Politerno > Україна і світ > Меркель заявила про досягнення домовленості щодо “Північного потоку-2”

Меркель заявила про досягнення домовленості щодо “Північного потоку-2”

  • 8 Лютого, 2019
  • 1295 Переглядів
  • 0

Франція підтримала зміну законодавства ЄС, яка ускладнить будівництво російського газопроводу “Північний потік-2”. Втім, сьогодні канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Франція та Німеччина досягли угоди.

Париж планував підтримати перегляд так званої газової директиви під час голосування в ЄС, запланованого на цю п’ятницю, йдеться у матеріалі.

“Ми не хочемо збільшувати нашу залежність від Росії і тим самим шкодити інтересам країн ЄС, таких як Польща і Словаччина”, – сказали в Парижі.

Єврокомісія прагне отримати узгоджений набір енергетичних правил ЄС, які застосовуватимуться до морських трубопроводів, як це відбувається у випадку з наземними трубопроводами.

Брюссель перевірятиме, чи трубопровід відповідає законодавству ЄС, чи немає ризику негативного впливу на внутрішній газовий ринок та чи це не позначиться негативно на безпеці постачання або конкуренції.

“Дотепер німці вважали Нідерланди, Бельгію, Австрію, Грецію та Кіпр своїми союзниками. Але цього недостатньо. Без Парижа федеральному уряду буде важко проголосувати так, щоб забезпечити його волю”, – йдеться у матеріалі.

Та як стало відомо сьогодні, канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила про те, що країни Євросоюзу дійшли згоди з приводу регулювання проекту “Північний потік-2”.

Про це повідомляє Reuters.

“Що стосується газової директиви, то ми досягли угоди, і це стало можливим завдяки тому, що Франція і Німеччина тісно співпрацювали“, – сказала Меркель.

При цьому вона не стала уточняти деталі досягнутого компромісу.

Як повідомлялося, однією з погоджених пропозицій стало те, що відповідальність за газопроводи з третіми країнами, як от Росією, лежить на країні, де газопровід вперше зустрічається з європейською мережею.

Таким чином Берлін і Париж домовилися, що всі рішення по “Північному потоку-2” прийматиме Німеччина.

Погоджені поправки дають шанс на втілення проекту “Північний потік-2”, який опинився під загрозою через позицію Франції.

Як повідомлялось, у січні посол США в Берліні надіслав листа низці німецьких компаній, в якому заявив про “значний ризик санкцій” у зв’язку з реалізацією проекту “Північний потік-2”.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE