Politerno > Україна і світ > На виборах у Молдові партія Санду може отримати конституційну більшість

На виборах у Молдові партія Санду може отримати конституційну більшість

  • 11 Липня, 2021
  • 423 Переглядів
  • 0

На дострокових парламентських виборах у Молдові партія чинної президентки Маї Санду отримує монобільшість у новому парламенті.

Про це повідомляє “Європейська правда” із посиланням на NewsMaker.

Видання цитує результати афтерполу, проведеного у телефонному режимі. Згідно нього, партія PAS Маї Санду отримує підтримку 55,1% респондентів. Натомість за проросійський блок соціалістів та комуністів на чолі із експрезидентом Ігорем Додоном, готові віддати голоси лише 24% молдаван.

У парламент також проходить партія “Шор”, лідер якої перебуває у міжнародному розшуку через причетність до крадіжки понад мільярда євро, і яка побудувала свою електоральну базу на відвертому підкупі виборців – за них віддають голоси 8,1% молдаван.

Під питанням проходження до парламенту блока Ренато Усатого, харизматичного популіста та мера міста Бельць, статки якого колись були пов’язані з Росією – афтерпол дає їм 4,4%, тоді як прохідний бар’єр для політичних блоків становить 7%.

Видання NewsMaker уточнює – дані афтерполу не враховують голосування за кордоном, де найчастіше підтримують сааме Санду. Саме тому її партія може отримати навіть конституційну більшість.

Втім, не врахованими є й голоси діаспори у РФ – вони можуть “врятувати” Усатого, але не зможуть позбавити Санду монобільшості.

Нагадаємо, у неділю, 11 липня, у Молдові відбуваються дострокові парламентські вибори.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE