Politerno > Україна і світ > Луценко підписав подання на зняття недоторканності з Бакуліна

Луценко підписав подання на зняття недоторканності з Бакуліна

  • Лютий 16, 2018
  • 325 Переглядів
  • Comments Off

Генеральний прокурор Юрій Луценко підписав подання про надання згоди на затримання народного депутата від “Опоблоку” Євгена Бакуліна.

Як повідомив речник речник ГПУ Андрій Лисенко у Facebook : “Генеральний прокурор Юрій Луценко підписав подання про притягнення до кримінальної відповідальності, надання згоди на затримання, подання про обрання запобіжного заходу народному депутатові від “Опозиційного блоку” Євгену Бакуліну”.

Як відомо, про те, що ГПУ проситиме Верховну Раду дати дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності Бакуліна, Луценко заявив 2 лютого. Тоді він пояснював, що клопотатиме про “зняття депутатської недоторканності, затримання та арешт”.

Луценко додав, що подання стосуватиметься прохання дати дозвіл на притягнення Бакуліна до відповідальності за статтями 255 (створення організованого злочинного угрупування), 191 (розкрадання державних коштів) та іншими статтями у справі про так звані вишки Бойка.

Луценко також відзначав, що Бакулін є нардепом, але територію України давно не відвідував.

Бакулін у 2007 році, а також із 2010 по 2014 роки обіймав посаду голови правління НАК “Нафтогаз України”.

За даними “Української правди”, у справі про “злочинну організацію Януковича” на чолі з Сергієм Курченком, яка дозволила здійснити спецконфіскацію 1,5 мільярда доларів оточення екс-президента, є 9 епізодів.

Серед них – і незаконне заволодіння скрапленим газом ПАТ “Укргазвидобування” та ПАТ “Укранафта” на загальну суму 2,196 млрд грн, і “вишки Бойка” з незаконним заволодіння коштами ПАТ “Нафтогаз України” на загальну суму 4,966 млрд грн.

У липні 2017 року Луценко повідомив, що Генеральна прокуратура України має усі необхідні матеріали для підготовки подання про надання згоди на зняття недоторканності з народного депутата з фракції “Опозиційний блок” Євгена Бакуліна.Будучи главою “Чорноморнафтогазу”, він підписував документи на закупівлю скандальних “вишок Бойка”, але затримали його у “бензиновій” справі Сергія Курченка.

Раніше, у березені 2017 року, екс-заступник голови “Нафтогазу України” Олександр Кацуба вийшов з СІЗО. Він пішов на угоду зі слідством, заплатив 100 мільйонів у бюджет і дав важливі покази. Будучи главою “Чорноморнафтогазу”, він підписував документи на закупівлю скандальних “вишок Бойка”, але затримали його у “бензиновій” справі Сергія Курченка.

Генпрокуратура порушила низку кримінальних проваджень щодо людей із оточення екс-президента Віктора Януковича, який утік до Росії 2014 року.

Please follow and like us: