Politerno > Україна і світ > Комітет рекомендував прийняти за основу президентський законопроект про Антикорупційний суд

Комітет рекомендував прийняти за основу президентський законопроект про Антикорупційний суд

 • 28 Лютого, 2018
 • 1115 Переглядів
 • 0

Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендував прийняти закон про Антикорупційний суд за основу.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляють члени комітету.

“Комітет прийняв рішення рекомендувати закон про Антикорупційний суд за основу”, – написав нардеп Леонід Ємець.

“Правовий комітет тільки що на своєму засіданні вирішив рекомендувати взяти за основу президентський проект закону… без жодних змін чи правок!”, – написала нардеп Олена Сотник.

“Ухвалити Раді законопроект про Антикорупційний суд у редакції президента за основу. Це рішення профільного комітету. Завтра парламент зможе голосувати за цей закон в першому читанні”, – написала нардеп Світлана Заліщук.

Депутат зазначила, що альтернативна пропозиція одразу внести законопрект з рекомендаціями Венеційської комісії  на жаль відкинута.

“Керівник правового комітету Руслан Князевич зявив, що виявляється! “Венеційська комісія не розібралася, чи це суд спеціальний чи спеціалізованй”, “лукавство, що рекомендації Венеційської комісії стосуються законопроекту президента”, – підкреслює Заліщук.

Як відомо, у понеділок, 26 лютого, Верховна рада внесла до порядку денного на найближчий тиждень сесії законопроект про створення Вищого антикорупційного суду.

“Якщо комітет у середу зможе розглянути і ухвалити рішенні, то у четвер у нас буде шанс включити його у денний порядок дня і в четвер пройти його розгляд у першому читанні”, – сказав спікер ВР Андрій Парубій.

18 січня Рада не змогла внести до порядку денного президентський законопроект 7440 про Вищий антикорупційний суд та 4 альтернативні законопроекти.

22 грудня 2017 року проект закону про Вищий антикорупційний суд від президента Петра Порошенка зареєстрували у Верховній Раді. Також у парламенті зареєстровані 4 альтернативні законопроекти від депутатів.

Нагадаємо, директор Всевітнього банку, відповідальна за український напрямок, надіслала до Верховної ради та адміністрації президента лист, у якому попередила про неприпустимість ухвалення закону про Антикорупційний суд (АКС) у редакції, запропонованій президентом.

А 18 січня Євросоюз офіційно виступив із критикою на адресу Банкової через те, що президент подав законопроект про Антикорупційний суд (АКС), який суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.

Зокрема прес-секретар Фонду Джеррі Райс заявив, що Міжнародний валютний фонд очікує коригування законопроекту про Антикорупційний суд під час його підготовки до другого читання та закону про пенсійну реформу.

Раніше ми повідомляли, що організація по боротьбі з корупцією Transparency International просить президента України Петра Порошенка відкликати законопроект про антикорупційний суд.

Після вивчення положень законопроекту №7440 експерти дійшли висновку, що окремі його положення не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії.

Також ми інформували про те, що директор ЦПК (Центр протидії корупції) Віталій Шабунін завявив, що ОБСЄ не брала участі в розробці президентського законопроекту про Антикорупційний суд”.

Експерт ОБСЄ щодо судової реформи Олександр Водянніков підтвердив, що Організація з безпеки і співпраці в Європі не брала участі в розробці законопроекту про Антикорупційний суд, який було зареєстровано у Верховній Раді 23 грудня.

6 лютого, посол Європейського союзу в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що Україна повинна створити Антикорупційний суд до президентських виборів.

Партія “Батьківщина” виступає за створення незалежного від влади Антикорупційного суду.

Юлія Тимошенко вважає неприпустимим ухвалення законопроекту, який лобіює голова держави, тому що в разі його ухвалення “Антикорупційний суд де-факто залишиться приватною власністю президента”.

Лідер “Батьківщини” наголосила, що Антикорупційний суд потрібен для реальної боротьби з корупцією: “Зараз такі справи НАБУ спрямовує в суди, які тотально контролюються Президентом України після так званої “судової реформи”.

Як зазначила Юлія Тимошенко, усі корупційні справи там розвалюються, корупціонери повертаються на свої посади і продовжують знущатися над країною.

Детальніше по темі – в статті “Що заховано в законопроекті Порошенка про Антикорупційний суд“.

Читайте також: “Хто він, цей президент, і куди веде країну?” – німецька преса про Порошенка

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь