Politerno > Україна і світ > Медведчук був партнером Порошенка, – Гайдай про розмову кума Путіна і Суркова

Медведчук був партнером Порошенка, – Гайдай про розмову кума Путіна і Суркова

 • 3 Березня, 2021
 • 534 Переглядів
 • 0

Про розмову Медведчука і Суркова вже багато написано, і я думав що, моя думка з цього приводу буде зайвою. Але мої друзі і знайомі добре розуміючи що я непогано знаю природу нашого п’ятого призидента все ще питають мене – чи дійсно опублікування цієї розмови вдарить по Петру Олексійовичу?

Про це пише на власній сторінці у Facebook відомий політтехнолог Сергій Гайдай. Далі наводимо текст його допису без купюр.

Мені здается що це так. Як і багато інших фактів, що повилазили як під час його призедентства, так і після. І я думаю треба очікувати ще і інших викриттів. Запасаймося поп-корном.

Головне стосовно ціх записів: Прошенко і Медведчука пов’язували не стількі політичні інтереси, скільки забеспечення особистих надприбутків ціх діячів від экспоуатаціі прибуткових активів країни

Так, навіть самі упороті прохоботи не можуть заперечувати двох фактів.

Медведчук доволі вільно і добре себе відчував за часів президенства Прошенка з 2014 по 2019 рік.

Петру Олексійовичу доводилося спілкуватися і співпрацювати з Медведчуком.

Але у дякувал є виправдання для їх «сивочолого гетьмана»: Прошенко був приречений це робити. По-перше західні партнери цього вимагали. По друге – це був единий спосіб вести переговори з Путіним і визволяти наших полонених.

По-перше: оприлюднені розмови Медведчука-Суркова підтверджують, що предметом цих перемовин були не стількі політичні, скільки суто комерційні питання.

Хто добре знае Петра Олексійовича розуміє: ніколи политик у ньому не перемагав комерсанта. Більш того – саме политика йому завжди була потрібна для того, щоб впевненно нарощувати свої капітали і активи. Обізнані у нашій політичній системі розуміють, що президентська посада в Україні – це завжди контроль над найприбутковішими активами країни. «Бізнесами» президентів завжди були газ, нафта, энергетика, металлургія. Саме тому Прошенко, так завзято йшов до цієї посади.

Фактично, в той самий час, коли українці гинули на фронтах, Порошенко домовлявся про постачання електрики до Криму на умовах росіян, б’ючись хіба що за прийнятну для себе та своїх бізнес-партнерів ціну. Навіть тендерні процедури підлаштовували під російських контрагентів.

Я підозрюю що як і заведено у нашого правлячого классу відкати особисто президенту були обов’язковою умовою ціх домовленностей. Цікавий факт, колись оприлюднив власник 112 каналу. Цей канал, що залишився йому після втечі банди Януковича, хотів у нього придбати Порошенко. Але представники президента ніяк не могли з ним домовитися про ціну. Прошенко вимагав скинути ціну майже у двічі. Власник не погоджувався. Виникли санкціі проти каналу, а прокуратура, чи СБУ завели на власника декілька справ. Ці хлопці це вміють. Якщо треба вони і вбивство журналіста агентами Кремля можуть влаштувати і заколот з підривом Верховної Ради. І ви розумієте кому завжди підпорядковані в нашій державі СБУ і прокуратура?

Власник 112-го змушений був погодитися на умови Порошенко. Але президент висунув ще одну вимогу- скинути ще декілька мільйонів длл. Чому? А щоб закрити кримінальні справи, та зняти санкції проти каналу. Отак веде справи «бізнесмен» вихований 90-тими.

Ще до оформлення купівлі канал перейшов під контроль адміністрації Президента. Власник підписав понятійну згоду, а на каналі оселився «смотряшій» з Банкової. Але не Порошенко став власником 112-го. Несподівано для редакції новим беніфіціаром каналу в 2018 му став Тарас Козак з оточення Медведчука. Думаете Прошенко відмовився від грошей за закриття справ проти власника каналу? Помиляєтесь. Впевненний, він їх отримав.

Медведчук був ніяким не опонентом. Він був партнером Порошенка. Давній друг Петра Олексійовича створював для нього економічні і політичні преференції, сам перетворюючись на впливову фігуру.
Брехнею виявилися й пояснення, що Медведчук був нав’язаний Порошенку чи то росіянами, чи то Меркель. Він сам запропонував куму Путіна стати «переговорником».

Думайтє!


Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що колишній помічник президента РФ Владислав Сурков і Віктор Медведчук у 2014 році обговорювали поставки електроенергії в захоплений Крим та обмін полоненими на Донбасі.

Також слід нагадати, що у програмі “Реальна політика” з Євгенієм Кисельовим на каналі “Україна 24” політтехнолог Сергій Гайдай виклав свою версію, чому Віктор Медведчук отримав контроль одразу над трьома ТВ-каналами в Україні.

За його словами,  Медведчук отримав контроль над каналами Newsone, “112 Україна” та ZIK за підтримки чинного тоді президента Петра Порошенка, з головним завданням – вивести у другий тур виборів президента 2019 року не Юлію Тимошенко, а Юрія Бойка.

Як заявив днями глава Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков в інтерв’ю Дмитру Гордону, експрезидент Петро Порошенко мав вагомі підстави закрити телеканали з орбіти Віктора Медведчука, але не зробив цього.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь