Politerno > Україна і світ > Молодшому Гладковському оголосили підозру у справі про хабар

Молодшому Гладковському оголосили підозру у справі про хабар

  • 21 Грудня, 2020
  • 486 Переглядів
  • 0

Співробітники НАБУ та САП повідомили про підозру сину колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігорю в одержанні 950 тисяч гривень хабаря.

Про це йдеться на сайті Національнго антикорупційного бюро.

НАБУ не вказує ім’я підозрюваного, проте його називає Лещенко із посиланням на “своїх інсайдерів”.

Слідство встановило, що Гладковський разом із низкою осіб у 2015-2017 роках реалізували корупційну схему з постачання товарів невідомого походження підприємствам ДК “Укроборонпром” із використанням ТОВ “Оптимумспецдеталь” та інших суб’єктів господарювання.

Завдяки зусиллям підозрюваного “Оптимумспецдеталь” отримувало преференції під час укладення договорів та розрахунків з підприємствами “Укроборонпрому”. За що він отримував хабарі у розмірі 50% від суми незаконного прибутку учасників схеми.

У такий спосіб, пише НАБУ, лише за одним договором Гладковський отримав 950 тисяч гривень, і це не єдиний випадок – решту фактів наразі досліджують.

Розслідування зазначених фактів детективи здійснюють із листопада 2019 року, коли підслідність у справі визначили за НАБУ.

Загалом, слідство встановило вісім учасників корупційної схеми, реалізованої за участі “Оптимумспецдеталь”. Із них дві особи засуджено, троє – на лаві підсудних. Ще троє залишаються підозрюваними.

В межах розслідування встановлено, що за час дії схеми “Укроборонпрому” поставлено товарів на суму близько 165 млн грн, при цьому до бюджету не надійшло понад 49 млн грн.

Нагадаємо, 25 лютого 2019 року вийшло розслідування про те, як державні оборонні заводи закуповували для військової техніки деталі з Росії. Запчастини завозили контрабандою, їх якість не перевіряли, і іноді в Україну потрапляв звичайний металобрухт. Контрабанду відмивали через фірми-прокладки, які були під контролем осіб, наближених до “Укроборонпрому”. Прибуток дерибанили між учасниками схеми.

Розслідування засноване на листуванні, яке злило редакції анонімне джерело в 2018 році. Там були вказані імена, дати, суми хабарів і відкатів.

Один із фігурантів розслідування Ігор Гладковський назвав його фейком, але, незважаючи на це, його батька Олега Гладковського звільнили з посади першого заступника секретаря РНБО. Також “Укроборонпром” відсторонив директора Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. Морозова Олексія Бабича і директора державного підприємства “Ізюмський приладобудівний завод” Сергія Філоненка.

8 грудня Вищий антикорупційний суд залишив без мін запобіжний захід колишньому першому заступнику секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олегу Гладковському.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE