Politerno > Україна і світ > Активні бої за Нагірний Карабах продовжилися – Азербайджан назвав “єдину умову” припинення вогню. Відео ударів

Активні бої за Нагірний Карабах продовжилися – Азербайджан назвав “єдину умову” припинення вогню. Відео ударів

 • 30 Вересня, 2020
 • 515 Переглядів
 • 0

Між Вірменією та Азербайджаном тривають військові дії в невизнаній республіці Нагірний Карабах, президент Азербайджану Ільхам Алієв озвучив ключову умову припинення вогню.

Свіжі відеозаписи із зони збройного конфлікту Вірменії та Азербайджану опублікував Telegram-канал Политота. Відзначається, що азербайджанська сторона явно має перевагу в БПЛА, але у вірменської армії більший досвід боїв.

Баку завдав точкові удари по противнику в Джебраїльському районі, під удар потрапило військове керівництво Вірменії.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив місцевим ЗМІ 30 вересня, що в ході чотириденних боїв збройним силам країни вдалося зайняти стратегічні висоти, звільнити ряд територій, які довгий час перебували під окупацією.

Інтенсивні бої 30 вересня відбулися на різних напрямках лінії фронту.

Нагадаємо, що ситуація на кордоні Вірменії та Азербайджану загострилася вранці 27 вересня. Баку і Єреван звинуватили в порушенні перемир’я один одного.

Як передає “Інтерфакс-Азербайджан“, на зустрічі з пораненими в бойових діях Алієв заявив про необхідність відновлення територіальної цілісності країни, що є “єдиною умовою” повернення миру до регіону.

“Вірменія повинна відмовитися від окупаційної політики. Замість цього прем’єр-міністр Вірменії ставить перед нами умови, він поставив перед нами сім умов. Я не так давно заявив, що ми відкидаємо ці умови. У нас тільки одна умова – ВС Вірменії безумовно, в повному складі і негайно повинні покинути наші землі. Ця умова в силі і якщо уряд Вірменії її виконає, бої припиняться, кров перестане проливатися і встановиться мир в регіоні. Ми хочемо миру і хочемо вирішення конфлікту”, – сказав Алієв.

За його словами, єдиною причиною, через яку Азербайджан “був вірний переговорам” – це надія.

“Нас обнадіювали і нам давали певні сигнали: потерпіть і питання вирішиться. Однак, я попереджав, що якщо переговори не дадуть результату, Азербайджан вирішить питання військовим шляхом. Наша справа вірна, ми хочемо відновити нашу територіальну цілісність, і ми це зробимо. Азербайджан повинен відновити територіальну цілісність. Бойові дії, що тривають четвертий день, спрямовані на відновлення історичної справедливості. Нагірний Карабах – історична територія Азербайджану “, – заявив Алієв.

Лідера Азербайджану також повідомив, що в ході чотириденних боїв збройним силам країни нібито вдалося зайняти стратегічні висоти, звільнити низку територій, які довгий час перебували під окупацією.

Довідково: Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагірний Карабах і сім прилеглих до нього районів – 20% території Азербайджану – знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано досіДіліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь