Politerno > Україна і світ > Нардепи вимагають від Порошенка публічної відповіді щодо його бізнесу у Росії

Нардепи вимагають від Порошенка публічної відповіді щодо його бізнесу у Росії

  • Вересень 24, 2018
  • 926 Переглядів
  • 1

Кілька десятків нардепів вимагають від президента Петра Порошенка публічної відповіді щодо можливого зловживання владою та наявності у нього бізнесу в Росії.

Відповідний лист-звернення оприлюднив 24 вересня у Facebook позафракційний нардеп Віктор Чумак, який балотуватиметься на посаду президента на виборах у 2019 році.

“Разом з Кримінальним кодексом, який я подарував президенту, я передав йому особисто в руки лист, який підписали 40 нардепів, в тому числі найрейтинговіший кандидат у президенти, лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко, керівники фракції “Самопоміч” та багато інших”, – вказує Чумак.

Як свідчить оприлюднений нардепом документ, депутати вимагають “публічного роз’яснення всіх фактів, які були оприлюднені українськими та іноземними ЗМІ та мають ознаки злочину”.

Читайте також: Операція “Консервація”. Липецька фабрика “Рошен” і в 2017 році продовжила платити податки в бюджет РФ

Зокрема Порошенка просять спростувати чи підтвердити наявність не задекларованого майна, виведеного в офшори, не задекларованого зернового та крохмального бізнесу в Російській Федерації.

Від глави держави хочуть почути, чи зловживав він владою при проведенні тендерів на постачання української армії, та при замовленні ремонту фрегата “Гетьман Сагайдачний” підприємству “Завод “Кузня на Рибальскому”.

Крім Порошенку ставлять запитання щодо впровадження схеми “Роттердам+”, яка внаслідок закупівлі вугілля за завищеними цінами призвела до підвищення тарифів на комунальні послуги та збагатила олігарха Ріната Ахметова.

Читайте також: Завод Порошенка взяв участь в будівництві Кримського моста?

Президента запитують, чи дійсно він здійснював підкуп народних депутатів, а за реєстрацію кандидатом до Верховної Ради Олександра Онищенка отримав хабар у 6 мільйонів доларів.

Серед інших запитань до президента: розподілення 1,5 мільярда конфіскованих “коштів Януковича”, спільне ведення бізнесу з олігархом Григоришиним, контроль над силовими та антикорупційними структурами, “використання інструменту позбавлення громадянства для політичних репресій”, встановлення контролю над медіа тощо.

Читайте також: Порошенко через підставних осіб може володіти в Росії ще цілим “пучком” бізнесів

При цьому підписанти наполягають на форматі відвертої розмови з Порошенкому форматі прес-конференції або відкритої зустрічі за круглим столом, яку транслюватимуть провідні телеканали.

“Відповіді стосовно певних випадків, які раніше надавала Адмінстрація президента та ваша прес-служба не є задовільними“, – наголошують нардепи.

“Народні депутати, журналісти та інші співгромадяни хочуть почути Вашу “пряму мову”. Уникання відповіді означатиме свідому відмову від демократичних практик та остаточний регрес до тоталітарного стилю управління”, – наголошують підписанти.

Читайте також: Президент “Roshen” підтвердив, що корпорація торгує з Придністров’ям

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.