Politerno > Україна і світ > Влада продовжує тиснути на заарештованого власника Житомирської кондитерської фабрики Ігора Бойка

Влада продовжує тиснути на заарештованого власника Житомирської кондитерської фабрики Ігора Бойка

  • Січень 4, 2018
  • 314 Переглядів
  • 1

Незаконно затриманий іноземний інвестор Ігор Бойко був сильно побитий поліцейськими, які конвоювали його до СІЗО.

1 січня поліцією був жорстоко побитий американський інвестор, власник Житомирської кондитерської фабрики Ігор Бойко. Після рішення Печерського районного суду Бойка взяли під варту співробітники Печерського управління поліції. Як заявили поліцейські американського громадянина доставлять до СІЗО. Проте машина з незаконно затриманим бізнесменом зникла на кілька годин.

В Печерському управлінні поліції не змогли пояснити адвокатам Бойка де знаходиться їх підзахисний. Пенітенціарна служба повідомила, що не прийняла доставленого Бойка до Лук’янівського СІЗО так, як він мав яві сліди побиття.

Лише через кілька годин пошуку адвокатам вдалося знайти побитого Ігоря Бойка в лікарні швидкої допомоги. Поліцейські, які його конвоювали намагались домовитись з черговим лікарем, що б той не фіксував сліди побиття та стан іноземного бізнесмена. Спецпризначенці зі зброєю оточили заарештованого і довгий час не давали доступу адвокатам та перешкоджали журналістам.

На наступний день, поліція намагалась вивезти бізнесмена у невідомому напрямку із СІЗО, не ставлячи до відома його адвокатів.

Поліцейські намагалися силою вивеcти іноземного бізнесмена з камери, не пояснюючи, куди саме його повезуть. Як кажуть адвокати Бойка, “сьогодні не було заплановано ні судових засідань, ні жодних слідчих дій”. Як вдалося дізнатись UA1 з джерел в правоохоронних органах, вивезти бізнесмена з СІЗО наказав слідчий Головного слідчого управління Національної поліції Дмитро Любезніков.

Захисники Ігоря Бойка переконані: такі дії порушують права затриманого, адже про його переміщення повинні були заздалегідь повідомити адвокатів. Протизаконні дії поліції направлені на те, щоб не дати можливості Бойку бути присутнім у суді щодо апеляційної скарги на його затримання.

У прес-службі американського інвестора зазначають: це – спланована провокація поліції, яка може спричинити або чергове побиття Бойка, або його зникнення. Такі припущення не безпідставні – з огляду на те, що 1 грудня під час конвоювання бізнесмена з суду до СІЗО він був жорстоко побитий поліцією.

Раніше повідомлялось про погрози вбивством, які отримує Ігор Бойко від співробітників Лук’янівського СІЗО.

Сам же бізнесмен задовго до арешту зазначав, що замовниками кримінального переслідування його є глава МВС Арсен Аваков, нардеп Сергій Пашинський та президент України Петро Порошенко.  Єдина мета кримінальної справи проти бізнесмена – змусити іноземця відмовитись від позову до України у Міжнародному арбітражі у Лондоні щодо захоплення та експропріації його кондитерської фабрики.

Поділитися: