Politerno > Тернопільщина > “Врятуймо школу мистецтв Ігоря Герети” – що стоїть за пустими балачками представників влади (Фото – Відео)

“Врятуймо школу мистецтв Ігоря Герети” – що стоїть за пустими балачками представників влади (Фото – Відео)

 • 25 Лютого, 2018
 • 2029 Переглядів
 • 0

24 лютого, у Тернополі, в приміщенні українського дому “Перемога”, відбулася конференція “Врятуймо школу мистецтв Ігоря Герети”, яку провів педагогічний колектив працівники навчального закладу спільно з батьками учнів Тернопільської обласної експериментальної комплексної школи мистецтв імені Ігоря Герети.

Нагадаємо, проблема обласної експериментальної школи мистецтв – приміщення. В існуючому бракує місця, відтак, воно не відповідає необхідним для навчання дітей нормам. Це питання піднімають вже не перший рік. Але до сьогодні його не зрушили з місця. Можливості вирішення ситуації шукала спеціально створена робоча група, у яку, як з’ясувалось, донедавна входили «зручні» батьки та окремі члени педагогічного колективу. Власне, ця група ухвалила рішення рекомендувати адміністрації ТОЕКШМ ім. І.Герети звернутись із пропозицією та підготувати лист до обласної адміністрації щодо реорганізації школи та Струсівської школи-інтернату в єдиний заклад освіти. Що, по суті, й викликало протестний вибух серед батьків. Педагогічний колектив також висловив категоричну незгоду з рішенням робочої групи, що в кінцевому підсумку й привело до скликання конференції.

Як бачимо, проблема не лише в приміщенні. Наразі повстало нове питання – реорганізація закладу. Тобто, її юридично об’єднають із Струсівським інтернатом. Як пояснюють чиновники, роблять це в інтересах школи мистецтв. Мовляв, зараз вона є в підпорядкуванні управління культури. Однак за новим законом про освіту далі так бути не може.

Під час конференції присутні мали змогу заслухати та задати питання заступнику голови обласної ради Любомиру Крупі (партія “Самопоміч”, відповідальний за гуманітарний напрямок), начальнику управління культури ОДА Григорію Шергею та іншим, дотичним до проблеми школи мистецтв, чиновникам.

Зокрема пан Крупа спробував заспокоїти батьків та педколектив школи, мовляв ніхто школу в Струсів переносити не збирається і питанням опікається обласна рада спільно з ОДА і владою міста. Мовляв, триває пошук приміщення під школу на території міста, та якщо таке не знайдеться, то школу розмістять у якомусь іншому навчальному закладі. Хоча, не так давно чиновник заявляв протилежне:

«В Тернополі приїжджих дітей ми забезпечити житлом наразі не маємо можливості. Тоді як у Струсові є так можливість, там після реорганізації діти навчатимуться як відділенні обласної школи мистецтв. А завдяки реорганізації ми вже отримаємо фінансування по лінії освіти, а також напряму отримуватимемо гроші державної субвенції. Бо зараз отримуємо їх через міську рада, яка з своїх коштів жодної копійки на навчання дітей з Тернополя у школі мистецтв не виділяє», – говорив Крупа раніше.

І хоча на цей раз пан Любомир запевняв, що про Струсів мова не йде, все ж, конкретних пропозицій і рішень від нього присутні не почули. Як не просили батьки бути конкретним й лаконічним, його виступ звівся до банального бюрократичного звіту, хоч і не без ліричних відступів. Більше того, під час спічу, його постійно перебивали, вигукували гнівливі заперечення і навіть тупотіли ногами. Адже люди хотіли прості відповіді на досить прості питання.

Як зазначив начальник управління культури ОДА Григорій Шергей, про інтернат мова теж не йде, мовляв, це слово в законі винесене в дужки, і там  вказується про «спеціалізований» заклад, у якому діти зможуть вчитись за вже звичною для них мистецькою програмою. За його словами, проблема повстала у зв’язку з категорією “експерементальна”. Мовляв за новим освітнім законом, такого поняття більше не існує. До слова, чиновник дав вичерпну відповідь щодо самої реорганізації закладу згідно нового освітнього закону, чим, принаймні, прояснив ситуацію з цього питання.

Відео “Про все”

Та якщо з навчальним напрямком проблеми скоріше роздмухувались чиновниками, то питання приміщення – справді є болючим. Хоча, як раз вищезгадана сакральна «реорганізація», схоже, що і вигадувалась зацікавленими сторономи, як певне зерно проблеми, за для вирішення більш важливих «шкурних» питань, серед яких земля і приміщення – два центральних чинника. Земля – на якій стоїть школа, і приміщення – у яке її перенесуть. Адже батьки учнів школи мистецтв здебільшого наполягають на відведенні під школу сумнозвісного тернопільського довгобуду – тернопільської, 30 років як недобудованої, бібліотеки в центрі міста.

В цьому контексті цікавою інформацією для читачів буде історія з паном Іваном Крисаком. За нашими даними, до заступника голови ОДА «під’їжджали» зацікавлені люди й пропонували 400 «квадратів» у майбутньому торгівельному центрі, який планується розмістити в приміщенні недобудованої бібліотеки, за підпис під процедурними документами щодо передачі довгобуду з балансу кабміну на баланс… (кхе-кхе) міста. Подейкують міський голова давно поклав око на недобудовану бібліотеку, й чекає зручного моменту, щоб відхопити довгобуд під ТРЦ.

У зв’язку з цим, не менш цікавим був виступ під час конференції першого заступника голови Тернопільської обласної ради Василя Деревляного, який, по-перше, розповів батькам про тиск на колишнього директора школи з ціллю його звільнення на пенсію, після чого відбулись деякі зміни статуту і рух питання до нинішньої тупикової точки; і по-друге, закликав батьків ще з більшою інтенсивністю вимагати від влади області приміщення недобудованої бібліотеки під школу для дітей. Для цього він запросив усіх присутніх на найближчу сесію облради, щоб спільно з депутатським корпусом вимагати від уряду передачі приміщення на баланс області і подальшого розташування в ній молодіжного культурного й духовного  центру, з приміщеннями для школи мистецтв включно. Звичайно, це не сподобалось окремим наближених до влади області присутнім «батькам». Вони одразу ж перевели розмову в площину партійності пана Василя, хоча сам він, перед виступом, не згадав навіть про свою посаду. Та спровокувавши чоловіка питаннями про те «чи може він гарантувати продовження діяльності школи і завершення довгобуду бібліотеки», змусили його згадати і про Юлію Володимирівну, і про політичну волю, якої цілком достатньо, щоб закрити обидва питання.

Відео “Про все”

Після цього присутні батьки проголосували за відміну рішень провладної робочої групи і створили нову ініціативну групу, яка буде представляти інтереси батьківського комітету й опікатись усіма питаннями. За це рішення проголосували усі без винятку присутні.

Маємо надію, що спільними зусиллями батьки й педагоги зможуть відстояти майбутнє цього унікального в своєму роді закладу. Адже учні ТОЕКШМ ім. І. Герети є переможцями мабуть усіх можливих в Україні і області конкурсів. На Тернопільщині не має більше навчального закладу з такою кількістю нагород і відзнак. До речі, подейкують, цей фактор відіграв не малу роль в зародженні усіх проблем, що посипались на цю школу в останній час.

Як влучно підмітив під час свого виступу письменник Олег Герман, влада Тернополя не побудувала за останні роки жодної школи, натомість множаться як гриби ресторани. Говорив Герман і про спадщину Ігора Герети і про його високу ідею – створювати нових свідомих, духовних й освічених українців. Вправно іменем митця оперували спікери від влади, та все ж створювати, як показує практика, вони збираються далеко не те, про що говорив засновник Тернопільської обласної експериментальної комплексної школи мистецтв. Хоч для цього і потрібна лише вищезгадана політична воля й думка про Україну. На жаль ні того ні іншого у влади міста і області не має.

 

 

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь