НАБУ почало розслідування відносно “Укроборонпрому” в зв’язку з виявленими маніпуляціями державного концерну з контрактами.
Як передає “Голос Америки”, про це пише видання Foreign Policy.
У звіті НАБУ за 2017 рік вказано, що в “Укроборонпромі” нібито здійснювалися маніпуляції з контрактом на $39 млн на поставку запчастин для “Антонова” AN-32 Міноборони Іраку.
В документі йдеться про розслідування НАБУ діяльності двох чиновників “Укрспецекспорту”, підрозділу концерну, який займається експортом зброї, а також громадянина Індії, який проживає в Києві і, за повідомленнями, перевів близько $6 млн на банківський рахунок компанії Paramount General Trading з ОАЕ.
У свою чергу компанія з ОАЕ повинна була надати запчастини, але, за даними слідства, нічого не поставляла, і запчастини були надані з існуючих запасів “Укроборонпрому”.
“Банківські рахунки були використані посадовими особами “Укрспецекспорту” для проведення корупційних дій, пов’язаних із засобами кримінального походження”, – пише видання з посиланням на НАБУ.
Читайте також: Микола Маломуж про “Укроборонпром”: Хабарі по 30% за держзамовлення – це неприпустимо (Відео)
Foreign Policy робить висновок, що звіт НАБУ свідчить, що гроші з рахунку Paramount General Trading переводилися в інші компанії і на ряд банківських рахунків.
“$140 тисяч виплати були переведені на рахунок в банк Wells Fargo, який належав компанії Aragon International Petroleum, кінцевим власником якого виступила дочка одного з керівників” Укрспецекспорту”, – йдеться в документах, на які посилається видання.
У звіті також вказується, що ця дочка мала інший рахунок в банку ABN AMRO в Нідерландах, на який було переведено $ 140 тисяч.
НАБУ підозрює, що гроші переводилися і на рахунки іншої дочки керівника, яка є громадянкою США.
Прес-секретар “Укроборонпрому” підкреслила, що багато хто з звинувачень в корупції є “частиною пропаганди в рамках гібридної війни РФ проти України”.
“Поліція і прокуратура розслідували контракт на поставку запчастин до Іраку, але компанії і чиновники не виявили порушень”, – заявила вона.
Також в адміністрації президента України заявили виданню, що “більшість з цих звинувачень – помилкові”.
Нагадаємо, раніше “Укроборонпром” звинуватили в укладенні контракту на $ 150 млн з фейковий інвестором.
Також, у серпні ми повідомляли, що за результатами перевірок на ДК “Укроборонпром” були виявлені факти фінансових порушень та неефективного управління ресурсами на сотні мільйонів гривень.
Зокрема, у листі Державної аудиторської служби на адресу Мінекономрозвитку зазначалось, що впродовж 2014-2016 років у плановому порядку були проведені державні фінансові аудити та ревізії діяльності дванадцяти підприємств-учасників ДК “Укроборонпром”. За результатами перевірок виявлені факти фінансових порушень та неефективного управління ресурсами на 557,8 млн гривень.
Читайте також: “Наші Гроші”: Керівництво Укроборонпрому злило 100 мільйонів на “прокладку” менеджера Порошенка (Відео – Фото)