Politerno > Україна і світ > ОБСЄ відзначила брак справжньої конкуренції на виборах в Росії

ОБСЄ відзначила брак справжньої конкуренції на виборах в Росії

  • 21 Березня, 2018
  • 1402 Переглядів
  • 0

Вибори президента Росії, які відбулися минулої неділі, пройшли в умовах браку справжньої конкуренції, викликаних обмеженнями свободи слова, зібрань і об’єднань.

Про це повідомляє “Радіо свобода“.

Про це йдеться в оприлюдненій в понеділок спільній заяві Парламентської асамблеї і Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ.

В організації, зокрема, зазначили, що чинний президент Володимир Путін, який посів перше місце за підсумками обробки більшості протоколів, в ході своєї передвиборної кампанії отримав набагато більше ефірного часу, ніж інші кандидати.

Ще одним фактором, що здійснив вплив на конкуренцію в ході виборів, стали обмеження в реєстрації кандидатів.

Також спостерігачі ОБСЄ звернули увагу на недоречний тиск на виборців з метою підвищення явки, затримання активістів, які заявляли про порушення закону на виборах і обмеження для ЗМІ, що займалися їх освітленням.

При цьому в ОБСЄ відзначили, що самі вибори 18 березня проходили організовано, а Центрвиборчком діяв ефективно.

В організації також назвали дії української влади, які заборонили росіянам голосувати на території країни, порушенням їх основних прав.

Сам Володимир Путін у понеділок зустрівся в Кремлі з іншими сімома кандидатами і заявив про необхідність об’єднати зусилля для роботи на благо країни. Незадовго до цього кандидат від КПРФ Павло Грудінін визнав перемогу Путіна, при цьому підкресливши, що вважає ці вибори “брудними” через дії чиновників.

Згідно з результатами обробки 99,84 відсотків протоколів, Володимир Путін набрав більше 76 відсотків голосів виборців, що є рекордним результатом для виборів в Росії.

Як повідомялось, представник Білого дому Хоган Гідлі заявив, що Вашингтон не здивований результатами президентських виборів в Росії, на яких перемогу здобув чинний голова держави Володимир Путін.

Читайте також: Богуцька: Порошенко привітав Путіна з перемогою найпершим – ще до виборів

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE