Генпрокурор Руслан Рябошапка провів брифінг щодо завершення атестації прокурорів ГПУ та початку роботи Офісу генпрокурора.
Деякі оглядачі уже відреагували той факт, що відзвітував про реформу прокуратури Рябошапка в компанії Вільяма Тейлора, повіреного Посольства США в Києві.
У мережі Facebook ширяться коментарі, мовляв, “держава Україна в черговий раз продемонструвала відсутність суверинитета”.
Але перейдем до теми прес-конференції.
“Першим нашим завданням стало оновлення та очищення ГПУ як ключового органа системи кримінальної юстиції. За останні два місяці нам це вдалося, вдалося трансформувати інституцію в Офіс генпрокурора”, – намагався переконати присутніх генпрокурор.
За його словами, з 2 січня такої інституції, як ГПУ, в Україні не існуватиме.
“Це історичний момент. Ніколи ще щодна організація не проходила таку трансформацію”, – вважає Рябошапка.
Окрім того, було створено департамент, який займається ключовими справами – захистом прав людини, захистом бізнесу, інвесторів та екології.
Інший новоутворений департамент повязаний з протидією катуванню, насиллю з боку правоохоронців щодо наших громадян.
“Ми налагодили співпрацю з органами досудового розслідування. Це дає можливість всій правоохоронній системі працювати як єдине ціле і давати кращий результат. Також вперше в історії України було створено департамент, який займається розслідуваннями, пов’язаними зі збройними конфліктами. Ми розробили концепцію перехідного правосуддя, на той випадок, коли Україна поверне тимчасово окуповані території”, – сказав Рябошапка.
ІЗа його словами, із 1339 прокуровів після переатестації в ГПУ залишилося 610 прокурорів, які працюватимуть в новому Офісі генпрокурора з 2 січня.
Нагадаємо, що ГПУ передала в Гаазький суд докази страт бойовиками військовослужбовців ЗСУ.