Politerno > Україна і світ > Реформа СБУ і провал боротьби з контрабандою: звільнено ряд керівників спецслужби

Реформа СБУ і провал боротьби з контрабандою: звільнено ряд керівників спецслужби

  • 26 Липня, 2021
  • 551 Переглядів
  • 0

Президент Володимир Зеленський звільнив трьох заступників голови СБУ Івана Баканова, начальника одного департаменту та очільника СБУ в Чернівецькій області.

Про це повівдомляє Офіс президента.

Руслан Баранецький звільнений з посади першого заступника голови СБУ та увільнений від виконання обов’язків керівника Антитерористичного центру при СБУ.

Василя Малюка звільнено з посади першого заступника Баканова – начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ.

Сергій Андрущенко звільнений з посади заступника Голови СБУ та переведений на посаду першого заступника Голови СБУ й керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки.

Крім того, звільнено начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України Олексія Корнійчука та Віталія Монастирецького – з посади начальника Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області.

Зазначається, що метою Зеленського при ухваленні цих указів було “забезпечення готовності СБУ до системної трансформації, що відповідатиме змісту реформи відомства”.

Також президента не влаштовує темп боротьби з контрабандою, який є зараз і він хоче посилити роботу відомства.

Радник керівника ОПУ Михайло Подоляк в коментарі “Українській правді” заявив, що звільнили також начальника Управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова, який фігурував у гучній справі про підготовку замаху як імовірна жертва, та начальника економічної контррозвідки СБУ Андрія Трепілка.

Своєю чергою президент Володимир Зеленський заявив, що “альтернативи реформі Служби немає й не буде.

“Щойно парламент проголосує за реформу, ми маємо почати трансформацію в перший же день, не втрачаючи часу на адаптацію до ухваленого рішення”, – сказав Зеленський, коментуючи підписання низки указів про кадрові перестановки в керівництві СБУ в понеділок.

При цьому, за словами президента, вже зараз робота СБУ має посилюватися з урахуванням майбутніх змін, оскільки держава потребує набагато інтенсивнішої діяльності СБУ у виконанні поставлених законом завдань.

“Друге завдання – суттєва активізація боротьби з контрабандою. Темп роботи проти контрабанди, який бачимо зараз, не може нікого влаштовувати”, – наголосив Зеленський.

У повідомленні наголошується, що, за експертними оцінками, внаслідок діяльності контрабандистів держава щороку втрачає до 300 мільярдів гривень, і фундаментом для протидії такій деструктивній ситуації має бути посилення роботи СБУ.

“Конкретний результат має бути відчутний як на кордоні, так і в усіх інституціях держави, що відповідальні за чистоту економічних процесів”, – зазначив Зеленський.

У п’ятницю стало відомо, що Зеленський звільнив Баранецького. Цю ж інформацію підтвердив прессекретар президента Сергій Никифоров.

Пізніше в Офісі президента заперечили, що президент звільнив Баранецького. А сам Никифоров сказав, що мав на увазі інше. А саме, що в Офісі президента “знають про чутки про звільнення Руслана Баранецького”.

Тоді ж він додав, що “говорити про чиєсь звільнення без указу на сайті президента некоректно”.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE