Politerno > Тернопільщина > “Послали представників Надала дуже далеко” – село Біла стане центром ОТГ

“Послали представників Надала дуже далеко” – село Біла стане центром ОТГ

  • Квітень 22, 2018
  • 4861 Переглядів
  • 4

Як стало відомо, 21 квітня понад 250 жителів села Біла взяли участь у громадському обговоренні питання місця села в децентралізаційних процесах.

Як повідомив дописувач Олександр Дуда в одній з тернопільських груп у Фейсбуку, фактично 90% мешканців Білої, цитуємо: “Послали представників надала – дуже далеко…”.

Прийнято спільне рішення громад сіл Білої, Чистилова, г. Івачіва, н. Івачіва, Плотичі та Глибочку про об’єднання громад та створення спільного ОТГ із центром у сілі Біла.

Тема як стверджує пан Олександр – закрита.

Нагадаємо, жителі села попередньо планували увійти до складу потенційної Великоглибочецької ОТГ.

Проте, погляди мешканців змінились і зараз постало два варіанти об’єднання: об’єднатись з м. Тернополем або створити Білецьку ОТГ, до складу якої, за намірами Білецької сільської ради, увійдуть села: Великий Глибочок, Чистилів, Ігровиця, Івачів, Плотича з центром громади у с. Біла.

Можливість об’єднання з Тернополем зв’явилась із прийняттям Верховною Радою законопроекту №6466 “Про добровільне об’єднання територіальних громад” щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення. Прийнятий законопроект дозволяє за спрощеною процедурою приєднуватися громадам до міст обласного значення.

Як повідомляє Тернопільське регіональне відділення Асоціації міст України, за результатами попередньо проведеного опитування та голосування на громадських слуханнях – більшість мешканців за те, щоб створити Білецьку ОТГ.

Проте до 27 квітня ще проводитимуться опитування решти мешканців села і вже 27 квітня 2018 року на сесії сільської ради буде ухвалено остаточне рішення з ким об’єднуватися.

Оскільки триває процес добровільного об’єднання, виконавчий директор та консультанти Тернопільського РВ АМУ можуть лише дати рекомендації стосовно об’єдання чи приєднання і лише громада села самостійно може визначитись з ким об’єднуватись, щоб село ефективно розвивалося у майбутньому.

Читайте також: “Надал ніяк не заспокоїться стосовно захоплення нових земель”, – люди скаржаться на спробу приєднати Білу

Please follow and like us:

4 Comments Already

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *