Politerno > Україна і світ > Волкер розповів про роль РФ у конфлікті на Донбасі, розбіжності щодо миротворців та надання “Джавелінів”

Волкер розповів про роль РФ у конфлікті на Донбасі, розбіжності щодо миротворців та надання “Джавелінів”

 • 29 Січня, 2018
 • 855 Переглядів
 • 0

Росія відіграє ключову роль у конфлікті на Донбасі, а тому за для його вирішення з нею потрібно працювати і вона має погодитися припинити його.

Про це в інтерв’ю програмі “Завтра” заявив спецпредставник США щодо Донбасу Курт Волкер.

“Дуже важливо комунікувати з РФ напряму. Вона відіграє ключову роль у цьому конфлікті. І якщо ми хочемо його вирішити, потрібно працювати з Росією. Вона повинна погодитися припинити конфлікт, тож діалог – дуже важливий”, – заявив він.

 “Не так важливо, у яких питаннях ми згодні з позицією РФ, як те, у чому наші погляди розбігаються і чи вдасться домовитися, що з цим робити”, – додав Волкер.

Він наголосив, що за міжнародними законами “Мінські угоди” вважаються дійсними і “виклик – у тому, як їх імплементувати”.

Також він зазначив, що “не чув, щоб Росія називала себе миротворцем щодо України (у вирішенні питання Донбасу – ред.)”.

“Вони кажуть, що не беруть безпосередньої участі (у конфлікті), що це (бойовики) – російські добровольці, які перейшли кордон, щоб допомогти місцевим сепаратистам, які боряться за власні цілі в Україні. Але ми знаємо протилежне і бачили на власні очі, що це – некоректний опис того, що відбувається”, – заявив Волкер.

“Швидше, Росія дала вказівку, контролювала і посприяла цьому з самого початку, проте вона відкидає таку участь”, – зазначив він.

В інтерв’ю для “Радіо Свобода” Курт Волкер повідомив, що Сполучені Штати вже почали підготовку до того, щоб передати Збройним Силам України американські протитанкові ракетні комплекси “Джавелін”.

 За його словами, “потрібен час, щоб усе підготувати”.

“Об’єкти, де все зберігатиметься, способи передачі. Ми працюємо разом над тим, як їх транспортувати і залучити до роботи ЗСУ”, – зазначив Волкер.

Він наголосив, що “Джавеліни” – оборонна техніка.

“Вона корисна лише тоді, коли є танковий напад, тоді його можна нейтралізувати. Тож це – саме захисне озброєння, не для нападу і не для застосування на лінії конфлікту. І я думаю, Україна багато в чому поділяє цю позицію”, – зауважив Волкер.

Також він додав, що у США сподіваються заповнити деякі “білі плями” в оборонних потужностях України, “щоб завадити подальшому розпалюванню конфлікту”.

“Це найменше, чого би ми хотіли”, – заявив спецпредставник США.

В інтерв’ю телеканалу “112. Україна” Курт Волкер назвав неприйнятним російський проект резолюції про розміщення миротворців в ОРДЛО.

“Росія запропонувала іншу концепцію – так звану захисну силу, яка оберігала б тільки спостерігачів ОБСЄ. Контроль за кордоном вона не передбачає. Тому нескінченний потік російських сил і озброєння через міжнародний кордон тривав би”, – пояснив Волкер.

Він підкреслив, що США не можуть погодитися з такою пропозицією.

“Така концепція не забезпечить безпеку, а лише поглибить конфлікт. І жодна країна, що надає війська, не захоче опинитися в такій ситуації: коли є відкритий кордон та маріонеткові угруповання”, – пояснив Волкер.

Він додав, що відновлення контролю над українсько-російським кордоном зможе створити передумови для реалізації Мінських домовленостей.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь