Politerno > Україна і світ > “Укрнафта” може не виплачувати державі дивіденди на 2,9 мільярда – суд

“Укрнафта” може не виплачувати державі дивіденди на 2,9 мільярда – суд

 • 26 Березня, 2020
 • 310 Переглядів
 • 0

Суд скасував постанову уряду №364 від 24 квітня 2019 року в частині застосування до Укрнафти нормативу про направлення 90% чистого прибутку за 2018 рік на виплату дивідендів.

Відповідне рішення Окружний адмінсуд Києва прийняв 23 березня, передає Finbalance.

Нагадаємо, 50% + 1 акція “Укрнафти” належить “Нафтогазу”, ще 42% – структурам Ігоря Коломойського і його партнерів.

Суд зазначив, що, визначивши “дивідендний” норматив для “Укрнафти” на рівні 90% чистого прибутку, Кабмін залишив без уваги, що відповідно до фінансової звітності підприємства, його непокритий збиток (11,16 млрд грн) і податковий борг (9,14 млрд грн) за підсумками 2018 року перевищували задекларований чистий прибуток.

Також суд вирішив, що уряд при прийнятті постанови №364 “не дотримався принципу рівності господарських товариств перед законом”, оскільки для деяких державних підприємств був встановлений менший норматив виплати дивідендів. Хоча для більшості з них в грудні 2019 роки відповідні преференції були скасовані, а знижений норматив у 30% залишили тільки для “Ощадбанку”.

Як відомо, в червні 2019 ПАТ “Укрнафта” оскаржило в суді постанову Кабінету міністрів про нормативі відрахування чистого прибутку за 2018 рік на рівні 90%. Суд на вимогу “Укрнафти” пріностановіл дію постанови Кабміну до винесення рішення по суті справи.

За підсумками 2018 року чистий прибуток ПАТ “Укрнафта” склав 6,44 млрд грн. Згідно з рішенням Кабміну, “Укрнафта” повинна була направити на дивіденди не менше 90% чистого прибутку за 2018 рік або 5,79 млрд грн, з яких до державного бюджету мало бути перераховано 2,9 млрд грн.

У серпні 2019 року Генпрокуратура подавала позов до Господарського суду Києва до ПАТ “Укрнафта” про стягнення з компанії 1,51 млрд грн пені за несвоєчасно виплачені дивіденди, проте суд відмовився його розглядати.

Нагадаємо, загальна сума податкового боргу ПАТ “Укрнафта”, за оцінками НАК “Нафтогаз України”, перевищує 30 млрд грн.

НАБУ розслідує схему виведення з ПАТ “Укрнафта” в 2015 році 14,7 млрд грн шляхом продажу нафти і нафтопродуктів з відстрочкою оплати та передоплати за так і не поставлені товари. У цей час компанія контролювалася групою “Приват” Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

За даними слідства, у схемі брали участь понад 80 юридичних осіб, половина з яких уже пішли в процедуру банкрутства.

Крім того, в лютому 2017 року розпочали процедуру банкрутства відразу більш 130 товариств з обмеженою відповідальністю переважно з харківської реєстрацією, які в різний період часу протягом 2014-2015 років володіли мережею автозаправних станцій (АЗС) групи “Приват” (бренди ANP, Sentosa, “Авіас”, “Мавекс” і інші). Більшість цих компаній також були учасниками схеми виведення 14,7 млрд грн з “Укрнафти” в 2015 році.

У лютому цього року стало відомо, що напівдержавна компанія “Укрнафта” підписала мирову угоду з ТОВ “Котлас” (пов’язана з Коломойським), надавши йому розстрочку до кінця 2025 року для погашення боргу за нафту у розмірі 2,48 мільярдів гривень.

Читайте по темі: Як компанія з участю Коломойського хоче позбутися від рекордних боргів перед бюджетом і причому тут Зеленський

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь