Основною темою переговорів президентів України, Франції та Німеччини була безпекова ситуація на Донбасі та проведення “нормандського саміту”.
Як повідомляє “Європейська правда“, про це український президент розповів на брифінгу в Парижі після переговорів з французьким колегою Еммануелем Макроном та канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.
“Ми проговорили безпекову ситуацію на Сході Україні, яка діяла з 20 липня і діяла дуже непогано, але десь із другої половини грудня ми побачили ускладнення ситуації на контактній лінії та тимчасово окупованій території. Усі ці випадки я розповів детально пану Макрону, а потім і пані Меркель”, – сказав Зеленський.
Журналістка запитала Зеленського, що б він сказав російському президенту Владіміру Путіну, якби він приєднався до розмови.
“Підключення пана Путіна не було, тому мені складно відповісти, що б я йому сказав, якби було підключення. Хоча я налаштований на те, щоб ми всі вчотирьох підключилися з питання безпекової ситуації на Сході України і деокупації наших територій”, – додав він.
Також Володимир Зеленський на зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном запропонував Франції підписати таку ж декларацію про підтримку майбутнього членства України у ЄС, яка вже підписана з Литвою.
“Ми розробили декларацію, яку укладаємо з партнерами – країнами-членами ЄС, про те, що та чи інша країна підтримує прагнення України до членства у ЄС… Я запропонував Франції також підтримати Україну. Я думаю, що президент Макрон ознайомиться з декларацією і надасть свою відповідь”, – зазначив Володимир Зеленський.
Він сказав, що з такою пропозицією ознайомлюються ще декілька країн – але не уточнив, які саме.
Зеленський вважає можливим проведення саміту лідерів “нормандської четвірки”.
“Ми наближаємося до наступного засідання “нормандської четвірки”, я вважаю, що воно можливе. 19 квітня буде засідання радників, будуть обговорюватися кластери. Це те, про що ми говорили декілька місяців тому, що будуть зроблені кластери французькою та німецькою стороною, з українськими доповненнями. Всі чотири країни підготують додатки, з чим згодні, з чим не згодні. Це – покрокове виконання Мінських домовленостей. Радники будуть узгоджувати ці позиції”, – сказав Зеленський.
