Politerno > Україна і світ > Пружина громадського терпіння скоро почне розпрямлятися, руйнуючи все навколо, – експерт про третій Майдан

Пружина громадського терпіння скоро почне розпрямлятися, руйнуючи все навколо, – експерт про третій Майдан

  • 12 Липня, 2021
  • 547 Переглядів
  • 0

Так уже склалося, що я багато читаю і спілкуюсь з розумними людьми. Тому розумію закономірності суспільного розвитку. І зараз мене відверто лякає майбутнє. Я – співак першого Майдану і співчуваючий другому, з жахом очікую третього Майдану.

З якими б прекрасними гаслами він ні зібрався, нехай навіть головною темою виступів зі сцени буде необхідність нового Громадського Договору і нової Конституції, нехай на прапорах нових майданівців будуть золотом вишиті принципи приходу до влади людей гідних і професійних, все одно протест неминуче переросте в біду. У грабіж магазинів, мародерство, криваві зіткнення з перестрілками й іншими принадами люмпен-революції – читайте книгу «1917» Яна Валетова.

І абсолютно реальною загрозою втрати державності.

Згадайте, як грабували магазини в ДНР. Ви думаєте, що наш люмпен чимось відрізняється від тамтешнього? Люмпен в усьому світі однаковий – що в Україні, що в Колумбії: він жадібний, жорстокий і несамовитий.

Громадян країни давно і неухильно заганяють в глухий кут, спочатку позбавляючи перспектив, потім надій, а тепер ось уже і засобів до існування. Влада вважає, що можна нескінченно займатися корупцією, контрабандою, поборами, підвищувати ціни на найнеобхідніше – світло, воду, тепло, влаштовувати регулярні вбиваючі бізнес локдауни (до осені чекаємо ще один!), а люди будуть покірно за все платити? Будуть, але до тих пір, поки є, чим платити.

А ці ресурси вичерпуються. І кредитами, які йдуть на Велике Будівництво, а не на відродження економіки, ситуацію не виправити. І відосіками з впевненим оксамитовим баритоном не перекрити. Навіть звільнення письменниці Юлії Мендель не допоможе…

Пружина громадського терпіння стискається, але не нескінченно. Вже скоро вона почне розпрямлятися, руйнуючи все навколо.

І слідом за осмисленими людьми, що виходять на протест проти нехтування непорушних прав, тієї ж свободи слова, на Майдан потягнуться люди агресивні, спраглі швидкої революційної справедливості і швидкого ж революційного збагачення. І вже вони, а не артисти і політики, будуть верховодити на третьому Майдані.

Володимир Зеленський про це замислюється? А давно пора.

Олександр КочетковДіліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE