Politerno > Україна і світ > КСУ оприлюднив нову заяву і науковий висновок указу Зеленського

КСУ оприлюднив нову заяву і науковий висновок указу Зеленського

  • 5 Січня, 2021
  • 445 Переглядів
  • 0

Конституційний суд закликав усі органи державної влади дотримуватись основного закону України і не втручатись у роботу суду, наголосив на своїй незалежності і недоторканності.

Про це йдеться у заяві суду.

 

Зазначається, що на засіданні 5 січня суд розглянув питання щодо ситуації, яка склалася у зв’язку з виданням президентом Володимиром Зеленським указу про відсторонення голови КС Олександра Тупицького.

Про виконання указу президента чи відсторонення Тупицького в документі не йдеться.

Судді посилаються на Конституцію України, яка гарантує їм недоторканність.

“Суддя Конституційного суду України здійснює свої повноваження, керуючись Конституцією та Законом України “Про Конституційний суд України”, на засадах верховенства права (частина перша статті 24 закону “Про Конституційний суд України”).

Збори суддів КСУ звертають увагу на неприпустимість недодержання органами державної влади та посадовими особами приписів Конституції України, що може призвести до блокування роботи Конституційного Суду України, яке унеможливить здійснення конституційного контролю з метою забезпечення верховенства Конституції України, утвердження прав і свобод людини”.

Також КСУ публікує науковий висновок щодо відсторонення від посади судді Конституційного суду України у кримінальному провадженні, підготовлений членами Науково-консультативної ради КСУ. Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE