Politerno > Україна і світ > НБУ допомагає російським банкам “покинути український фінансовий ринок”

НБУ допомагає російським банкам “покинути український фінансовий ринок”

  • 19 Березня, 2017
  • 1812 Переглядів
  • 0

Банки, що опинилися під санкціями, є ліквідними і можуть виконувати всі зобов’язання перед клієнтами.

Як інформує ZN.ua, заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова повідомила, що банки з російським капіталом ведуть переговори про продаж.

Увечері в неділю 19 березня, Рожкова в ефірі телеканалу “Інтер” заявила наступне: “Ми абсолютно точно знаємо, що всі банки з державним російським капіталом, які працюють сьогодні в Україні, ведуть переговори про потенційно можливий продаж”.

За словами заступника голови Національного банку, регулятор вважає продаж оптимальним способом для банків із російським капіталом покинути український фінансовий ринок, так як “у сьогоднішніх умовах, на жаль, про якийсь подальший розвиток цих банків на території України говорити, звичайно, не можна”.

При цьому Рожкова запевнила, що можливий продаж банків не повинен вплинути на їх клієнтів, підкресливши, що всі банки, що опинилися під санкціями, є ліквідними й можуть виконувати всі зобов’язання перед клієнтами.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко затвердив санкції проти функціонуючих в Україні банків з російським капіталом. Санкції терміном в один рік торкнуться ПАТ “Сбербанк”, ПАТ “ВиЭс Банк”, ПАТ “Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк” та ПАТ “БМ Банк”.

“Суть санкцій звелася до заборони на виведення капіталу за межі України… Йдеться лише про те, що українські “дочки” не зможуть здійснювати будь-які операції на користь своїх материнських структур. Тобто по суті це навіть не санкції проти українських “дочок”, це санкції проти їх материнських структур, та й ті досить умовні. Теоретично українські філії, наприклад, не зможуть повертати отримані раніше кредити і відсотки по них. Але вони і раніше не поспішали це робити, в основному беручи, а не віддаючи”, – пише економічний оглядач DT.UA Юлія Самаєва.

 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE