Politerno > Україна і світ > Стали відомі “маяки” та дедлайни реалізації програми МВФ в Україні

Стали відомі “маяки” та дедлайни реалізації програми МВФ в Україні

  • 2 Червня, 2020
  • 772 Переглядів
  • 0

Очікується, що 5 червня Міжнародний валютний фонд має схвалити нову кредитну програму для України на 5 млрд доларів.

ЕП стало відомо, на що буде орієнтуватися МВФ в оцінці дій уряду.

Більшість маяків, за виконанням яких буде спостерігати МВФ, уряд має виконати вже у 2020 році. Проте повідомляється, що для деяких з пунктів дати ще можуть змінитися.

Зокрема, у червні цього року має відбутися затвердження планів роботи з проблемними активами держбанків НБУ та Ради з фінансової стабільності.

До статуту “Нафтогазу” до вересня цього року мають внести зміни, що гармонізують компанію у відповідність до принципів Організації економічного співробітництва та розвитку.

Також до вересня до закону про Вищу раду правосуддя мають внести зміни щодо процедури конкурсів відбору членів ВРП.

У законі про банки і банківську діяльність мають змінити зокрема, вимоги щодо структури капіталу та до самого капіталу.

Також для Фонду гарантування вкладів фізосіб планується посилення процедури ліквідації, врегулювання заборгованостей пов’язаних осіб. Відповідні зміни до законодавства мають статися у вересні цього року. 

Уряд має забезпечити до вересня 2020 року те, що нові договори на комунальні послуги (відповідно до закону “Про житлово-комунальні послуги) укладені і прийнято спрощену процедуру переключення постачальників газу.

У березні наступного року має пройти аудит з використання коштів фонду по боротьбі з коронавірусом

На вересень 2020 також планується розробка нових оргструктур ДМС і ДПС, які будуть оперувати як дві юрособи, що складається з центрального офісу та територіальних підрозділів. 

Запуск ДМС та ДПС, як єдиних юросіб має відбутися у січні 2021.

Нагадаємо, 22 травня у виданні “Голос України“ був опублікований Закон “Про внесення змін до законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності”,який є однією з попередніх умов для нової програми співпраці України з МВФ.

Глава НБУ Яків Смолій заявив, що позичені МВФ кошти підуть на покриття дефіциту бюджету.

60% українців не підтримують голосування Верховної Ради за закон про продаж землі, 46% опитаних виступають проти співробітництва з МВФ.

В ефірі ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера” президент Зеленський заявив, що на даний час Україна не може собі дозволити думати про те, вигідний чи невигідний їй кредит Міжнародного валютного фонду.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE