Politerno > Україна і світ > Порошенко вніс до парламенту законопроект про Антикорупційний суд

Порошенко вніс до парламенту законопроект про Антикорупційний суд

  • 23 Грудня, 2017
  • 1396 Переглядів
  • 0

Президент Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект № 7441 “Про Вищий антикорупційний суд”.

Про це повідомляється на сайті парламенту.

Президент позначив його як невідкладний. Проект закону був зареєстрований 22 грудня.

Тексту документа на сайті Верховної Ради поки немає.

Напередодні Адміністрація президента повідомляла, що група експертів представила Порошенку новий законопроект про Антикорупційний суд.

21 грудня Верховна Рада відкликала проект закону “Про антикорупційні суди” авторства ряду парламентаріїв.

18 жовтня повідомлялося, що автори проекту про Антикорупційний суд готові відкликати свій закон для голосування президентського.

15 грудня Порошенко заявив, що зареєструє у парламенті законопроект про створення Антикорупційного суду до 22 грудня.

У той же день Порошенко заявив, що, ймовірно, внесе до Верховної Ради проект закону про антикорупційні суди вже в 2018 році.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України. Серед його запланованих функцій має бути, зокрема, ведення справ Національного антикорупційного бюро.

Венеціанська комісія на пленарному засіданні 6 жовтня надала висновок, в якому підтримала створення в Україні Антикорупційного суду, передбаченого законом “Про судоустрій і статус суддів”, який був схвалений 2.06.2016 року разом з законом “Про внесення змін до Конституції (за частиною правосуддя)” .

Закон передбачає перехід України до триланкової судової системи і створення Вищого антикорупційного суду як суду першої інстанції.

Також передбачено, що відносно Вищого антикорупційного суду повинен бути прийнятий окремий закон.

Як повідомлялося, на міжнародному форумі YES президент Петро Порошенко висловив сподівання, що вже у жовтні в Україні з’явиться антикорупційна палата, а створення відповідного суду ще може зачекати, на що отримав заперечення колишнього держсекратаря Джіма Керрі.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час форумуї теж заявив, що не має значення, чи буде створено Антикорупційний суд чи палату, головне, щоб цей орган був незалежний і створився швидко. Подібні тези висловив і генпрокурор Юрій Луценко.

Раніше Верховна Рада намагалася ухвалити законопроект про створення Вищого антикорупційного суду в Україні, але щодо нього в парламенті виникли суперечки.

Зараз на експертизі Венеціанської комісії знаходяться законопроекти про створення в Україні антикорупційного суду та про створення спеціалізованої антикорупційної палати при існуючому Верховному Суді.

Зокрема, комітет Верховної Ради з питань правосуддя і правової політики звернувся з проханням до спікера парламенту Андрія Парубія повернути законопроект №6011 про створення Вищого антикорупційного суду.

Водночас у Європі кажуть, що Україні потрібен саме антикорупційний суд. Міжнародна організація Transparency Іntеrnаtіоnаl вважає, що антикорупційна палата при існуючому суді не зможе замінити незалежного антикорупційного суду в Україні.

13 липня голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Європейський Союз більше не наполягає на створенні окремого антикорупційного суду в Україні, а згоден на створення антикорупційної палати в рамках чинної судової системи.

Згодом представник ЄС пояснив, що Юнкер виступає за створення необхідних органів для боротьби з корупцією в Україні і не заперечував створення окремого Антикорупційного суду, підтримавши спеціальну антикорупційну палату в рамках наявної судової системи.

Посол США в Україні Йованович у травні заявила, що США працюють з усіма учасниками формування Верховного суду. Окремо Штати виділяють одну важливу реформу – основу антикорупційного суду в Україн.

У Міжнародному валютному фонді переконані, що Україні потрібен антикорупційний суд. Про це повідомив в інтерв’ю ЕП заступник голови МВФ Девід Ліптон.

Читайте також: Страх Антикорупційного суду. На що готовий Порошенко, щоб не здати своїх

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE