Politerno > Україна і світ > Парубій запросив секретаря Венеціанської комісії до експертної оцінки закону про Антикорупційний суд

Парубій запросив секретаря Венеціанської комісії до експертної оцінки закону про Антикорупційний суд

  • Квітень 19, 2018
  • 276 Переглядів
  • 1

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій запросив секретаря Венеціанської комісії Томаса Маркерта долучитися до обговорення законопроектів Про національну безпеку та Антикорупційний суд.

Про це повідомляє прес-служба українського парламенту за підсумками зустрічі Парубія і Маркерта.

За словами Парубія, це буде не довготривала робота, а експертна оцінка, тому що “ключова робота вже проведена, по багатьох питаннях знайдено порозуміння”.

“Для нас важливі ваші експертна оцінка і рекомендації”, – підкреслив Парубій.

Раніше у Верховній Раді пообіцяли залучити представника Венеціанської комісії до переписування законопроекту про Антикорупційний суд.

Нагадаємо, секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт в інтерв’ю “Європейській правді” раніше заявляв про готовність взяти участь у роботі над змінами законопроекту “Про Вищий антикорупційний суд” України.

“Якщо буде таке запрошення – Венеціанська комісія готова взяти участь у такій роботі. Думаю, ВК не матиме жодних заперечень проти того, щоби ми спрямували до України одного з доповідачів, які готували проект нашого висновку, а також когось із представників секретаріату ВК. В такому разі вони зможуть долучитися до удосконалення законопроекту, інформуючи комісію про свою роботу”, – заявив він.

22 грудня 2017 року проект закону про Вищий антикорупційний суд від президента Петра Порошенка зареєстрували у Верховній Раді. Також у парламенті зареєстровано 4 альтернативні законопроекти від депутатів (№7440-1авторства Валерія Писаренка, №7440-2 Сергія Капліна, №7440-3 авторства групидепутатів на чолі з Оленою Сотник і №7440-4 Ігоря Луценка).

28 лютого Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендував прийняти закон про Антикорупційний суд за основу.

1 березня народні депутати підтримали в першому читанні внесений президентом Петром Порошенком законопроект про Антикорупційний суд. “За” прийняття законопроекту №7440 проголосувало 282 депутата.

Нагадаємо, директор Всевітнього банку, відповідальна за український напрямок, надіслала до Верховної ради та адміністрації президента лист, у якому попередила про неприпустимість ухвалення закону про Антикорупційний суд (АКС) у редакції, запропонованій президентом.

А 18 січня Євросоюз офіційно виступив із критикою на адресу Банкової через те, що президент подав законопроект про Антикорупційний суд (АКС), який суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.

Зокрема прес-секретар Фонду Джеррі Райс заявив, що Міжнародний валютний фонд очікує коригування законопроекту про Антикорупційний суд під час його підготовки до другого читання та закону про пенсійну реформу.

Раніше ми повідомляли, що організація по боротьбі з корупцією Transparency International просить президента України Петра Порошенка відкликати законопроект про антикорупційний суд.

Після вивчення положень законопроекту №7440 експерти дійшли висновку, що окремі його положення не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії.

Також ми інформували про те, що директор ЦПК (Центр протидії корупції) Віталій Шабунін завявив, що ОБСЄ не брала участі в розробці президентського законопроекту про Антикорупційний суд”.

Експерт ОБСЄ щодо судової реформи Олександр Водянніков підтвердив, що Організація з безпеки і співпраці в Європі не брала участі в розробці законопроекту про Антикорупційний суд, який було зареєстровано у Верховній Раді 23 грудня.

6 лютого, посол Європейського союзу в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що Україна повинна створити Антикорупційний суд до президентських виборів.

Партія “Батьківщина” виступає за створення незалежного від влади Антикорупційного суду.

Юлія Тимошенко вважає неприпустимим ухвалення законопроекту, який лобіює голова держави, тому що в разі його ухвалення “Антикорупційний суд де-факто залишиться приватною власністю президента”.

Лідер “Батьківщини” наголосила, що Антикорупційний суд потрібен для реальної боротьби з корупцією: “Зараз такі справи НАБУ спрямовує в суди, які тотально контролюються Президентом України після так званої “судової реформи”.

Як зазначила Юлія Тимошенко, усі корупційні справи там розвалюються, корупціонери повертаються на свої посади і продовжують знущатися над країною.

Детальніше по темі – в статті “Що заховано в законопроекті Порошенка про Антикорупційний суд“.

Читайте також: Розписали на двох. Чому Рада вирішила раптом почати створювати антикорупційний суд

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.