Politerno > Україна і світ > Прокурори запросили 15 років ув’язнення для Януковича

Прокурори запросили 15 років ув’язнення для Януковича

  • Серпень 16, 2018
  • 592 Переглядів
  • Comments Off

Речник ГПУ Лариса Сарган виклала у Facebook текст виступу прокурорів у справі про державну зраду Віктора Януковича, озвучений під час дебатів 16 серпня.

Присутні у залі не змогли чітко почути виступи прокурові Максима Крима та його колеги Руслана Кравченка, оскільки їх постійно перебивали і перекрикували захисники екс-президента.

“Усіма силами адвокати намагалися заглушити виступ прокурорів у дебатах. Виставляю ПОВНИЙ ТЕКСТ тут”, – написала Сарган на своїй сторінці у мережі.

У своїй доповіді прокурори не скупилися на епітети, метафори та філософські висловлювання.

“Бог кожному дає свій шанс. Зробити світ навколо себе кращим, людей поряд – щасливішими. Такий шанс отримав і він – зробити Україну сильною та процвітаючою, а 45 мільйонів громадян – успішними”, – почала свій виступ сторона обвинувачення.

Прокурори заявляли, що Януковичу повірили люди різних професій і регіонів, а він зрадив.

“Гарант Конституції Янукович Віктор Федорович зрадив свій народ. …Як останній боягуз він покинув країну напризволяще, втік в обійми агресора, який уже стиснув Крим воєнним кільцем”, – виголошували прокурори.

Вони додали, що “не маючи і краплі каяття, на догоду ворогові”, Янукович зробив все від нього залежне для захоплення території України агресором.

“Скалічені долі, розлучені родини, залишені оселі – ось така гірка ціна зради однієї людини, у якої був шанс… Історія розставить усі крапки над “і” про роль зрадника держави Януковича. Засудить Януковича і Бог, і люди”, – йдеться у промові обвинувачення.

Після цього прокурори навели факти державної зради екс-президента.

“Враховуючи викладене та приймаючи до уваги беззаперечність, достатність, належність і допустимість доказів обвинувачення, ПРОШУ: Януковича Віктора Федоровича, 9 липня 1950 року народження, визнати винуватим у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень та призначити йому покарання: – за ч. 1 ст. 111 КК України – у вигляді 15 років позбавлення волі; – за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 КК України – у вигляді 13 років позбавлення волі; – за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 КК України – у вигляді 12 років позбавлення волі”, – йдеться у промові обвинувачення.

На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, прокурори просили остаточно призначити Януковичу покарання у вигляді 15 років позбавлення волі. 

Також обвинувачення просить стягнути з Януковича близько 100 тисяч гривеньпроцесуальних витрат.

Як повідомлялось, раніше адвокати екс-президента Віктора Януковича заявили про відвід суддів і прокурорів у справі про державну зраду та покинули судове засідання. Суд мав розпочати судові дебати 31 липня, але адвокат Віталій Сердюк вимагав допитати ще одного свідка сторони захисту – Аркадія Ярощука.

Please follow and like us: