Politerno > Україна і світ > Разом ми сильніші: зіркові янголи-охоронці українських воїнів (Відео)

Разом ми сильніші: зіркові янголи-охоронці українських воїнів (Відео)

 • 19 Вересня, 2017
 • 1828 Переглядів
 • 0

Вони знають про війну більше, ніж ви можете собі уявити. Йдуть на ризик, не сплять ночами, вбивають машини та взуття на дорогах Донбасу. Але щоразу повертаються туди знову

Коли чуєш фразу “війна на Донбасі” з екранів телебачення, чи читаєш про неї в мережі, протистояння на Сході здається чимось далеким. Загальна апатія та розчарування, суцільна втома затяжним військовим протистоянням відкидає це на задній план. Але тільки не для них.

Ці люди викроюють час між гастролями, щільним концертним графіком, виданням власних книг заради одного – допомогти тим, хто стоїть на варті наших кордонів, українським воїнам.

Щоб перерахувати всіх зіркових волонтерів не вистачить і кілька діб, а їхні добрі справи не вмістяться й на сотнях газетних сторінок. Проте з-поміж усіх можна виділити знаменитостей, для яких війна – не пустий звук.

Сергій Жадан: біль всієї країни – особистий біль

“Навіщо я це зробив? Уже третій рік, з літа-осені 2014-го, ми з друзями займаємось волонтерською діяльністю. Спочатку допомагали військовим, їздили до них із виступами, збирали кошти й закуповували необхідні для них речі. Останнім часом зосередились на підтримці освітніх, культурних та медичних закладів, переважно, звісно, на Донбасі – в зоні так званої АТО”, – зізнавався Сергій.

“Навіщо я це зробив? Уже третій рік, з літа-осені 2014-го, ми з друзями займаємось волонтерською діяльністю. Спочатку допомагали військовим, їздили до них із виступами, збирали кошти й закуповували необхідні для них речі. Останнім часом зосередились на підтримці освітніх, культурних та медичних закладів, переважно, звісно, на Донбасі – в зоні так званої АТО”, – зізнавався Сергій.

Анастасія Приходько: кожного разу їхати на фронт, як востаннє

Її ім’я часто згадують поруч зі словом “скандальна”, та й сама вона не приховує: справді, так і є. Але от тільки вибуховий характер не став на заваді допомогти бійцям АТО та родинам переселенців. В рамках благодійного туру співачка зібрала 50 тисяч доларів, минулого року отримала медаль та посвідчення “за заслуги”.

Хоча артистка ніколи цим не хизується, далі продовжує давати концерти на передовій і завжди намагається стримати емоції, коли прощається із улюбленою бригадою.

Так, як це трапилося після поїздки в Авдіївку. Приходько розповідала, що багатьох хлопців бачила тоді востаннє. Востаннє перед тим, як противник штурмував “промку”, і більшість із них загинули…

“Дякую всім!!! Немає слів… Я все зроблю, що від мене залежить, і завжди буду з українським народом, і не зраджу наших хлопців, що стоять на передовій!!! Слава Україні”,- такі слова почули від неї, коли отримувала нагороду.

Сергій Притула: сміх на сцені, сльози на передовій

За іміджем “кумедного хлопця з Тернопільщини” ховається велике серце. Морпіхи, кулеметники, снайпери, звичайні добровольці – всі для нього, немов рідні. Він часто привозить їм прибори нічного бачення, зброю, збирає кошти для АТО по всій країні, а коли йому збиралися давати орден, мало не відмовився: не вважав це такою вже заслугою.

Пояснив свій сумнів тим, що нагороду отримуватися треба з хорошого приводу, а коли ти відчуваєш, що твоя країна – у вогні, то не зовсім вчасно спочивати на лаврах. Але коллеги з волонтерського кола Притулу таки вмовили, чим буквально довели до сліз.

Так, засновник гумористичного шоу, виявляється, теж вміє плакати. Багато хто дорікав ведучому: мовляв, всі ці поїздки на фронт “не більше, ніж піар”. На що він неодноразово відповідав – краще спочатку приїхати, побачити все на власні очі, а тоді вже висувати звинувачення.

Роман Зозуля: з футболом по життю, з народною армією в серці

Протести ультрас, закиди “нацизму” – все пережив колишній форвард “Дніпра” і не шкодує ні хвилини. Зозуля створив власний фонд та неодноразово проводив тематичні флешмоби, продавав навіть особисті речі на аукціоні.

“Якби я міг то пояснив би їм, що я не фашист. Упевнений, що якби подібне трапилося в Іспанії, багато іспанців першими вирушили б захищати свою країну, як у нас в Україні. Якби люди залишилися без медикаментів, одягу і їжі, багато іспанських гравців допомагали б їм, тому що захищають свою країну”, – вважає Роман.

Антитіла: Майдан, який не вирвеш із пам’яті

Лідер гурту Тарас Тополя вийшов разом з народом України під час Революції Гідності у центр столиці, підтримував їх, як міг – співав, говорив відверто все, що думає про наше майбутнє.

З того часу музикант та його команда не полишали благородної справи – загальна сума зібраних ними коштів перевищила 4 мільйони гривень. Бронежилети, медикаменти, харчі. Все пакувалося у валізи швидко та відправлялося за призначенням, адже знав: там на них чекають.

У такому ж дусі виховує він і своїх дітей. Запевняє: навіть якщо була б можливість повезти їх вчитися за кордон, ніколи цього не зробить:

“Їх місце в Україні”, – твердо вирішив Тополя.

До слова, пісні “Незалежний” та “Над полюсами” стали практично уособленням моторошних подій на Майдані та їх наслідків. І досі на концертах виконує їхз особливим трепетом. Адже згадати таке боляче і радісно одночасно: радісно, бо люди знайшли в собі сили об’єднатися і стати єдиним щитом за країну.

Автор матеріалу: Марина Лонська

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь