Politerno > Україна і світ > Зеленський допускає розпуск Ради і хоче у ній більшості, а Порошенку радить піти з політики

Зеленський допускає розпуск Ради і хоче у ній більшості, а Порошенку радить піти з політики

 • 18 Квітня, 2019
 • 1505 Переглядів
 • Comments Off

Шоумен і кандидат у президенти Володимир Зеленський в разі перемоги на виборах планує подати закон про імпічмент, а про розпуск Верховної Ради буде думати.

В інтерв’ю “РБК-Україна” він заявив, що бажає “залишитися собою” і не тримається за посаду.

“Один із головних і перших законів, яке чекало суспільство 28 років, і мені незрозуміло, чому його немає, у всьому цивілізованому суспільстві є закон про імпічмент”, – заявив Зеленський.

“Я сам іду назустріч. Не мені пропонують депутати Верховної ради або там якісь окремі чиновні мужі. Ні, я сам цього хочу. Чому? Тому що є цивілізований шлях, як прибрати людину, яка, на думку суспільства, стала недостатньо гідною їхнього вибору”, – додав він.

На його думку, за закон про імпічмент голосуватимуть усі депутати.

З приводу перевиборів Зеленський сказав: “Дивіться, хлопці. З перевиборами, ви ж розумієте, що є певні законодавчі терміни”.

“Я боюся, що я не встигну. Я ламати закон не буду, не буду порушувати закон. Якщо ми встигнемо у термін за шість місяців до наступних виборів, коли ми маємо право розпустити парламент…”, – зазначив кандидат.

На запитання “Якщо встигнете, то розпустите?” він відповів: “Будемо думати, так. Але ви ж розумієте, що нам це вигідно”.

На зауваження, що Петро Порошенко також може мати вигоду від дострокових парламентських виборів, ставши лідером опозиції, Зеленський відповів: “Ну, знаєте, він сьогодні головний лідер, і він в опозиції до народу України. Ось це найстрашніше, що є”.

“Я б на його місці, – я слава богу, не на його місці, – після такої феєричної відповіді суспільства по довірі до президента, пішов би з політики. Він людина забезпечена, він людина багата, він може забрати з собою в пам’яті ті заслуги, які він зробив для України. Я думаю, якісь речі оцінить, якісь речі суспільство не пробачить”, – заявив шоумен.

Читайте також: “Хіба що Захід буде проти”. Чи розпустить новий президент Раду достроково

“Він багата людина, він може дозволити собі займатися благодійністю, великим виробництвом, і так далі. У нього багато рішень у житті може бути”, – додав він.

“З приводу розпуску (парламенту) – будемо робити згідно із законом. Іноді закон взагалі допомагає приймати рішення”, – наголосив Зеленський.

Зеленський зазначив, що у новообраному парламенті не готовий об’єднуватися з колишніми “регіоналами” і політичною силою Петра Порошенка, але при цьому він також відкидає, що буде в опозиції.

З ким саме Зеленський готовий був би об’єднатися, він не сказав, але зазначив, що в парламенті після виборів “з’являться нові партії і люди”.

“Я думаю, що нас з вами взагалі здивує поява деяких партій у новому парламенті, якщо ми переможемо … Просто вони з’являться. Люди … Просто з’являться. Як і я з’явився. Просто з’являться люди. Я впевнений. Ну, чого Вакарчук (Святослав Вакарчук, – ред.) ж там говорив, що він хоче йти (в Раду, – ред.)?” – сказав кандидат у президенти.

“Я думаю, що вони підуть до Верховної Ради, і, можливо, він (Вакарчук, – ред.) зможе там пояснити своїм людям, які його прихильники, що він – демократичні сили. Потім… Гриценко ж піде? Гриценко піде з Садовим, вони підуть. Ось. І потім, я вам скажу, складний момент узагалі з кимось із них об’єднуватися. Я б хотів, щоб ми набрали більшість”, – додав Зеленський.

На запитання, чи буде він ініціювати кримінальне переслідування представників нинішньої влади, Зеленський відповів: “Якщо вони винні, однозначно”.

“Є Свинарчуки і так далі, які грабували нашу армію, піднімали собі гроші на крові хлопців. Однозначно. Я думаю, що буде великою помилкою, якщо діючий президент буде заважати нам це робити. Величезною помилкою”, – заявив він.

“Тому я вам і сказав, що у них там зв’язки, ви ж прекрасно розумієте, різні, товсті і тонкі. Тому я вважаю, що на його місці я б пішов з політики”, – сказав Зеленський.

Читайте також: Тимошенко: Наша єдність, а не вибори президента, – запорука успішності України (Відео)

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •