Politerno > Україна і світ > Необхідно припинити зовнішнє управління Нацбанком України – Тимошенко (Відео)

Необхідно припинити зовнішнє управління Нацбанком України – Тимошенко (Відео)

  • 17 Травня, 2018
  • 1699 Переглядів
  • 0

Національний банк України має бути позбавлений зовнішнього управління, адже від стабільності національної валюти залежить стан економіки країни та добробут родин.

Про це Юлія Тимошенко заявила під час прямого ефіру на телеканалі «NewsOne», під час якого йшлося про наслідки зовнішнього управління Україною.

Завданням нової влади Юлія Тимошенко вважає повернення Національного банку України від зовнішнього до національного управління, призначення професійного та патріотичного Глави НБУ та введення парламентського та суспільного контролю над діяльністю Нацбанку.

«Перше, що нам треба зробити, – негайно повернути Національний банк з зовнішнього в національне управління. Головою НБУ мусить бути призначена не корумпована маріонетка на кшталт Гонтаревої або її наступника, який зараз прийшов і продовжує той самий курс. Головою НБУ має бути призначений патріот, професіонал своєї справи, людина, яка бездоганно володіє всіма інструментами монетарної політики і знанням того, як управляти Національним банком», – наголосила політик.

Екс-прем’єр-міністр пояснила, що саме Нацбанк відіграє ключову роль в економічних перетвореннях країни, від його діяльності залежить розвиток економіки, і як наслідок, стан родин. Отже, діяльність НБУ має бути прозорою для суспільства.

«Не можна залишати Національний банк, як сьогодні, поза межами контролю суспільства. Це зроблено для того щоб НБУ був інструментом ведення політики заробляння грошей з зовнішніми інтересами, а не для розбудови країни, сильної, успішної економіки. Тому треба поставити Національний банк під парламентський та суспільний контроль, щоб він був відкритим для детального аналізу», – переконана Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» зауважила, що гривня є недооціненою валютою. За її словами, «якщо оцінити вартість гривні за прагматичною методикою британського журналу The Economist, як «Індекс БігМака», то стане очевидним, що гривня недооцінена майже у три рази».

Юлія Тимошенко  переконана, що новий президент має розслідувати роботу Національного банку за останні чотири роки і оприлюднити звіт про те, як економічно вбивали нашу країну, адже «зниження курсу гривні в 3,3 рази було «ядерним вибухом» та пусковим механізмом знищення України».

Голова партії нагадала, що за чотири роки було ліквідовано 98 банків, а середній клас – юридичні та фізичні особи – втратили  депозити на суму в 302 мільярди гривень: «32 млрд. грн – це вклади фізичних осіб. А 270 млрд. гривень – це вклади юридичних осіб. Це, по суті, поточні рахунки наших підприємств. От один удар – і немає середнього класу в Україні: успішного, який був із грошима, з бізнесом, який впевнений в собі і який бореться за свободу».

Юлія Тимошенко також пояснила, що внаслідок ліквідації банків в Україні середній клас був позбавлений загалом депозитів і майна на 448 млрд грн, що є співставним із четвертою частиною ВВП України, а в реальному розрахунку складає практично половину ВВП країни.

«Натомість залежний Фонд гарантування вкладів оцінив майно у 99 млрд грн – це учетверо дешевше! Це що, випадковість? Просто при владі у нас  маріонетки, якими правлять  олігархічні кланові системи глобального світу, і на цьому заробляють великі гроші!»– обурено заявила лідер «Батьківщини».

На її думку, «вбивство» банківської  системи України – це частина плану з  сучасної колонізації України, коли «правильними методами – фінансовими, економічними, інформаційними – системно відбувається втручання в політичну владу».

«З цим країні треба негайно боротися. Як тільки влада зміниться, потрібно проаналізувати, де перебуває той чи інший актив, за якою ціною і до кого він потрапив, а також хто «наївся» трильйоном гривень! Ми розберемось із кожним активом і зробимо все для того, аби країні це повернути», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Читайте також: Тимошенко: Росія та глобальна олігархія ведуть гібридні війни проти України (Відео)

 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE