Politerno > Україна і світ > Іноземні посли звернулися до української влади щодо судової реформи

Іноземні посли звернулися до української влади щодо судової реформи

 • 17 Жовтня, 2019
 • 376 Переглядів
 • 0

Західні партнери уважно стежили за прийняттям законопроекту про судову реформу в Україні та ще на стадії обговорення закликали серйозно доопрацювати документ.

Законопроект про судову реформу може містити загрози для неї, вважають посли Канади, Великобританії, Німеччини та ЄС. Напередодні прийняття закону вони закликали українську владу переглянути його положення, повідомляє DW.

Напередодні прийняття закону посли Канади, Великобританії, Німеччини та Євросоюзу звернулися до спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова.

Дипломатичні місії стурбовані законопроектом про реформу судової системи в Україні. Про це йдеться в спільному зверненні до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, копії якого були спрямовані також, зокрема, прем’єру Олексію Гончаруку та голові Офісу президента України Андрію Богдану.

“Ми вітаємо і підтримуємо високий рівень амбіцій, який демонструє новий уряд України. Ми поділяємо Вашу думку, що судова реформа лежить в основі успішної трансформації України”, – йдеться в заяві послів, датованому вівторком, 15 жовтня. У той же час посли відзначили, що турбуються з приводу відповідності деяких елементів законопроекту принципам незалежності суддів”.

Серед зауважень послів, зокрема, запланований повторний відбір суддів Верховного Суду та скорочення його кількості “без чіткої процедури та в незрозумілий термін”, а також передбачуване підпорядкування нової Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) нереформованій Вищій раді правосуддя (ВРП). Також дипломати вважають, що вимоги щодо створення конкурсної комісії з відбору членів ВККС та Комісії з питань доброчесності та етики при ВРП, включаючи умови участі та залучення міжнародних експертів, повинні бути переглянуті.

Як зазначається, посли західних держав пропонували зустрітися з українською владою, “щоб з’ясувати, чому деякі з наших питань щодо цього законопроєкту можуть мати великі ризики для реформи” та обговорити можливі альтернативні рішення.

“Ми також рекомендуємо вам співпрацювати з Венеціанською комісією для повного забезпечення відповідності закону нашим загальним цінностям”, – йдеться у заяві.

Але Верховна Рада у середу, 16 жовтня, ухвалила законопроєкт номер 1008, яким запроваджується так звана судова реформа президента Володимира Зеленського. Законопроєкт підтримали лише члени фракції “Слуга народу” та низка позафракційних депутатів. Інші фракції голосували “проти”.

Документ, зокрема, передбачає скорочення кількості суддів Верховного Суду України двічі – з 200 до 100, а також – розпуск чинного складу ВККС і скорочення кількості її членів з 16 до 12. Також Рада створила комісію з питань доброчесності. Вона матиме повноваження ініціювати притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів, членів ВККС і Вищого суду правосуддя, ініціювати їхнє звільнення та стежити за доброчесністю суддів Верховного Суду.

Читайте також: Ні обіцянок, ні посадок. Основні причин, чому падає рейтинг Зеленського

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь