Politerno > Україна і світ > “Якщо б це було в інші часи, ми могли б про це говорити”, – Зеленський про можливість вижити без кредиту МВФ

“Якщо б це було в інші часи, ми могли б про це говорити”, – Зеленський про можливість вижити без кредиту МВФ

  • 17 Квітня, 2020
  • 1030 Переглядів
  • 0

На даний час Україна не може собі дозволити думати про те, вигідний чи невигідний їй кредит Міжнародного валютного фонду.

Про це Зеленський заявив в ефірі ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера”.

Відповідаючи на запитання, чи зможе Україна вижити без кредиту МВФ, Зеленський відповів наступним чином:  “Чи може людина прожити без води тиждень? А навіщо? З МВФ ситуація така сама. А навіщо нам так ризикувати? А навіщо нам довести ситуацію до дефолту? А навіщо нам всі ці випробування? Їх і так багато”.

За словами президента, зараз підтримка МВФ особливо важлива для країни.

“Якщо б це було в інші часи, якщо б було спокійно, ми могли б про це говорити — вигідно нам, невигідно нам. Зараз це як кров для організму людини”, – сказав Зеленський.

За його  словами, йдеться про отримання в загальній сумі близько 8-10 млрд доларів. Це не тільки гроші МВФ, а й також кошти Світового банку, Європейського Союзу, кредити під вигідні відсотки.


Читайте також:
Плюс кредит, мінус більшість та імідж. У що обійшовся Зеленському новий транш від МВФ

“Я розмовляю майже щодня з лідерами інших країн. З ОАЕ, Азербайджаном, з Канадою, доречі, вдячний також Ангелі Меркель, із Німеччиною. Ми розмовляємо. Тобто, у нас буде більше грошей. Всі вони прив’язуються тільки до одного — і США в тому числі. Вони кажуть: буде, ми підтримуємо. Десь це гуманітарна допомога, десь це пільгові кредитні гроші на підтримку економіки України. Залежить від сигналу. Який сигнал для них? Один. Меморандум з МВФ”, – сказав Зеленський.

Президент пояснив, що для підписання меморандуму з МВФ Україна мала виконати дві умови: відкрити ринок землі й ухвалити закон про неповернення націоналізованих банків колишнім власникам. Зеленський обурений кількістю поправок, які депутати внесли до банківського законопроєкту.

“16000 поправок! Жодного закону, я в цьому впевнений. А до цього була земля – там було більше 5 тисяч. Скажіть мені, будь ласка: за всі роки існування незалежної України чи були законопроекти, в яких було від 5 до 16 тисяч правок від депутатів Верховної Ради?” — запитав він.

Нагадаємо, 60% українців не підтримують голосування Верховної Ради за закон про продаж землі, 46% опитаних виступають проти співробітництва з МВФ.

 Тимошенко: Для уникнення дефолту потрібно не землю та національну власність розпродавати, а зосередитися на реструктуризації боргу (Відео)

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE