Politerno > Україна і світ > Проти “зеленої олігархії”: опозиція пояснила свій законопроєкт про деолігархізацію

Проти “зеленої олігархії”: опозиція пояснила свій законопроєкт про деолігархізацію

  • 1 Липня, 2021
  • 378 Переглядів
  • 0

Фракції “Європейська солідарність”, “Голос” та “Батьківщина” подали до парламенту спільний законопроєкт, який направлений на боротьбу “із зеленою олігархією”. Це альтернатива поданому раніше президентом Володимиром Зеленським законопроєкту про деолігархізацію.

Законопроєкт зареєстрований під номером – 5599-1.

За словами його автора, нардепа від “ЄС” Миколи Княжицького, альтернативний законопроєкт від влади №5599 насправді надає Зеленському “надзвичайні повноваження одноосібно призначати “олігархами” всіх, хто йому заважає”. Він, за словами опозиціонера, просто забороняє олігархам брати участь у приватизації, а тому змушує “домовлятися” з владою.

Натомість альтернативний законопроект опозиції, запевняє Княжицький, “абсолютно чітко вимагає від Антимонопольного комітету слідкувати за дотриманням законодавства”. Тобто ті, хто його не дотримуються, за пропозицією Антимонопольного комітету підпадатимуть під спеціальну процедуру, яку проводитиме і контролюватиме Національне агентство із запобігання корупції.

Крім того, каже опозиціонер, альтернативний закон вимагатиме, щоб “телевізійні канали займали об’єктивну позицію”, щоб люди знали, за чий кошт вони фінансуються, хто за цими телеканалами стоїть.

“Щоб не мали вони права під доглядом авторитетних громадських організацій промивати мізки українським громадянам”, – наголошує Княжицький.

“Ми пропонуємо зробити такий закон, який справді позбавить Україну і олігархату, і корупції, і впливу цих людей на політику, політичні процеси, незаконного впливу на засоби масової інформації, на незаконне збагачення. Ми пропонуємо карати тих людей, які порушують українське законодавство. Сподіваємося і на підтримку суспільства, і на підтримку зали”, – зазначив нардеп.

Нардеп від “Батьківщини” Михайло Цимбалюк запевняє, що його фракція долучилися до підготовки альтернативного законопроекту, бо команда Батьківщини проти того, щоб олігархат керував державою.

Представник “Голосу” Роман Костенко каже, що його фракція подала у законопроєкт “ЄС” низку ініціатив щодо зміни антимонопольного і податкового законодавств.

“Тому що ми вважаємо, що саме правоохоронні органи повинні боротися і мати достатньо для цього інструментів, щоб боротися з олігархами. Ми вважаємо, що той законопроект, який поданий президентом, він якраз і не визнає олігархами тих, хто є дійсно олігархами в цій країні”, – наголошує Костенко.

Нагадаємо, 15 червня група народних депутатів з опозиційних фракцій зареєструвала у Верховній Раді законопроект 5599-1 про деолігархізацію. Але його текст тоді ще не оприлюднили.

Серед його авторів народні депутати Микола Княжицький, Артур Герасимов, Ірина Геращенко, Іванна Климпуш-Цинцадзе (“Євросолідарність”), Андрій Осадчук, Роман Костенко, Рустем Умеров (“Голос”), Сергій Власенко, Олександр Абдулін, Іван Крулько (“Батьківщина”).Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE