Politerno > Україна і світ > Нова Рада громадського контролю за роботою НАБУ обрала керівний склад

Нова Рада громадського контролю за роботою НАБУ обрала керівний склад

 • Червень 15, 2019
 • 312 Переглядів
 • Comments Off

Новообрана Рада громадського контролю НАБУ обрала cобі голову, секретаря та членів конкурсної та дисциплінарної комісій.

Перше засідання новообраної Ради відбулося 14 червня, його головою обрано представницю громадської організації “Сорорітас” Тетяну Локацьку, пише “Інтерфакс-Україна“.

Секретарем Ради призначено представника ГО “Ветеранський братство” Віктора Трофименка.

Також обрано членів конкурсних комісій, які проводять відбір на посади в НАБУ.

До складу першої конкурсної комісії обрано Тетяну Локацьку, Антона Колумбета, Марка Савчука.

У складі другої конкурсної комісії – Богдан Помазан, Богдан Кузьмич, Максим Салата.   

До складу третьої конкурсної комісії обрали Євгена Карася, Сергія Артемова та Михайла Бурмістенка.

Тетяна Козаченко та Володимир Минко увійшли до складу Дисциплінарної комісії НАБУ .

У представників деяких громадських організацій виникли побоювання щодо нового складу РГК.

“Щодо нового складу Ради громадського контролю при НАБУ виникають побоювання. Більшість – члени парії “Демократична сокира”. У травні вони створили фіктивні громадські організації “Астартес”, “Ксенос”, “Сорорітас”, від яких подавались нібито незаангажовані активісти – насправді усі члени однієї політсили. Це загрожує незалежності бюро, – говорить виконавчий директор Центру протидії корупції Дар’я Каленюк. – Минулий склад ефективно проявив себе. Більшість членів були антикорупційними громадськими активістами, не пов’язаними з політикою”.

Втім, організації, які увійшли в Раду заявляють, що відбір відбувся чесно і спростовують “заполітизованість”.

“Попередні склади Ради громадського контролю якісно контролювали набір персоналу НАБУ. Але завжди виступали як адвокати бюро. Захищали його перед суспільством, навіть якщо щось було не так, – у свою чергу наголошує представник “Демсокири” Анатолій Мазур. – Торік у Раді було троє наших представників. Щоб провести більше порядних людей, ми цьогоріч робили додаткові громадські організації. Від нашої партії пішло 7 людей. Інші – від ветеранської спільноти. Суспільство обирає когось у Раду громадського контролю, щоб представляв його інтереси. Будь-яка виборча посада має політичний контекст. У попередніх складах були представники “Самопомічі”, “Демократичного альянсу”. НАБУ контролювало електронне голосування. Зробило висновок, що все було об’єктивно. Неможливо сфальшувати результати. Для цього треба було б купляти не тільки тисячі нових сім-карток, а ще й нові телефони для голосування”.

“Варто змінити формат відбору. Наприклад, обмежити кількість представників для однієї організації, – вважає політолог Володимир Фесенко. – Коли одна сила контролює весь орган, він представляє не суспільство. А лише прошарок тих, хто підтримує конкретну партію. Це спотворює функції рад контролю громадськості”.

Читайте також: НАБУ має відсторонити детективів із розслідування Bihus.info – Рада громадського контролю

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •