Politerno > Україна і світ > Примусове годування Сенцова є катуванням – Amnesty International

Примусове годування Сенцова є катуванням – Amnesty International

  • Жовтень 6, 2018
  • 343 Переглядів
  • Comments Off

Правозахисна організація Amnesty International в Україні заявила про неприпустимість примусового годування засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова, який повідомив про припинення голодування з 6 жовтня.

Про це пишуть “Крим.Реалії

“Ми заявляємо про недопустимості примусового годування, яке фактично є різновидом катування, і вимагаємо надання Олегу своєчасної та ефективної медичної допомоги. Ми продовжуємо вимагати його негайного звільнення з в’язниці!”- йдеться в повідомленні.

Напередодні стало відомо, що Олег Сенцов припинить голодування 6 жовтня. Він назвав це “вимушеним заходом через загрозу насильницького годування”.

У листі до сестри політв’язень розповів про свій стан здоров’я і докладно пояснив, чому припиняє голодування.

“Я змушений завтра знятися з голодування. До відкритого листа мені додати нічого. Мене ще минулого тижня повинні були почати виводити з нього (з голодування – ред.). Але я трохи відстрочив, останнє обстеження показало, що “полетіли” внутрішні органи. У серці почалася аритмія з ішемією, нирки забилися і в будь-який час відмовлять, печінка збільшилася і почала розкладатися, кишечник, мозок – там все”, – йдеться в листі Сенцова Наталії Каплан.

Голодування з вимогою звільнити всіх українців-політв’язнів Кремля Сенцов тримав 145 днів.

Адвокат українського політв’язня Олега Сенцова Дмитро Дінзе розповів, що російські лікарі пообіцяли режисеру, що з нього зроблять овоч, якщо він не відмовиться від голодування.

Please follow and like us: