Politerno > Україна і світ > Тимошенко: ми пропонуємо три кроки до зниження ціни на газ, а мафія блокує постанову голів 6 фракцій (Відео)

Тимошенко: ми пропонуємо три кроки до зниження ціни на газ, а мафія блокує постанову голів 6 фракцій (Відео)

  • Листопад 8, 2018
  • 443 Переглядів
  • 1

Батьківщина» пропонує вирішувати проблему тарифів комплексно, а не давати можливість для збагачення монополістів за рахунок населення.

Про це заявив у парламенті заступник Голови фракції Сергій Соболєв.

«Батьківщина» назвала три кроки, які дозволять зробити тарифи посильними для людей та виконати зобов’язання України перед міжнародними партнерами.

По-перше, жодного державного регулювання ціни на газ.

«Якщо влада й надалі встановлює ціну на газ, то який це ринок? Вибачте, виходить, що президент Порошенко, піднімаючи ціну на газ для населення, порушує закон, який забороняє державі регулювати вартість газу», – наголосив  Сергій Соболєв.

Другий крок – це реформування  НАК «Нафтогаз України», згідно з вимогами четвертого протоколу Європейської комісії.

«Нафтогаз України» має бути компанією, яка видобуває газ, займається розвідкою, транспортує та продає газ. А не тим монстром, який нічого не робить, а заробляє собі надприбутки у вигляді мільярдних премій і зарплат», – пояснив заступник Голови фракції.

Третій крок – газ власного видобутку має йти для потреб українців.

«Давайте накладемо мораторій на підвищення ціни на газ і розберемося з ключовим питанням: куди йде газ українського видобутку. Як так може бути, що заробітна плата 16  керівників «Нафтогазу» дорівнює заборгованості перед всією вугільною галуззю – 1 млрд 250 млн грн?» – обурився парламентарій.

Представник «Батьківщини» також назвав абсурдною ситуацію, коли «газ власного видобутку фактично «заганяється» за світовими цінами і ці кошти потім пускаються на виплату субсидій».

Окрім того, Сергій Соболєв обурився, що до порядку денного досі не внесли Проект Постанови про скасування рішення уряду про підвищення ціни на природний газ та запровадження мораторію на його подорожчання, під якою вже є підписи лідерів шести фракцій.

У свою чергу лідер ракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко з трибуни парламенту заявила, що пропрезидентська більшість не дає винести на розгляд парламенту постанову, підписану лідерами 6 фракцій та депутатських груп, про скасування рішення Порошенка підвищити ціну на газ.

«Більшість у парламенті – це мафія. Цю життєво необхідну постанову не ставлять в цьому прогнилому залі на голосування, а навіть не дають команду профільному комітету розглянути це», – обурилася вона і зауважила, що питання людей у залі Верховної Ради більшість депутатів не хвилюють.

«Батьківщина» наполягає на ухваленні постанови, яка скасує підвищення ціни на газ і запровадить мораторій на його подальше подорожчання.

Окрім того, Юлія Тимошенко наполягає на проведенні розслідування корупції в НАК «Нафтогаз», причетності президента та всього його оточення до незаконного підвищення тарифів.

«Ми боротимемося за те, щоб скасувати підвищення ціни на газ. Ми не голосуватимемо сьогодні за жоден закон, поки не буде ухвалена постанова», – зазначила вона і закликала «всі чесні фракції не голосувати ні за що».

Юлія Тимошенко наголосила, що на потреби населення треба спрямувати газ власного видобутку, і це дозволить знизити його вартість щонайменше вдвічі. Нова влада ухвалить відповідне рішення одразу після виборів.

Читайте також: Українці мають вирішити – або Порошенко і газове ярмо, або Тимошенко і нові переговори з МВФ, – нардеп

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.