На даний час Україна не може собі дозволити думати про те, вигідний чи невигідний їй кредит Міжнародного валютного фонду.
Про це Зеленський заявив в ефірі ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера”.
Відповідаючи на запитання, чи зможе Україна вижити без кредиту МВФ, Зеленський відповів наступним чином: “Чи може людина прожити без води тиждень? А навіщо? З МВФ ситуація така сама. А навіщо нам так ризикувати? А навіщо нам довести ситуацію до дефолту? А навіщо нам всі ці випробування? Їх і так багато”.
За словами президента, зараз підтримка МВФ особливо важлива для країни.
“Якщо б це було в інші часи, якщо б було спокійно, ми могли б про це говорити — вигідно нам, невигідно нам. Зараз це як кров для організму людини”, – сказав Зеленський.
За його словами, йдеться про отримання в загальній сумі близько 8-10 млрд доларів. Це не тільки гроші МВФ, а й також кошти Світового банку, Європейського Союзу, кредити під вигідні відсотки.
Читайте також:
Плюс кредит, мінус більшість та імідж. У що обійшовся Зеленському новий транш від МВФ
“Я розмовляю майже щодня з лідерами інших країн. З ОАЕ, Азербайджаном, з Канадою, доречі, вдячний також Ангелі Меркель, із Німеччиною. Ми розмовляємо. Тобто, у нас буде більше грошей. Всі вони прив’язуються тільки до одного — і США в тому числі. Вони кажуть: буде, ми підтримуємо. Десь це гуманітарна допомога, десь це пільгові кредитні гроші на підтримку економіки України. Залежить від сигналу. Який сигнал для них? Один. Меморандум з МВФ”, – сказав Зеленський.
Президент пояснив, що для підписання меморандуму з МВФ Україна мала виконати дві умови: відкрити ринок землі й ухвалити закон про неповернення націоналізованих банків колишнім власникам. Зеленський обурений кількістю поправок, які депутати внесли до банківського законопроєкту.
“16000 поправок! Жодного закону, я в цьому впевнений. А до цього була земля – там було більше 5 тисяч. Скажіть мені, будь ласка: за всі роки існування незалежної України чи були законопроекти, в яких було від 5 до 16 тисяч правок від депутатів Верховної Ради?” — запитав він.
Нагадаємо, 60% українців не підтримують голосування Верховної Ради за закон про продаж землі, 46% опитаних виступають проти співробітництва з МВФ.
Тимошенко: Для уникнення дефолту потрібно не землю та національну власність розпродавати, а зосередитися на реструктуризації боргу (Відео)