Politerno > Україна і світ > У “Батьківщині” заявили, що Олександр Тимошенко не приховує доходи і не порушує законодавство

У “Батьківщині” заявили, що Олександр Тимошенко не приховує доходи і не порушує законодавство

  • Лютий 24, 2018
  • 289 Переглядів
  • Comments Off

Як відомо, на днях на сайті видання Bihus.info з’явилась інформація про те, що голова партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко не вказує в деклараціях повні відомості про бізнес свого чоловіка Олександра Тимошенка та його чеські прописки.

У відповідь на розслідування журналістів прес-служба партії “Батьківщина” заявила, що Юлія Тимошенко ніколи не приховувала, що її чоловік має бізнес, отримує доходи та працює у Чеській республіці.

У партії зазначають, що за часів Януковича Олександр Тимошенко був змушений отримати політичний притулок в Чехії та проводив правозахисну діяльність з території цієї країни. У деклараціях Юлії Тимошенко за 2015-2016 роки відображені всі дані щодо Олександра Тимошенка, включаючи його доходи, отримані з території Чеської республіки.

Олександр Тимошенко дійсно є членом Громадської організації “Батьківщина Прага”, яка згадується у розслідуванні “Бігус.інфо”. До того ж чинне українське законодавство не передбачає необхідності для родичів політиків вказувати, членами чи засновниками яких громадських організацій вони є. Додатково звертаємо увагу, що жодних доходів від цієї організації Олександр Тимошенко ніколи не отримував і отримувати не міг.

Щодо іншої компанії, яка згадувалась журналістами, то в партії зазначають, що Олександр Тимошенко не є ані засновником, ані власником, ані бенефіціаром цієї компанії, а також не отримував доходу від цієї компанії, а відтак, відповідно до українського законодавства, відомості про цю компанію не зазначаються в декларації. До того ж відомості про цю компанію є публічними та перебувають в публічному реєстрі підприємств Чеської республіки та ніколи не приховувались Олександром Тимошенком.

Одна з адрес, зазначених у розслідуванні, є адресою квартири, в якій Олександр Тимошенко жив раніше, але припинив нею користуватися до періоду декларування. За іншою адресою розташований будинок, який не перебуває у власності  Олександра Тимошенка.

У “Батьківщині” нагадують, що у розслідуванні “Бігус.інфо” не йдеться про жодне приховування доходів. Йдеться про відомості, які не стосуються отриманих доходів і щодо яких українське законодавство не висуває чітких вимог про декларування.

Зазначається також, що під час підготовки даного розслідування автори “Бігус.інфо” не зверталися за коментарями ані до прес-секретаря Юлії Тимошенко, ані до прес-служби партії “Батьківщина”.

Читайте також: “Батьківщина” пропонує новий принцип формувати ЦВК

Please follow and like us: