Politerno > Україна і світ > Гройсман каже, що не має значення, буде антикорупційна палата чи суд

Гройсман каже, що не має значення, буде антикорупційна палата чи суд

  • Вересень 16, 2017
  • 398 Переглядів
  • 1

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляє, що не має значення, чи буде створено Антикорупційний суд чи палату, головне, щоб цей орган був незалежний і створився швидко.

Про це він заявив в ході 14-ї щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) в Києві в суботу, передає “Інтерфакс-Україна“.

“Необхідно швидко створити інструмент, який дозволить здійснювати правосуддя над корупціонерами – це важливо, і як це буде називатися – Антикорупційна палата суду незалежна, Антикорупційний суд – не має значення, тому що необхідно швидко створити той орган, який буде займатися цими (питаннями)”, – заявив Гройсман.

Він переконаний, що як прем’єр повинен забезпечити достатнє фінансування для роботи такого органу.

“Я підтримую створення Антикорупційного суду або Антикорупційної палати, але підкреслюю: дуже важливо, щоб це було швидко і щоб ця структура була незалежна”, – сказав прем’єр.

При цьому він додав, що зараз в судах перебуває близько 1 тис. незавершених справ по боротьбі з корупцією.

Як повідомлялося, у п’ятницю на міжнародному форумі YES президент Петро Порошенко висловив сподівання, що вже у жовтні в Україні з’явиться антикорупційна палата, а створення відповідного суду ще може зачекати, на що отримав заперечення колишнього держсекратаря Джіма Керрі.

Раніше Верховна Рада намагалася ухвалити законопроект про створення Вищого антикорупційного суду в Україні, але щодо нього в парламенті виникли суперечки.

Зараз на експертизі Венеціанської комісії знаходяться законопроекти про створення в Україні антикорупційного суду та про створення спеціалізованої антикорупційної палати при існуючому Верховному Суді.

Зокрема, комітет Верховної Ради з питань правосуддя і правової політики звернувся з проханням до спікера парламенту Андрія Парубія повернути законопроект №6011 про створення Вищого антикорупційного суду.

В свою чергу, генеральний прокурор Юрій Луценко проти створення окремого антикорупційного суду, замість цього він також підтримує ідею створення спеціалізованої палати при суді, який вже існує.

Водночас у Європі кажуть, що Україні потрібен саме антикорупційний суд. Міжнародна організація Transparency Іntеrnаtіоnаl вважає, що антикорупційна палата при існуючому суді не зможе замінити незалежного антикорупційного суду в Україні.

13 липня голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Європейський Союз більше не наполягає на створенні окремого антикорупційного суду в Україні, а згоден на створення антикорупційної палати в рамках чинної судової системи.

Згодом представник ЄС пояснив, що Юнкер виступає за створення необхідних органів для боротьби з корупцією в Україні і не заперечував створення окремого Антикорупційного суду, підтримавши спеціальну антикорупційну палату в рамках наявної судової системи.

Посол США в Україні Йованович у травні заявила, що США працюють з усіма учасниками формування Верховного суду. Окремо Штати виділяють одну важливу реформу – основу антикорупційного суду в Україн.

У Міжнародному валютному фонді переконані, що Україні потрібен антикорупційний суд. Про це повідомив в інтерв’ю ЕП заступник голови МВФ Девід Ліптон.

Нардеп Мустафа Найєм сьогодні назвав слова Порошенка щодо Антикоррупційного суду “пекельною маніпуляцією”.

Поділитися: