Politerno > Україна і світ > Декілька слів про опозиційність Саакашвілі

Декілька слів про опозиційність Саакашвілі

  • Лютий 5, 2018
  • 1174 Переглядів
  • 0

Не дивлячись на багатолюдну акцію, проведену у неділю Рухом нових сил Саакашвілі у Києві, проблемою для нього самого залишається неоднозначне ставлення до його персони “майданної” опозиції. Не всім до вподоби його черезмірно показовий радикалізм і часом відверте бажання перетягнути на себе “опозиційну” ковдру. Проте його партнерами по акціях довгий час були народні депутати Єгор Соболєв, Семен Семенченко (обидва “Самопоміч”), Сергій Лещенко (“Блок Петра Порошенко”) та інші окремі представники різних політсил.

Правда, після спроби штурму Жовтневого палацу під час грудневого МіхоМаршу і оприлюднення записів нібито розмов Саакашвілі із збіглим олігархом Сергієм Курченком між ними і Міхо також утворилася дистанція. І сигналів від них, чи збираються далі координувати свої дії з РНС, поки немає. Хоча протестне містечко біля Верховної Ради залишається на утриманні РНС і руху “Звільнення” Соболєва-Семенченко.

Депутат Чумак перед маршем заявляв, що рішення про свою участь в акції прийме напередодні, та все ж з’явився на ній хоч і тримався дещо на відстані від Саакашвілі.

Співрозмовник одного з вітчизняних видань серед народних депутатів, який знає специфіку відносин з Саакашвілі, каже, що останній поводиться деколи занадто самовпевнено, без оглядки на думку решти нечисленних партнерів, і це вийде йому боком в кінці кінців.

Читайте також: Якщо Юлія Тимошенко недоступна. Як Рабинович і Богомолець зіграли за Саакашвілі

“Михайло не вважає за потрібне пояснюватись навіть з союзниками, чим їх відштовхує. Він ризикує залишитися з людьми зі своєї партії і в підсумку на сцені, крім нього, не буде не те що популярних, навіть відомих політиків. Причому його особистий рейтинг, незважаючи на всі гучні події, з ним пов’язані, залишається низьким. Він сам виштовхує себе в маргінальну нішу”, – стверджує джерело.

Але в нинішній ролі Саакашвілі дозволяє собі те, що інші не можуть або не хочуть, а дехто й взагалі боїться.

“Для “майданної” тусовки Міхо токсичний, в тому числі – через неоднозначне ставлення до нього західних послів. Зате він може говорити, – перш за все, про Порошенка, – все, що думає про нього, і виходить головним рупором поглядів цього крила опозиції”, – коментує експерт Октисюк.

На його думку, на руку Міхо і двоїста позиція влади з приводу нього. Навряд чи шпильки Саакашвілі по її будь-якому проколу подобаються.

“Але знову серйозно братися за Міхо не будуть, тому що це відразу викликає зростання його підтримки”, – вважає політолог.

Це в принципі сходиться з думкою співрозмовника з АП.

“Головне, що Міхо своєю поведінкою маргіналізує протест”, – говорить співрозмовник, вважаючи, що в інтересах влада не видворяти Саакашвілі з країни.

Читайте також: Привид Саакашвілі, як тінь Тимошенко

Такий погляд на ситуацію не публічно висловлюють й інші аналітики. Деякі з них й взагалі “в кулуарах” стверджують, що Саакашвілі є “громовідводом” для влади, мовляв, своїми недільними маршами по Києву технологи Банкової “випускають протестний пар”.

Деякі з опитаних експертів переконані, що першочерговим завданням походу в опозиційний пул екс-президента Грузії було перетягування “нестабільних” симпатиків Юлії Тимошенко на нього. Адже до переходу Саакашвілі в опозицію, основним критиком президента Порошенка значилась саме лідер “Батьківщини”. Ідея імпічменту від початку парламентської каденції піднімалась саме нею і депутатами з її фракції, а Київська обласна рада, головою якої є “біло-сердечна” Ганна Старікова, навіть проголосувала за звернення до Верховної Ради щодо правового врегулювання процедури імпічменту президента.

Тож після того, як Порошенко позбавив Михайла Саакашвілі громадянства України, донедавна член його команди і навіть центральний її “нападник” на конкурентів з Народного фронту, перебрав на себе опозиційну ініціативу. Підняту на найвищий рівень Юлією Володимирівною опозиційну планку, яку критики часто називали популістською, Саакашвілі “задер” до рівня політичного нонсенсу.

Звичайно, з його уст така риторика багатьма сприймається не так, якби про це б говорила Тимошенко. Але з іншого боку, якщо “популізм” Тимошенко (позиція щодо комунальних тарифів і суди по ним, позиція щодо скандальних рішень НКРЕ, щодо політики НБУ, продажу с/г земель, реформ уряду тощо) мав під собою фахове обгрунтування, то популізм Саакашвілі надто об’їжджений і показовий, щоб серйозно сприйматись більшістю. Хоч і знаходить відгуки в серцях доведених до відчаю українців з низькими доходами. Звідси і мізерний його особистий рейтинг, тим більше Руху нових сил. Звідси й недовіра “союзників”.

Читайте також: Між Порошенком та Саакашвілі існує змова проти справжньої опозиції – експерт (Відео)

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *