Politerno > Україна і світ > Громадська рада доброчесності більше не оцінюватиме суддів – заявляє, що її “технічно витиснули”

Громадська рада доброчесності більше не оцінюватиме суддів – заявляє, що її “технічно витиснули”

  • Березень 25, 2018
  • 346 Переглядів
  • 1

Громадська рада доброчесності (ГРД) заявила, що припиняє участь у процесі кваліфікаційного оцінювання суддів.

Про це йдеться у повідомленні на сайті ГРД за 25 березня.

“На суддівському конвеєрі Вища кваліфікаційна комісія суддів України влаштовує суддям псевдоперевірку їхнього професійного рівня та доброчесності. Аби громадськість не перешкоджала такій діяльності, Комісія своїми змінами до Регламенту оцінювання суддів технічно “витиснула” ГРД з одного з головних етапів судової реформи – переатестації суддів”, – заявили у ГРД.

Тож Рада доброчесності вирішила “припинити свою участь у квазіпроцесі очищення суддівського корпусу”.

У ГРД зазначили, що ВККС хоче переатестувати всіх 6000 українських суддів менше,  ніж за рік.

“23 березня одна з колегій ВККС за 1,5 встигла провести співбесіди із 9 суддями. Це лише підтверджує, що кваліфікаційне оцінювання – це конвеєр, єдина мета якого – зберегти суддям посади та відзвітувати про “успішне завершення” реформи”, – заявили у Раді.

Представники ГРД упевнені, що через це в оновлених судах “опиняться і судді Майдану, і суддя, які часто відвідують окуповані території, що загрожує нацбезпеці країни, і судді, статки яких не відповідають задекларованим доходам, і судді, причетні до ухвалення свавільних рішень, які стали предметом розгляду ЄСПЛ”.

Як відомо, Громадська рада доброчесності є органом, який має сприяти Вищій кваліфікаційній комісії суддів України в оцінюванні відповідності суддів чи кандидатів на посади суддів вимогам професійної етики та доброчесності.

Висновок ГРД щодо невідповідності суддів та кандидатів на посади суддів таким вимогам включено до суддівського досьє.

Як повідомлялось, судді Алла Демидова та Руслан Арсірій пішли війною проти Громадської ради доброчесності.

Так, суддя Вищого господарського суду України і кандидат до касаційного господарського суду у складі Верховного суду Алла Демидова подала позов до Громадської ради доброчесності. Пані суддя оскаржувала висновок ГРД про свою невідповідність критеріям доброчесності та професійної етики, який ліг в основу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. За розгляд справи взявся суддя Окружного адміністративного суду Києва Руслан Арсірій, який неодноразово ставав героєм журналістських розслідувань.

Раніше президент Петро Порошенко призначив 114 суддів Верховного суду попри скарги Громадської ради доброчесності.

Перед тим Громадська рада доброчесності закликала президента Порошенка не затверджувати 111 кандидатів у члени нового Верховного Суду України. У організації наголосили, що конкурс відбувався з порушеннями.

На початку жовтня 2017 року Петро Порошенко дав зрозуміти, що не виконає прохання Громадської ради доброчесності не затверджувати членами нового Верховного Суду 111 кандидатів.

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.