Politerno > Статті > Україна і світ > Якщо Юлія Тимошенко недоступна. Як Рабинович і Богомолець зіграли за Саакашвілі

Якщо Юлія Тимошенко недоступна. Як Рабинович і Богомолець зіграли за Саакашвілі

  • 20 Вересня, 2017
  • 1743 Переглядів
  • 0

Пришестя Міхеїла Саакашвілі столичному народу, про яке так довго говорили після його прориву через кордон, нарешті відбулося

Міхеїл Ніколозович, який, незважаючи на символічний день Архистратига Михайла, судячи з усього, до останнього не міг зважитися, їхати йому сьогодні в столицю, чи не їхати, все ж вирішив з’явитися в Києві. І дуже схоже на те, що його до цього підштовхнув великий мітинг “білих халатів” проти медичної реформи, організований нардепом від БПП Ольгою Богомолець. Адже саме “медики” і створили гастролеру-апатриду так необхідну йому тусовку.

У Києві грузинський реформатор здивував присутніх, з одного боку, підозріло миролюбною риторикою по відношенню до президента Петра Порошенка, а з іншого – досить екстравагантними навіть для Саакашвілі висловлюваннями. Ні, “барига” залишився “баригою”, тут Міхеїл Ніколозович проявив дивовижну відданість своїй термінології, але в усьому іншому він був до головного свого опонента дивно м’який.

Мовляв, особисто до Порошенка у нього ніякої ненависті немає, він, мовляв, лише жертва системи, а в усьому винні кляті олігархи. Навіть розповів, що звільнив свого прес-секретаря, яка дозволила без зайвої дипломатії відгукнутися про президента.

Окремо Саакашвілі устами свого соратника нардепа Юрія Дерев’янка запевнив усіх, що ніякої революції і Майдану вони не хочуть і організовувати не планують, а всі їхні акції будуть виключно мирними і спокійними.

При цьому Саакашвілі повеселив присутніх конспірологічною історією про склад грошей на першому поверсі Адміністрації президента, за допомогою яких там підкуповують народних депутатів;

– про те, як “два або три рази” йому Порошенко пропонував крісло прем’єра (мовляв, так часто пропонували, що точне число і не згадаєш);

– і про те, що країні потрібна правильна “селекція” народних депутатів (потрібно народних обранців при цьому схрещувати і перехресно запилювати, реформатор уточнював).

Загалом, така собі суміш Махатми Ганді з Євгеном Петросяном.

Варто відзначити, що глядачів ця вистава зібрала не дуже багато, а скоріше навіть дуже небагато. Юлія Тимошенко в цей час була зайнята рутинною парламентською роботою і на чергову моральну підтримку Саакашвілі у неї не було ні часу, ні бажання. Від “Самопомочі” біля грузинського апатрида прибув лише Єгор Соболєв, плюс Сергій Левченко від “єврооптимістів” і вже згадуваний Дерев’янко.

Інші нардепи і відомі політики з “саакашвіліанців” на заході помічені не були. Що стосується “простого народу”, заради якого весь перформанс і починався, то знайти такий серед журналістів і поліції було дуже непросто. Коротше кажучи, масштабом акція не вражала, і досить швидко головний її герой акцію згорнув, повідомивши наостанок, що їде в Черкаську область, де і збирається жити в найближчим часом, чи то з уманськими хасидами про вищі сфери розмовляти, то чи під дубом Залізняка медитувати. ..

Так би все і закінчилося скромненько але зі смаком, але Саакашвілі не був би собою, якби не примудрився і тут пропіаритися по максимуму. Закінчивши свою промову, Міхеїл Ніколозович замість того, щоб відправитися прямо на Черкащину, вирішив під камеру пройтися по вуличках улюбленого Києва і попрямував прямо до мітингуючих медиків, поруч з якими розташувалася і група мітингувальників прихильників партії Вадима Рабиновича “За життя”.

І ось тут настав його зоряний час – Саакашвілі продефілював уздовж юрби, обдаровуючи присутніх променистою усмішкою і вітаючи жестами рук. Народ, побачивши поруч із собою людину з телевізора, тут же відповів йому взаємними усмішками, потисками рук, криками “Саакашвілі!” і спільними фото. Ну не кожен же день у них шанс сфотографуватися з представником політичної еліти.

Загалом картинка вийшла та, що треба, не знаючи контексту можна було б подумати про загальне обожнювання Саакашвілі в Києві і безпрецедентну народну любов. Ну а те, що народ був зібраний зовсім не Саакашвілі і зовсім з іншою метою і мотивацією, про це піарникам грузинського реформатора зайвий раз згадувати не обов’язково.

А Саакашвілі перед продовженням свого всеукраїнського турне цілком вдало попаразитував на прихильниках Богомолець та Рабиновича, раз Тимошенко з Садовим під рукою не виявилося.

Джерело: DSnews

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь