Politerno > Тернопільщина > Майбутнє школи мистецтв ім. І. Герети, або хто отримає дивіденди від “реорганізації”

Майбутнє школи мистецтв ім. І. Герети, або хто отримає дивіденди від “реорганізації”

 • 28 Березня, 2018
 • 4361 Переглядів
 • 0

Фото “20 хвилин”

Як ми вже повідомляли, депутати Тернопільської обласної ради на сесії 28 березня прийняли рішення про реорганізацію Тернопільської обласної експериментальної комплексної школи мистецтв ім. І.Герети.

На засідання вже вкотре прийшли педколектив та батьки учнів школи.

Прийняте рішення, щодо реорганізації школи мистецтв ім.Ігоря Герети шляхом злиття із Тернопільською ЗОШ №21 та створення спеціалізованої комплексної школи мистецтв імені Ігоря Герети Тернопільської міської ради із обов’язковим збереженням статусу, специфіки та навчальних планів, зустріло шквал негативних емоцій. Батьки заблокували трибуну.

Педколектив і батьки небезпідставно вважають, що після об’єднання викладачі або одного або іншого навчального закладу залишаться без роботи і це фактично означає ліквідацію закладу, з чим миритися вони не планують.

Ми опитали обізнаних у справі депутатів облради і взнали деякі подробиці процесів, що відбуваються навколо школи мистецтв.

Як відомо, за вищевказане рішення проголосували 38 депутатів. Надаємо деякі дані щодо голосування:

БПП – 14 депутатів «за»;
ВО «Свобода» – 10;
ВО «Батьківщина» – 0;
«Об’єднання «Самопоміч» – 6;
Народний контроль – 2;
РПЛ Ляшка – 3;
УКРОП – 2;

Досить скандальна ситуація виникла під час голосування фракції Радикальної партії. Як повідомлялось, на сесію Тернопільської облради, за для піару на тернопільських проблемах, прибув народний депутат, соратник Олега Ляшка, Ігор Мосійчук. Діставшись трибуни, він виступив із критикою влади області щодо проблеми школи мистецтв і її зволікання у вирішенні даного питання. Не надавши жодного бачення виходу із ситуації, Мосійчук відбув, а от головний «ляшківець» області, екс-регіонал Богдан Яциковський, за його відсутності вдався до звичної справи – обслуговування інтересів Барни-Овчарука. Його фракція проголосувала «за» скандальну реорганізацію, у той час як сам Яциковський утримався. Відкритим залишається питання – чи відреагує керівництво партії і сам Олег Валерійович на такий «кидок» свого «намісника» в Тернопільській області? Серед депутатів облради жваво обговорюють таку зрадницьку поведінку пана Богдана відносно керівництва політсили – так нардепів в Тернополі ще ніхто не «кидав».

Закриваючи тему РП Ляшка лише вкажемо прізвище «радикальних героїв», аби їхні виборці мали розуміння, кого делегували у поважний орган: Дзюбан Ю.І. (Теребовля), Навольський І.М. (Заліщики), Швець С.П. (Збараж), голова бюджетного комітету.

Через раз свою “любов” до громади області і виборців виказує фракція УКРОП – Андрій Цибульський та Андрій Ратушняк проголосували «за» реорганізацію школи мистецтв.

Що стосується самої проблематики школи і пов’язаних з її майбутнім питань то ситуація видається вкрай заплутаною. У цій темі зіштовхнулись інтереси декількох потужних тернопільських політичних (читай – бізнесових) гравців.

За неофіційною інформацією, педколектив 21-ої школи взагалі ніхто ні про що не запитав, а сама дирекція жодного погодження на об’єднання не надавала. Так, у 21-ій школі є недобір учнів, але не має вільних вакансій для вчителів. 200 дітей школи мистецтв доповнять класи, дітям місця вистачить – але куди подіти 80 педагогів? Під час сьогоднішньої сесії депутати, які голосували за таку реорганізацію, запевняли  вчителів, що нікого не звільнять. І не пояснили, куди їх подінуть?

Далі. Що дає спритним ділкам скандальна реорганізація? Звільниться земельна ділянка під школою! І на неї, подейкують обізнані політики, вже «поклав око» нардеп з владного «Народного фронту» Роман Заставний. Кажуть, Барна вже пообіцяв йому такий розклад.

Взамін за вирішення питання в «форматі» 21-ої школи (адже згідно сьогоднішнього рішення школа переходить у підпорядковування Міській раді) міському голові Сергію Надалу обіцяють відомий тернопільський довгобуд – тернопільську обласну бібліотеку. Там він нібито планує розмістити Міську раду і ЦНАП. Теперішнє приміщення Тернопільської міськради й інші, у яких знаходяться підпорядковані управління, розділять між своїми ділками чиновники ОДА і Міської ради. Це варіант, якщо світитись з бібліотекою не захочуть. Якщо ж ситуаціє буде сприяти – то за рахунок коштів громади в бібліотеці зроблять ремонт і запустять там ТРЦ, будемо мати на площі Героїв Євромайдану черговий секонд-хенд. А вельмишановний пан мер – на пенсії бізнес.

Як колись ми писали, на одного з поважних чиновників ОДА вже виходили люди з оточення Сергія Надала і пропонували за потрібні підписи 400 квадратних метрів у майбутньому ТРЦ.

Вирішення майнового питання школи мистецтв без корупційних схем – існує. Приміщення «Укрспирту» в центрі міста. Але на нього вже давно націлились «свої люди». Школу можна розмістити і в приміщенні Облтелерадіокомпанії, неподалік Театральної плоші. Але і вона в полі зору ділків з орбіти міського голови і губернатора.

Виникає риторичне запитання – чим в цій ситуації займаються правоохоронні органи?

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь