.

Депутати наводять успіхи Насірова на посаді глави ДФС, серед яких перевиконання індикативів Мінфіну з надходження платежів до бюджету, щорічний приріст надходжень, вирішення проблеми із своєчасністю відшкодування ПДВ та значні кроки в напрямку детінізації економіки.

“Проте, цинічні дії працівників НАБУ перекреслюють значення всіх цих досягнень та прагнення України до реформ. Затримання у такий час керівника вищого органу державної влади, який забезпечує фінансову життєдіяльність країни, не сприяє покращанню її іміджу”, – йдеться у проекті депутатського звернення.

“…Наголошуємо на необхідності Вашого невідкладного втручання у зазначену ситуацію та недопущення перетворення нових антикорупційних органів у репресивну машину “на замовлення”, – зазначають депутати БПП.

“Керуючись статтею 16 Закону України “Про статус народного депутата України”, звертаємося до Вас з пропозицією вжити відповідних заходів для забезпечення суворого дотримання законодавства та врахування інтересів держави при здійсненні НАБУ своїх повноважень.

Як повідомлялось раніше, Насірову в ніч на п’ятницю вручили підозру – при цьому йому стало зле. За словами адвокатів, підозру голові ДФС вручали, коли він уже був непритомний.
Насіров перебуває в лікарні. Спочатку повідомлялося, що в нього діагностували інфаркт, однак потім ЗМІ повідомили, що детективи НАБУ отримали у “Феофанії” лікарську довідку щодо стану здоров’я Насірова, в якій не підтверджено попередній діагноз “інфаркт”. Повідомлялося, що стан здоров’я Насірова оцінюється як “середньо важкий”, в тому числі у зв’язку з депресією очільника ДФС.

 

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь