Politerno > Тернопільщина > Призначення землі в Тернополі знову вирішують закрито – ЦГК “Дій!”

Призначення землі в Тернополі знову вирішують закрито – ЦГК “Дій!”

 • 25 Січня, 2018
 • 946 Переглядів
 • 0

Розподіл землі майже завжди приводить до конфліктів. Так і містобудівні процеси в Тернополі породжували недовіру жителів до місцевої влади, адже думка тернополян часто не враховується, а зелених зон у парках стає все менше.

16 січня у Тернопільській міській раді відбулася погоджувальна комісія щодо спірних додаткових пропозицій до Генерального плану та плану зонування. Ці документи сесія Тернопільської міської ради затвердила ще в березні 2017 року. Проте було прийняте рішення щодо додаткового доопрацювання деяких суперечностей, які мали бути узгодженні із громадськістю на даній комісії. Але організація зустрічі погоджувальної комісії і сама процедура її проведення лише спричинила нерозуміння у тернополян і активістів міста.

У грудні 2017 року Тернопільська міська рада оголосила проведення громадських слухань, під час яких громадяни могли висловити свої пропозиції. Проте інформацію про цей процес не поширювали у ЗМІ, а лише анонсували на сайті міської ради у розділі “Генеральний план Тернополя”. Оскільки громадське обговорення відбулося онлайн та без публічного розголосу, членам комісії залишалося лише погодити чи відмовити у одній пропозиції по кожній земельній ділянці. До слова, члени комісії були відібрані та особисто запрошені працівниками Тернопільської міської ради за невідомими критеріями. Без сумнівів, участь незалежних сторін принесла б більшу користь для громади.

Члени комісії заявляли, що не ознайомилися із порядком денним, а сама процедура розгляду питань проводилася поспіхом, часто без додаткових роз’яснень. Така організація засідання породжує лише одне – некомпетентні рішення, які в результаті допоможуть легалізувати незаконні забудови в Тернополі.

Після завершення комісії експерти Коаліції ГО “Тернопільський Центр Реформ” опублікували публічну заяву про факти порушення та із закликами до проведення прозорої процедури прийняття змін до містобудівної документації. Текстову версію можна переглянути за посиланням: https://goo.gl/M3k8Uj.

Зрештою, оновлений документ буде винесений для затвердження на сесії Тернопільської міської ради. І якщо депутати його затвердять, то процес внесення позачергових змін до Генерального плану міста можна буде вважати завершеним.

Центр громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі.

Довідка: Центр громадського контролю “Дій!” – спільний проект чеської організації People in Need та всеукраїнської громадської організації Центр UA за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект полягає у розбудові в Україні мережі моніторингових центрів, які опікуються питаннями громадського контролю за діяльністю органів місцевої влади. До основних компонентів діяльності проекту відносяться: моніторинг та аналітика, адвокація, громадсько-правова просвіта, створення проактивності місцевого громадського сектору та його консолідація. Мережа на цьому етапі охоплює ключові міста в Україні, де на сьогодні цікава і динамічна громадсько-політична активність – Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ та Маріуполь (Донеччина).

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь